Skocz do zawartości
Abudulu

Root Script+Aplikacja dla Kitkat/Lollipop

Rekomendowane odpowiedzi

Pobierasz adb oraz recovery.img, recovery wrzucasz do pamięci wewnętrznej (główny katalog), włączasz tryb debugowania w opcjach programistycznych (jak nie widzisz tej opcji to poszukaj informacji o tym), podłączasz telefon, odpalasz cmd (Win+R i wtedy cmd), potem wpisujesz tak:

cd C:/adb

adb shell

su

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery

dd if=/sdcard/recovery.img* of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/recovery

* - nazwa pliku w moim przypadku recovery.img

Po udanym procesie wejdź do recovery tak jak tu:

Wszystko co jest potrzebne znajdziesz tutaj w podpunkcie 1.3 - http://forum.android.com.pl/topic/214548-tutorial-cyanogenmod-12-root-instalacja-konfiguracja/- (Jak nie masz sterowników LG to w podpunkcie 1.2 masz link)

Można jeszcze wgrać przez Flashify (prostsze) -http://forum.android.com.pl/topic/197079-recovery-g3-bump-twrp/

Pobierasz Flashify, nadajesz uprawienia SU, wrzucasz plik recovery.img do pamięci wew. i reszta jak w temacie wyżej tylko pkt. 4.

Oczywiście wymagany root.Nie odpowiadam za ew. uszkodzenie Twojego telefonu

PAMIĘTAJ O ZROBIENIU KOPII ZAPASOWEJ DANYCH!

Chowam bo podobno nie działa...szkoda, że tylko u mnie zadziałało.

Edytowane przez dj_matt
    spoiler/kolor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli rozumiem, że ota update nie działa. Przez LG Suite wykryje i  ściągnie mi aktualizacje? I czy po aktualizacji znowu stracę roor?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie działa wgrywanie TWRP przez Flashify.

v20i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rain?

dodam, że metoda którą opisał @@dj_matt nie działa pod gołego zrootowanego andka 5.0, trzeba zrobić downgrade i następnie zrootować. po próbie wgrywaniu twrp na zrootowanym andku 5.0 będzie bootloop wraz z migającą diodą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zadziałało, może dlatego, że mam niebrandowany telefon z Niemiec :D Nie wiem od czego to zależy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erapin

Mam problem.

Robiłam wszystko wg instrukcji. Skrypt zakończył pracę a telefon po 2 resecie nie włączył się tylko nadal jest FIRMWARE UPDATE. 

Co robić? Odłączyć? :(

EDIT:

Odłączyłem telefon i nic się nie działo. Nie reagował na podłączenie do kompa ani ładowarki. Myślałem, że już cegła. Wyjąłem baterie, wsadziłem i się włączył. O włos i byłby zawał serca. Roota nadal nie ma.

Edytowane przez erapin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abudulu

u mnie jak skrypt skończył robotę to sam odłączyłem telefon nie ważne co było napisane na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę offtop, ale i tak większość osób przejdzie do tematu TRWP po roocie. Samo wgranie TRWP metodą opisaną wyżej przez @@dj_matt na 99% nie zadziała. U mnie (Lollipop z Play - 16/3GB) nie zadziałało i wyskoczył "certificate error".

Działa ta metoda (http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=59447661&postcount=153). Generalnie sprawa jest prosta, ale wymaga trochę przygotowania do tematu. Metoda chyba jeszcze nie jest opisana na naszym forum, więc jak znajdę czas, to wrzucę z paroma komentarzami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zresetował telefon a potem nie potrafił go juz znaleźć, za drugim razem nie wyszedł mi z download-mode i musiałem baterię wyciągać.
    Polecam wyciągnąć kartę sim przed robieniem roota bo u mnie sie poblokowało przy wpisywaniu pinu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abudulu

czekam na poradnik od @@duda_86 jak wgrać TWRP na 5.x

Tylko czy podczas wgrywania TWRP z kitkata plików nie jest później problem z zasięgiem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi