Skocz do zawartości
ictorn

ROM Huawei P8 B317 Marshmallow Firmware [Stable] [Europe]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

U mnie na najnowsze wersji B317, nagrywanie video dalej jest do kitu. Nie chodzi mi o jakość bo to smartfon, ale w porównaniu z softem 5.0 jest gorzej.

Ostrość w trybie automatycznym (video) cały czas jest "szarpana" Telefon bez przerwy ustawia ostrość, jest to denerwujące. ( To samo było na B313)

Dopiero wejście w tryb manualny (zabiera to jednak więcej czasu) pozwala na zmianę sposobu ostrzenia.

zrób wipe i wgraj jeszcze raz rom b317 przez menu srewisowe Wpisz na klawiaturze *#*#2846579#*#* z menu kontekstowego wybierz 4 software update.

u mnie pomogło na aparat jak nagrywam video to juz nie ostrzy.

mam pytanko gdzie znowu ukryli opcje żeby na górnym pasku pokazywało szybkość netu w b313 było w menadzeże transmisji a w B317 jest gdzieś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meeron

Wgrałem 6, ależ jest responsywność in plus.

Natomiast przestrzegam przed tym, że niektóre programy pocztowe (gmail, bluemail) oraz messenger facebooka nie wysyłają notyfilacji gdy telefon się uśpi, tak po około 30min bezczynności smartfona.

Dopiero po odblokowaniu ekranu jest dzwięk maila i informacja o nim.

Watro poczytać trochę w różnych tematach o tym problemie.

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdebrandowalem mojego p8 do C432B200 i czekam na systemową aktualizację. Jak dlugo mogę na nią czekać? Czy możliwe że z jakichś względów do mnie nie dotrze?

Byc może przeoczyłem odpowiedź na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arlon

@@Stabrys dla Polski jeszcze nie ma tego softu - musimy czekać. Jeśli jesteś niecierpliwy to istnieje opcja wgrania ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze smutkiem potwierdzam występowanie problemu z notyfikacja powiadomień przy zamkniętej pokrywie "smart cover". Faktycznie powiadomienia przychodzą dopiero po otwarciu pokrywy.

Zastanawiam się nad wycofaniem do wersji 5.0 andka i poczekanie na OTA. Jak myślicie warto czy czekać przy tej wersji? 

Edytowane przez Dico_88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Każdy myśli sobie co innego, więc sam za siebie podejmij decyzję. Wszystko zależy od tego, jak bardzo Ci to przeszkadza.

Wysłane poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W B317 spróbuj wejść w:

Ustawienia ->

Ustawienia zaawansowane ->

Menedżer baterii ->

Aplikacje chronione. - i tu masz: "pozwól aplikacjom działać po wyłączeniu ekranu".

Co do e-maili to trzeba szukać ustawień w "Konta"-ch.

Edit 1 :

Jeszcze wypadałoby wejść w : "zarządzanie transmisją danych" i tam też chyba ustawić.

Edit2:

Wejść w ustawienia, aplikacje, aplikacja na przykład messenger, bateria i tam jest czy ma zdziałać przy wygaszonym ekranie.

Edytowane przez manolo6p1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

Rom wgrałem przez aktualizator oczywiście wyskoczył błąd, później full wipe i wgrany jeszcze raz ale już przez menu serwisowe i juz poszło bez błędu ale i tak full wipe i wgrany jeszcze raz przez menu serwisowe. Jest u mnie na telefonie kilka godzin i jak na razie jest ok

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Coś mi ostatnio szybciej spada poziom naładowania baterii. W nocy przy wyłączonym Internecie jest ok. Max 1%. Ale w dzień, jak używam, to poziom baterii jakoś tak szybko spada. 4 h pracy wyświetlacza jest nieosiągalne, gdzie wcześniej bez problemu tyle mogłem wyciągnąć. Wi-Fi+ wyłączone. Może to przez jakieś czujniki - od wybudzania ekranu przy podwójnym tapnięciu, albo coś podobnego... Albo baterię już szlak trafia. Dostała parę razy ostro w samochodzie podczas nawigacji i kilku innych pracujących w tle aplikacji - aż telefon parzył i się sam wyłączył od gorąca. Szlak wie...

Wysłane poprzez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie samo odczucie. Po zainstalowaniu spokojnie dwa dni trzymał. Teraz co wieczór muszę go podpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi