Skocz do zawartości
Gość movi

Trochę o nadchodzącej wersji OpenEclair 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Wes dzisiaj zostawił trochę tekstu na xda i pozwolił nam otwarcie mówić czego można się spodziewać w 2.0. Wiemy że mineło dość dużo czasu od ostatniego release (1.2.2), ale 2.0 jest już za rogiem :)

Oto czego można się spodziewać po 2.0:

- Zupełnie nowy wg-kernel specjalnie zoptymalizowany pod eclair, z czasem uruchomienia porównywalnym z wg-donut

- Pełna akceleracja 3D, z szybkością większą niż w 1.6 (~26FPS Neocore na 32A, z dźwiękiem)

- Opcja "swappiness" w SpareParts.apk

- Ulepszona aplikacja do MMSów z dodatkami jakie oferują aplikacje w markecie (kolory LED, różne ustawienia wibracji, tapety itd)

- Działające Live Wallpapers w pełnej prędkości i bez żadnego pominięcia efektów

- Możliwość uruchomienia JIT

- Rotacja ekranu 360 stopni! Czytaj swoje sms/maile trzymając telefon do góry nogami, albo na drugim boku! :D

- Przepisane od nowa skrypty A2SD napisane przez Chrisa Soyarsa (dokładnie te który ma najnowszy Cyanogenmod 5 na nexusa)

- Ulepszone ustawienia (ciut inny układ, kolorowe ikonki z Desire)

- Systemowa obsługa OpenVPN

- Działające BT, Wifi, gappsy, etc etc

- Dodana wibracja przy wyłączeniu (tam gdzie do wyboru jest tryb cichy, samolotowy itd.)

- W pełni działający aparat, żadnych przeskoków/artefaktów

- W pełni działająca galeria 3D, łącznie z synchronizacją Picasa

- Youtube/odtwarzanie filmów działa

- Trochę bugów które jeszcze nie zostały naprawione ;)

- Więcej certyfikatów w keychain systemowym - jeśli używasz certyfikatów SSL np startssl, to już nie będziesz miał błędów z ich weryfikacją!

Kompatybilność:

G1/Dream

Sapphire 32B

Sapphire 32A (zarówno stare jak i nowe radio)

Hero (to akurat moja działka, raczej na 2.0 nie liczcie, ale może 2.0+1 ;) )

W przyszłości:

- renice dla procesu telefonu (brak opóźnienia)

- nagrywanie wideo (z tym będzie kiepsko)

- Opcja "restartuj do recovery"

- Perfekcyjny Launcher2 z wszystkimi efektami i obsługą re-orientacji

Kiedy? Wes stara się żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. RC1 miał się pojawić dzisiaj w nocy, nie pojawił się. Wes ma to do siebie że nie dotrzymuje terminów ;) Ale cytując go "nawet jeśli nie uda się tego wypchać do końca weekendu, będzie warto czekać"

Jeśli macie jakieś pytania to walcie śmiało, postaram się też w najbliższym czasie nagrać jakiś film/zrobić screeny z najnowszych wersji.

Źródło

Edytowane przez movi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To moje pytanie odnosnie kernela ;) Jak on sie bedzie miał w stosunku do ROMów SENSE ? Bedzie mozna liczyc na cos w tej materii ? Zeby w koncu te ROMy 2.1 działały bez tych DISow itp :) Rozumiem ze SENSE jest tutaj poboczną sprawą ale zapytac mozna :P;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W teorii powinny one "po prostu" działać. Robocik męczy tą kwestie od jakiegoś czasu, z różnymi skutkami. Ja osobiście nie miałem czasu mu pomóc ;) Wes natomiast zakomunikował że za jakiś czas dla zabawy wypuści coś bazowanego na eris-dump. Jeśli kiedykolwiek to łaskawie wypuści (tiiaaa, bo to 3 dni temu miało być) to podejrzewam że dla reszty będzie już łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jesli mogłbym cos zaproponowac Tobie z myslą ze dasz znac WESowi ... Nie lepiej dla zabawy aby zabazował na OFICJALNYM DUMPIE z HTC Legend ?

Legend to GSM nie CDMA no i oficjalnie ujrzał juz swiatło dzienne ;) Takze jesli bys tylko mógł mu cos wspomniec :) Tak czy siak ... miło słyszec ze cos dzieje sie w tej materii ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, dlatego że:

- Legend ma msma z innej bajki - co byśmy nie zrobili będzie to działało kiepsko

- Nijak nie upchamy tego na G1nkę, a takie cuś właśnie wes ma ;)

Sense zapewne ktoś ruszy jak tylko pojawi się 2.1 dla hero, więc cierpliwości (chyba właśnie ty wczoraj mnie o tym pouczałeś :> )

//Krzysiec: nie przypominam sobie zebym Cie kiedys pouczał :D Dzieki za wytłumaczenie ;)

Edytowane przez movi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W teorii powinny one "po prostu" działać. Robocik męczy tą kwestie od jakiegoś czasu, z różnymi skutkami. Ja osobiście nie miałem czasu mu pomóc ;) Wes natomiast zakomunikował że za jakiś czas dla zabawy wypuści coś bazowanego na eris-dump. Jeśli kiedykolwiek to łaskawie wypuści (tiiaaa, bo to 3 dni temu miało być) to podejrzewam że dla reszty będzie już łatwiej.
    Robocik sie meczyl, ale odkad powiedziales ze wes ma cos wypuscic na erysie to wzialem sie za cos inneg...

wczoraj mialem kupe problemow z tym 3.4 dethemed, jeszcze sanpei mnie poprosil zebym mu zrobil a2sd... bo zapominal jak sie robi ;) no a ja sie dopiero ucze haha...

napewno dzisiaj bede sie bawil wg-kernelem, ale nieliczcie ze zaraz cos naprawie hehe

ale jak by niebylo i tak jest juz blizej niz dalej ;) hehe

over and out. spadam po syna do szkoly ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to wyjdzie, to specjalnie zmienie ROM i radio i spl :) Ciagne na starym romie i juz jest nudny :D czas na zmiany ;)

Zapowiada sie niezly kombajn ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak będzie wyglądać sprawa z radio i SPL? OE wyjdzie tylko na magicowe czy na herosowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ktos juz kiedys napisal, ze jezeli pierwszy post ma wiecej niz 5 linijek, nikt go nie czyta :DDD

//Krzysiec: I niech mi ktos powie ze to nieprawda ;)

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi