Skocz do zawartości
KarmiPL

Ciągłe restarty telefonu temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

200* to licz ze kondensatory poszły się /ciach/, serio, teraz zacznij chłodzenie polepszać płyty bo długo ci nie podziała

Edytowane przez srbastek
    reg. 3.2. Nie używamy wulgaryzmów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    200* to licz ze kondensatory poszły się /ciach/, serio, teraz zacznij chłodzenie polepszać płyty bo długo ci nie podziała
    Właśnie, że nic nigdzie nie poszło, telefon wrócił do życia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wrócił, ale mówie nie na długo hahah
    Się uśmiałem się

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie piszę z jednego egzemplarza, który godzinę temu był grzany Hot air'rem :D. Ostatniego go grzałem w sobotę i wczoraj po podłączeniu do ładowania, zaliczył reset i obudził się bez wifi. Bardzo sympatyczny telefonik, dostałem go od znajomego, miła odskocznia od ciągłego siedzenia na czystym androidzie. Nawet bez tego wifi dało by się żyć ale niestety, kiedy moduł jest odklejony to jest drenaż baterii i telefon pada w ciągu kilku godzin nawet nie ruszany więc trzeba go grzać na bieżąco :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    algis

Może ktoś coś więcej o tym wygrzewaniu napisać bo ze skrawków wypowiedzi z kilku ostatnich stron wydaje mi się, że może to trochę przedłużyć życie mojemu fonowi. Opiszę pokrótce co się stało.

Od kilkunastu dni rozłączała mi się karta pamięci, czasami info o podłączeniu/odłączeniu pokazywało się co chwilę. Wyciągnąłem w końcu kartę pamięci. Grałem ostatnio dużo na telefonie i podczas gry telefon się wyłączył i wpadł w bootloop. W końcu udało mi się go włączyć, ale przestało działać WIFI i BT, a bateria od 100% do 0 schodzi w 4 godziny bez używania telefonu. Jak wchodzę w użycie baterii to "system operacyjny" potrafi zjadać nawet 91%.. Mam dwie baterie z czego jedna ma kilka miesięcy więc to nie kwestia baterii. Wracając do WIFI, to nie idzie go włączyć, a jak już się włączy (ale nie wyszuka żadnej sieci) to wtedy nie idzie tego wyłączyć. Znalazłem taki film, czy to może pomóc mojemu telefonowi? Czym zastąpić ten sprzęt, którego gość na filmie używa?  Suszarka? A może piekarnik jak niektórzy pisali? Jeśli piekarnik to też muszę ściągać te metalowe blaszki? Wszelkie wskazówki mile widziane bo jutro chcę spróbować podjąć ostatnią walkę o życie mojego G3. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym całym odklejaniem chodzi o to, że LG coś ma problemy z dobrym lutowaniem podzespołów do płyty albo robią to celowo (chociaż ilość G4 na gwarancji powinna dać im do myślenia). Wszystko polega na tym, że pod wpływem temperatury po jakimś czasie zaczynają się odklejać układy scalone od płyty głównej telefonu. Najczęściej problem pojawia się z układem Wifi i pamięcią ram (a pod nim jest procesor), gdyż to one dostają najwięcej ciepła. Nie umiem zweryfikować twojego problemu z kartą pamięci, gdyż można za to winić kilka rzeczy, ale jestem pewien, że masz problem z głównym chipem (czyli tym największym) i chipem do Wifi. Tak naprawdę to koniec życia twojego telefonu, wszelkie grzanie płyty spowoduje chwilowe naprawienie problemu, gdyż układ co prawda wróci chwilowo na swoje miejsce i styki będą działać poprawnie, tak jest to procedura raptem na kilka dni, góra tygodni i bardziej służy jako odzyskanie danych niż jakakolwiek naprawa. Oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych i po wymianie na nowe układy na płycie wszystko będzie funkcjonować prawidłowo i nawet na długi czas, problem w tym, że nikt nie naprawi tego za małe pieniądze (sam uczę się wymieniania takich układów ale na razie uwaliłem dwie płyty główne :D ). 

W ostateczności można spróbować kupić używaną płytę ale ryzyko wpadnięcia na minę jest przeogromne. Jeśli tak jak ja nie masz już gwarancji musisz się pogodzić z zakupem nowego telefonu (może tym razem nie LG :P )

Jeśli zatem Cię nie zraziłem i potrzebujesz telefonu jeszcze na trochę chyba najlepszą metodą będzie piekarnik bo wygrzejesz wszystkie układy równo i cała płyta przez trochę będzie działać prawidłowo. Wszelkie metody z podkładaniem coś pod moduł za bardzo nie pomagają, sprawdziłem, jeśli coś to możesz ograniczyć przegrzewanie się telefonu i po upieczeniu w piekarniku nałożyć pasty termoprzewodzącej  na największy chip. Do pieczenia musisz pozbyć się z płyty wszystkiego co możliwe, zdejmij metalowe blaszki, antenę wifi i wszystko co podpięte do płyty.  

A i szybkie rozładowanie baterii właśnie wynika z uszkodzonych podzespołów i nic z tym nie zrobisz póki płyta nie zacznie działać prawidłowo

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    algis

@[email protected] dzięki za konkretną odpowiedź.

Miałem zamiar dzisiaj wrzucić płytę do piekarnika, ale wczoraj wieczorem trochę się polepszyło. System android przestał zużywać ponad 90% baterii, teraz jest to tylko 4% i telefon te kilkanaście godzin wytrzymuje. Wifi niestety dalej leży i kwiczy, ale rozglądam się już za nowym telefonem i nie wiem czy warto kombinować. Oglądałem parę filmików na yt gdzie ludzie naprawiają wifi/bt i na jednych filmach robią to dając kawałek starej karty (np kredytowej) na złącze przy aparacie klik a na innych nagrzewają chip w czerwonej otoczce. O ile drugi sposób jest jasny to nie widzę zbytnio w czym pomóc może rozwiązanie z dociśnięciem przez kawałek plastiku w całkiem innym miejscu niż jest chip od wifi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z moim G3, telefon co jakiś czas nie chce się wybudzić, podświetlić ekranu (pomaga wyjęcie baterii). Obecnie siedzę na RROS 7.1, a moje pytanie brzmi czy winna jest bateria (w poniedziałek kupiłem "oryginalną" na, której jest tak samo jak na prawdziwe oryginalnej), czy może już coś złego dzieje się z telefonem? Poniżej screen kiedy telefon nie odpowiadał przez jakiś czas, po podpięciu go pod usb normalnie się łączy.

Pozdrawiam.

Spoiler

28577870_1635547389856283_4092834615947952128_o.thumb.png.cf7f8e8c50b992c595b535debbf9a310.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@algis Znajomy, który posiadał to G3, którym się bawię teraz, mówił, że da się jakoś umiejętnie odciąć to wifi i Bluetooth w opcjach, żeby nie zużywało energii ale szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobił. Tą metode z podkładaniem to zupełnie sobie daruj. Sprawdzałem kilka razy i w żaden sposób nie pomogło, nawet metalową blaszkę osłoniętą przyciskałem byle by jakiś mocny docisk był. Próbowałem nawet grzać i dociskać czymś i do tego mocno skręcić telefon, żeby się trzymało. Ale zauważyłem że przy tych metodach jak przesadzisz to zaczyna odstawać wyświetlacz, więc nie polecam :D. A efekt żaden bo telefon i tak za 3 dni się resetował i po wifi. I nie piszę tego żeby jakoś Cię przestrzeć przed LG bo sam się zakochałem w tym telefonie. Irda, nfc, zawsze bezawaryjny Double tap to wake, inteligentny ekran, laserowy autofocus i nawet dźwięk wybudzania, to wszystko bardzo mi się podoba bo nigdy nie miałem telefonu, który posiada wszystko co potrzebuje. Teraz żeby coś takiego dostać trzeba wyłożyć min. 1500zł.

@xxziolo13xx Wszystko działa Ci w telefonie ? Efekt o którym opowiadasz dział mi się wtedy kiedy miałem rozlutowany moduł od Wifi i Bluetooth. Kiedy go przygrzeje wszystko wraca do normy. Możliwe, że powoli to Ciebie może spotkać albo jakaś pochodna wada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi