Skocz do zawartości
langolier

Kolejna wersja firmware 2.2.1.4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak sprawdzam na sammobile.com to dla Polski są tam dostępna aż 4 różne wersje oprogramowania 2.2.1.4 (pierwsza sprzed ponad roku, ostatnia sprzed miesiąca).

Czym te wersje się różnią i czemu Samsung zdecydował się nie dawać im kolejnych numerów (mimo numeracji firmware aż z 4 członów) ?

Dodatkowo zauważyłem, że mimo zakupu smartwatcha w listopadzie 2015 i mimo pojawienia się nowych wersji w grudniu 2015 i styczniu 2016, w smartwatchu mam wciąż wersję firmware z kwietnia 2015 - tak jakby smartwatch w ogóle nie wykonał dwóch update'ów).

Czy można jakoś smartwatch zmusić do tego najnowszego update'u ? I przede wszystkim - czy ma to sens ?

Edytowane przez langolier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Zmusić zawsze możesz poprzez apk zegarka zainstalowaną w telefonie. Ogólnie te wersje nie różnią się niczym, prócz pewnie poprawek błędów. Miałem wszystkie i nie zauważyłem aby wniosły coś nowego. Prócz ostatniej, która zmusiła mnie do powrotu do ustawień fabrycznych zegarka i ustawiania wszystkiego od początku. Jeżeli wszystko działa u Ciebie stabilnie i bez żadnych problemów to aktualizacja nic na plus nie poprawi.

SM-T705 + Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

U mnie ostatnia aktualizacja poprawiła czas działania na baterii i to znacząco bo aż o 50% na plus. Nie musiałem przywracać ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow !

Bateria +50% to super wynik. A nie zmieniałeś żadnych ustawień przy okazji ? Albo soft nie zainstalował się z innymi ustawieniami ?

@@jackpe: nie sądzisz, że to dziwny "air update", który powoduje reset urządzenia do ustawień fabrycznych ? Pierwsze słyszę o czymś takim....

Edytowane przez langolier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

@@langolier

To nie całkiem tak do końca było :) O ile dobrze pamiętam to jednocześnie robiłem aktualizację Gear menagera i systemu w Gear S. I po tym przestał się widzieć z telefonem.

Przywrócenie do ustawień fabrycznych Gear S było więc konsekwencją tych aktualizacji. Zmieniło się na plus to, że po tym w ustawieniach w Gear menager znów mam tarcze zegarka widoczne. Na pewno u mnie nie ma żadnej różnicy w zużyciu baterii. Gdym miał plus 50%, to byłoby ponad 4 dni:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Nic nie zmieniałem, tylko aktualizacja i po całym dniu jak zawsze miałem około 33% tak teraz zostaje ponad 60%.

Dzięki temu nie muszę codziennie ładować zegarka i wystarcza mi bez problemu na dwa dni i jeszcze zostaje.

W tej chwili mam równo 44%, po drugim dniu. Mały cheat - zawsze wyłączam go na noc.

W razie pytań, zegarek mam od dnia premiery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

@@Rabbit.

Tak to jest z elektroniką. Tak jak napisałem wyżej, w moim przypadku aktualizacja nie przyniosła żadnych zmian w zużyciu baterii. Ale też mam wyłączony krokomierz i gesty budzenia. Bardzo możliwe, że poprawiono którąś z tych funkcji. 

Natomiast na minus widzę, że nie działa poprawnie sterowanie multimediami na urządzeniu przenośnym. Na widgecie nie wyświetla się wykonawca, ani tytuł utworu. Nie działa też przewijanie do następnego, poprzedniego utworu. Na wbudowanym odtwarzaczu jest trochę lepiej, ale przewijanie często się zacina. Po resecie zegarka działa jakiś czas i ponownie przestaje.

Mam na myśli sterowanie Spotify. 

Sterowanie Tidalem działa lepiej i wyświetla się i wykonawca, jak i tytuł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi