Skocz do zawartości
KarmiPL

Ciągłe restarty telefonu temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję waszej pomocy.

Dzisiaj jak gdyby nigdy nic pobrałem sobie antutu żeby sprawdzić ile pkt będzie miało moje lg g3. Po zrobieniu testu z telefonem stało się coś dziwnego. Wyłączył się sam i potem było już tylko gorzej. Telefon nie bardzo się chce teraz uruchamiać. Jeśli się włączy to jest ok, ale gdy próbuję np. wejść do ustawień to od razu się wyłącza. Raz wyskoczyło powiadomienie, że proces system został zatrzymany. Co robić żeby uratować ten telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

musisz wygrzac pod świeczką cpu/flash (oba sa na jednym) i z folii aluminiowej zrobić na cpu grubszy kawałem by pomógł chłodzic. Przegrzałes cpu proste po czym klej puscił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na to da rade?

Na stockowym romie telefon wykrywał co 10/15 restart karte sim i co 10/15 włączenie telefonu działało albo wifi albo bt. Stwierdziłem że zainstaluje roma to może coś to da. No problem z kartą sim i wifi/bt poznikały ale teraz po 5min korzystania z telefonu telefon się restartuje i wpada w jakiś trans że potrafi sie resetować 20min. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mówię, trzeba wygrzać cpu/flash jak to nie pomoże to bateria do wymiany. To jedyne opcje. Ja miałem podobnie. wygrzałem CPU/flash bo są na jednym i po przeciwnej stronie pcb kość boot i wsio działa a mi tez sie wyłączał i resetował. 

Edytowane przez hero@interia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ślepy

Miałem z miesiąć temu problem z ciągłymi restartami telefonu. Po wymianie baterii problem ustał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale wróci ^^ bo nie zawsze to wina baterii a puszczenie kleju na kosci. ponadto baterie do g3/g4 maja wady fabryczne wiec lepiej kupic zamiennik który nie ma tego defektu. Głupota kupowac do tych modeli oryginalne i płacic 45-60zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 3.02.2018 o 15:15, hero@interia napisał:

ale wróci ^^ bo nie zawsze to wina baterii a puszczenie kleju na kosci. ponadto baterie do g3/g4 maja wady fabryczne wiec lepiej kupic zamiennik który nie ma tego defektu. Głupota kupowac do tych modeli oryginalne i płacic 45-60zł

kolego, napisz cos bliżej o tym wygrzewaniu, u mnie jest problem z wifi i bt, płyta wyladowała na patelni, ale problem znowu sie pojawia, przy włączniu wifi lub bt, telefon sie wiesza, czasem restartuje, bateria jest nowa, w sieci są fimiki jak ludzie cos tam podkladają w miejscu scalaków ale nie wiem o co w tym chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bo trzeba wygrzac kosci a nie całe płyty, grzejąc całe płyty zawsze uwalicie je na amen. BY chłodzenie poprawić wpierw trzeba kosci naprawić, musie wygrzewac mocno, najlepiej zapalniczką kilkanaście minut. załatwi sprawe. potem chłodzenie poprawić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@maciejekk Jeśli nie masz doświadczenia to nie radzę tego robić. Operacja wydaje się łatwa, ale jednak potrzeba do tego trochę wprawy żeby nie przesadzić. Jeśli jednak chcesz spróbować to na youtube jest dużo poradników jak to zrobić - pewnie znajdziesz też jak to wykonać na G3. Telefon po takiej akcji może pochodzić 100 lat, miesiąc, godzinę, minutę - nie ma reguły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po problemach z brakiem wifi i bt, wrzuciłem płytę główną na 3 minuty, do piekarnika ustawionego na 200st, jak narazie wifi i bt działa, dodam ,że czas temu uratowalem tak kartę graficzną z pc

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi