Skocz do zawartości
Bazajaytee

Niebieski ekran, telefon się nie włącza

Rekomendowane odpowiedzi

krju
    Dnia 5.05.2017 o 01:34, Dalessi napisał:

Chciałbym tylko dodać jako osoba która również miała ten problem wczoraj. Co prawda śmiałem się z tego i nie dowierzałem ale pomyślałem (co mam do stracenia? telefon i tak uwalony więc mogę zaryzykować) i FAKTYCZNIE rozgrzałem piekarnik do 180 stopni, położyłem płytę główną telefonu na metalowej blaszy z powiedzmy 4 warstwami papieru do pieczenia (nic lepszego nie miałem) na 10 minut, poczekałem aż ostygnie i nie mogłem uwierzyć własnym oczom jak telefon faktycznie wstał cały i zdrowy, śmiga jak szalony i nic nie straciłem. Także polecam pieczenie płyty głównej G3.

PS. Miałem też problem że czytnik nie widział kart microSD - ten problem też przy okazji się rozwiązał dzięki temu <3.

Potwierdzam. Walczyłem długo z moim starym poczciwym, ale ulubionym G3. Miał kilka bolączek. Kilka razy trzeba było uruchamiać aby zobaczył kartę sim. pewnego razu przy uruchamianiu niebieski ekran i tak w kółko. kilka dni walki i brak efektów. Mówię sobie cóż jak śmietnik to co mi szkodzi go podpiec. Działa!!  wszystko nie zapeszam ale odpalił i sim widzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mi właśnie padł G3, niebieski ekran i tyle.

Sporo było pozytywnych opinii o pieczeniu wiec nie mając nic do stracenia, włożyłem na 8 min i 180 stopni. Efekt jest taki, że w ogóle padł i nie uruchamia się kompletnie :(

Edytowane przez lucass3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie od tamtego czasu płyta główna chyba z 7 razy lądowała w piekarniku bo często wpadał w bootloopa aż w końcu za 8 razem moje G3 umarło :(. Mam od tamtego czasu G6 i żałuję że nadal nie mam G3 :(.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrisPL

Witam,

Mimo iż już właściwie nie używam tego telefonu, bo przesiadłem się na Xiaomi Redmi Note 4X tak widzę, że zrobiłem to w dobrym momencie. G3 przekazałem siostrze, który po paru miesiącach skończył z wymienionym tu problemem bluescreen i restart. Ożywiłem go jak na razie opalarką ogrzewając obie strony płyty głównej i zdecydowałem się, że podłożę miedzianą płytkę w miejscu gdzie widoczna jest kość pamięci 16GB posmarowałem z obu stron pastą termo-przewodzącą. Złożyłem, pacjent żyje. Miałem wgranego roota więc w kernel adiutor włączyłem ograniczanie napięcia, wyłączyłem dwa rdzenie i ograniczyłem taktowanie do 2GHz i jak na razie wszystko chodzi. Procesor nie przekroczył 60*C przy 100% wykorzystaniu, przedtem momentalnie dobijał do 90*C.

Zobaczymy jak długo podziała.

Edytowane przez CrisPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opalarka nie nadaje sie, za duża temp, ile razy pisałem jak to naprawić ehhh 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrisPL
    W dniu 28.06.2018 o 22:54, [email protected] napisał:

opalarka nie nadaje sie, za duża temp, ile razy pisałem jak to naprawić ehhh 

Nadaje się, nadaje tylko nie grzać do oporu i najlepiej sprawdzać pirometrem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi