Skocz do zawartości
KarmiPL

Ciągłe restarty telefonu temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Seiko

Powiem krótko, już nie raz pisałem. Jedyną opcją powrotu telefonu do sprawności jest wymiana płyty głównej, te zabiegi są tylko po to, by odzyskać dane zapisane na telefonie (nie wiem kto jeszcze trzyma jakieś dane na telefonie a nie na karcie, ale przypadki się zdarzają). W ten czy inny sposób nie przywrócicie telefonu do życia, tym bardziej sprawnie go użytkować. Czy opłaca się wymieniać płytę, cóż każdego indywidualna sprawa, ceny nie są małe. A ratowanie uszkodzonej płyty to jak walka z wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodana zawartość

3 godziny temu, Seiko napisał:

Powiem krótko, już nie raz pisałem. Jedyną opcją powrotu telefonu do sprawności jest wymiana płyty głównej, te zabiegi są tylko po to, by odzyskać dane zapisane na telefonie (nie wiem kto jeszcze trzyma jakieś dane na telefonie a nie na karcie, ale przypadki się zdarzają). W ten czy inny sposób nie przywrócicie telefonu do życia, tym bardziej sprawnie go użytkować. Czy opłaca się wymieniać płytę, cóż każdego indywidualna sprawa, ceny nie są małe. A ratowanie uszkodzonej płyty to jak walka z wiatrakami.

mylisz sie, wymiana płyty nic nie da, co innego wymiana na kosci spoiwa ale to koszt wiekszy niż wygrzanie

dodana zawartość

4 godziny temu, srbastek napisał:

@[email protected] , dopisz proszę że przy takim "majsterkowaniu" jest duża możliwość całkowitego uszkodzenia płyty głównej w telefonie. Bo według twoich wpisów można omylnie zrozumieć że procedura jest bezpieczna. A nie jest!!

nie ma mozliwosci uszkodzenia całkowitego lub częściowego, serio, przedzej uwalisz piekarnikiem i jest bezpieczna na 100% chyba ze ktoś idiota ale cóz. 5 płyt tak wygrzałem i wszystkie za 2-3x trzymia juz 4mc bez obaw o zgrozo. Sprawdziłem mikroskopem spoiwo na nowo nałozone poprawnie i stan 89%

Edytowane przez [email protected]
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, [email protected] napisał:

dodana zawartość

mylisz sie, wymiana płyty nic nie da, co innego wymiana na kosci spoiwa ale to koszt wiekszy niż wygrzanie

dodana zawartość

nie ma mozliwosci uszkodzenia całkowitego lub częściowego, serio, przedzej uwalisz piekarnikiem i jest bezpieczna na 100% chyba ze ktoś idiota ale cóz. 5 płyt tak wygrzałem i wszystkie za 2-3x trzymia juz 4mc bez obaw o zgrozo. Sprawdziłem mikroskopem spoiwo na nowo nałozone poprawnie i stan 89%

@[email protected] Wielkie dzięki za pomoc.

(Mój lg służył mi za transport audio po wejściu usb.

Korzystałem z lg hi fi plus. )Chodzi o kość z pamięcią flash 16 gb samsung?

Folia gruba na 2-3 cm czy szeroka o takich wymiarach(ta od pieczenia ciast da radę?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie znowu padło wifi :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, spark13 napisał:

@[email protected] Wielkie dzięki za pomoc.

(Mój lg służył mi za transport audio po wejściu usb.

Korzystałem z lg hi fi plus. )Chodzi o kość z pamięcią flash 16 gb samsung?

Folia gruba na 2-3 cm czy szeroka o takich wymiarach(ta od pieczenia ciast da radę?)

2-3cm grubosci taka kostka by żelazkiem nie grzać płyty całej. a wymiar szerowosci to tak jak kosć, zdejmiesz osłone zobaczysz kostke. kosc flash boot jest pod aparatem lub jak wolisz pod przyciskami  na płycie głownej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 16.03.2018 o 23:34, [email protected] napisał:

2-3cm grubosci taka kostka by żelazkiem nie grzać płyty całej. a wymiar szerowosci to tak jak kosć, zdejmiesz osłone zobaczysz kostke. kosc flash boot jest pod aparatem lub jak wolisz pod przyciskami  na płycie głownej

[email protected] 

Edytowane przez srbastek
    Usunięto zdublowany link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

patent dobry ale jak ci padają obie kości, natomiast jak jedna to lepiej dac grubą warstwe alu i grzać ta warte żelazkiem grzejesz cały układ a nie cześć, wtedy au grzeje tylko kosc a nie wszystko. ja powiem ci szczerze, takie grzanie według mnie (czysto subiektywna opinia) jest za nisko i możesz cos dodatkowo grac zbędnego co może spowodować uwalenie

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 17.03.2018 o 21:19, [email protected] napisał:

patent dobry ale jak ci padają obie kości, natomiast jak jedna to lepiej dac grubą warstwe alu i grzać ta warte żelazkiem grzejesz cały układ a nie cześć, wtedy au grzeje tylko kosc a nie wszystko. ja powiem ci szczerze, takie grzanie według mnie (czysto subiektywna opinia) jest za nisko i możesz cos dodatkowo grac zbędnego co może spowodować uwalenie

Zrobiłem tak jak pisałeś i na razie działa.Trochę trwało znalezienie materiałów(blaszka--trochę inne wymiary ,nie mogłem poświęcić własnego żelazka więc musiałem uzywkę dorwać)

Wielkie,wielkie dzięki,już myślałem że będę musiał jakimś januszom na olx pogonić telefon za 90 pln.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Dostałem od kolegi dwie G trójki do złożenia w całość (jeden miał zalaną płytę, drugi pęknięty ekran) miałem z nich złożyć jeden sprawny telefon. Dogadałem się jednak, że mogę wziąć jego płytę główną ponieważ używam 2/16 a on miał 3/32. Złożyłem telefony do kupy i tutaj zaczęły się problemy. Gdy próbowałem uruchomić jego płytę pojawił się błąd "boot verification failed" i chwile po włączeniu ekran gasł. Jednak za którymś razem udało mi się przez download mode wgrać stocka 6.0. Po uruchomieniu zamontowałem tą płytę w mojej obudowie i podczas włączania pojawia się androidowy ludzik jak przy formacie po czym pojawia się logo lg. Sytuacja powtarza się kilka razy po czym ekran gaśnie. Kiedy próbuje uruchomić download mode pojawia się komunikat "boot verification failiture different hash" po czym ekran gaśnie i dioda świeci naprzemiennie na niebiesko i czerwono. Uszkodzona płyta? (Kolega twierdzi że sprawna), czy moze miękki brick?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zochok

Witam,

Mam do naprawy LG G3 D855 (Prawdopodobnie global, ale nie jestem pewien). Telefon z dnia na dzień przestał się uruchamiać i zaczął wpadać w bootloopa.

Pobrałem więc oficjalny software v30n kdz i wgrałem go za pomocą LG Flash Tool 2014. Telefon wstał, lecz działał niemiłosiernie wolno. Zdążył wyskoczyć komunikat o treści "current version is not available for user. can't find matches cost for nt-code mcc/mnc", a następnie próbowałem uruchomić go ponownie.

Niestety telefon znowu złapał bootloopa. Teraz pojawił się następny problem. Nie mogę wgrać na nowo systemu ponieważ wszystko staje na 4% w LG Flash Tool i prosi o ponowne podłączenie telefonu.

Kolejna próba wgrania oprogramowania softem TOT również zakończyła się fiaskiem ponieważ wywala mi "Model Information Check FAIL!"

Jest jeszcze jakaś możliwość odratowania tego telefonu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi