Skocz do zawartości
jun_dymek

Po naprawie bateria pokazuje stale 50%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj odebrałem telefon z naprawy i przy użytkowaniu zauważyłem pewien problem. Bateria pokazuje cały czas 50%. Czym to może być spowodowane? Telefon podłączyłem przed chwilą do ładowania i nie widać żadnej zmiany (nie ma chyba nawet ikonki ładowania - z tego co pamiętam coś tam pokazywało wcześniej, że ładuje), dioda pomarańczowa też się nie świeci (wydaje mi się, że przed naprawą przy podłączonej ładowarce dioda pomarańczowa się świeciła). Jakieś rady czy znowu trzeba będzie odsyłać telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można naprawić przez PC Companion lub wgrać czysty system przez Flashtool i sprawdzić... jak nie to chyba serwis ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bartekReaper

Jeśli chodzi o to PC Companion to rozumiem, że jest to oficjalny program Sony i gwarancji nie stracę bawiąc się nim?

Edytowane przez Mikel25
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie stracisz gwarancji ani pierwszym ani drugim programem. I tak jest to oficjalny program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po prostu spróbuj przywrócić telefon do ustawień fabrycznych.

Wysłane z mojej z5 compact!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia fabryczne nie pomogły. Próbuję PC Companion...

[Dodano: 20 luty 2016 - 14:41]

Niestety lipa totalna. Aktualizacja (w zasadzie naprawa, bo program wykrył aktualne oprogramowanie) przebiegła niby prawidłowo, ale po wszystkim telefon nie chce się włączyć. Jestem podłamany. Muszę odesłać telefon z powrotem do serwisu, ale boję się, że powiedzą, że było coś grzebane w sofcie i z naprawy gwarancyjnej wyjdą nici. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc wgraj system przez Flashtool. Na 99% się odratuje i być może problem zniknie. http://forum.android.com.pl/topic/192751-instalowanie-stockowego-romudebrandingunbricking-flashtoolem/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radzisz odsyłać czy próbować Flashtoolem? Jak on ma to odratować? Telefon nie reaguje (nie włącza się, po podłączeniu do ładowarki też nie daje oznak życia). Mogę próbować Flashtoolem, ale najbardziej boję się, że jakby co to serwis się wypnie twierdząc, że to moja wina. Tel. dopiero wrócił z naprawy gwarancyjnej. Po prostu masakra... :(

Edytowane przez patrikos23
    Nie cytujemy posta poprzedzającego-poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

nie wypnie się bo jak wgrasz czysty soft, to może wstanie a jak dalej będzie lipa to dadzą nowa baterie

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się uruchomić telefon za pomocą resetu opisanego tu: http://forum.xda-developers.com/z3/help/xperia-z3-sleep-death-wont-respond-to-t2928755/page2 , ale niestety problem pozostał. 50% baterii cały czas i ukryta funkcja "Battery performance"... Podobny problem opisywali tu: http://forum.xda-developers.com/z3-compact/help/battery-indicator-bug-t2944729 . Niestety nie pozostaje mi nic innego, jak odesłać telefon z powrotem do serwisu. Mam nadzieję, że uda się naprawić usterkę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi