Skocz do zawartości
Yulek83

Samsung Galaxy ACE - nie wykrywa USB na nowym komputerze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dziwny problem z telefonem mojej Mamy.

Kupiłem jej nowy komputer, chipset Intel H170, system Windows 8.1 x64 Pro i po podłączeniu do telefonu nie mam reakcji ze strony USB, ani na telefonie, ani na komputerze. Telefon się ładuje, ale nie pokazuje, by był podpięty pod USB. Komputer natomiast w ogóle nie wykrywa podłączenia nowego urządzenia.

Pod te same porty podpinałem swoje Lenovo i bez problemu telefon wykrywał się nazwajem z komputerem.

Mam też starszy komputer z Windows 7 Home, chipset chyba pod Sandy Bridge, bez problemu wykrywa Samsunga i mogę normalnie przesyłać dane.

Nie mam pomysłu, co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem.

Pozdrawiam.

Yulek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Yulek83,

Problemem są zapewne sterowniki USB (do telefonu) które mogą nie działać poprawnie na nowszej wersji Windowsa - 8.1.   

A zainstalowałeś program Samsung KIES (tylko nie wersję KIES3, ponieważ ona zawiera sterowniki do nowszych modeli telefonów) na PC? 

http://www.samsung.com/pl/support/usefulsoftware/KIES/

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Yulek83,

Problemem są zapewne sterowniki USB (do telefonu) które mogą nie działać poprawnie na nowszej wersji Windowsa - 8.1.   

A zainstalowałeś program Samsung KIES (tylko nie wersję KIES3, ponieważ ona zawiera sterowniki do nowszych modeli telefonów) na PC? 

http://www.samsung.com/pl/support/usefulsoftware/KIES/

Sterowników nie instalowałem, bo nie miałem żadnej reakcji ze strony ani komputera, ani telefonu. Zachowują się tak, jakbym nic nie podpiął. W sobotę spróbuję, ale telefon powienien się w takiej sytuacji chociaż dać do wyboru opcje w jakim trybie połączenia ma pracować (a jest między innymi tryb pamięci masowej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deco164

Ja musiałem doinstalować sterowniki z kiesa żeby w ogóle go wykryło :) znalazłem je na xda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi