Skocz do zawartości
zenonPorada

Okres ciszy - jak ustawić, czym automatycznie / ręcznie pełną ciszę telefonu?

Rekomendowane odpowiedzi

W Androidzie 4 miałem takie ustawienie dźwięku jak "Okres ciszy", czyli przedział czasu, w który telefon jest totalnie cichy.

W 5.0 nie mam nic takiego. Dodatkowo ręczne wyciszenie telefonu przyciskami głośności powoduje jego ściszenie ale tylko do poziomu wibracji. Co zrobić, żeby wyłączały się również wibracje?

Jeśli nie można tego ustawić w domyślnym systemie to jaka aplikacja na to pozwoli?

Nie rozumiem też okienka sterowania głośnością jakie pojawia się po użyciu przycisków głośności. Mam tam dwa zawsze nieaktywne przyciski Włącz, Ważność oraz jeden aktywny Wyłącz. Po puknięciu Wyłącz nic się nie dzieje. O co tu chodzi?

Edytowane przez zenonPorada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Zrób aktualizację do 6.0 tu są wszystkie funkcje które szukasz :)

post-228760-0-59880600-1456135467_thumb.pngpost-228760-0-45426900-1456135458_thumb.pngpost-228760-0-84781700-1456135446_thumb.png

Edytowane przez DoNaTeLo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób aktualizację do 6.0 tu są wszystkie funkcje które szukasz :)

Mam mieszane uczucia co do 6.0, poza tym mam telefon z Czech i czekam na oficalną aktualizację do 6.0 (ciekawe jak długo jeszcze).

Może tymczasowo załatwi ten problem jakaś prosta aplikacja?

Edycja: chyba za długo czekałem bez głębszych poszukiwań, podobno jest oficjalny MM dla Czech ale nie przez OTA a jedynie PC Suite, sprawdzę to i dam znać, póki co poczekam na propozycje apek.

Edytowane przez zenonPorada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@zenonPorada

Na 5.0 LG wprowadziło tryb ważności. W G4 jak na belce się klika to są opcje:

• Wszystkie - dźwięki będą
    • Ważność - tu się chyba wybiera, które dźwięki będą słyszalne. Np. alarmy będą.
    • Brak - odpowiednik trybu cichego. Nawet alarmy nie zadzwonią.

Podejrzewam, że tutaj ten tryb działa podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś zbudził mnie nieporządany telefon o godzinie 8 i przypomniał o problemie... Niestety, wg PC Suite też używam "najnowszej wersji oprogramowania", czyli Androida 5.0, dlatego potrzebuję do niego jednej prostej aplikacji, która o danej porze wyłączy dźwięk, a o danej włączy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@zenonPorada

Tak jest u ciebie = u mnie:

Ważność=priorytet - ustawić możesz jak długo, wyjątki, jakie dźwięki, domyślnie alarm działa.

Włącz/wyłącz=żadne - brak dźwięków, ekran i dioda mogą powiadamiać.

Android 5.+ - miała to być jedna z opcji wprowadzona przez google (wszystkie urządzenia). Gwiazdka - priorytet, kółko przekr. - żadne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Ustawieniach- Dzwięk masz zakładkę (powiadomienia ) - nie przeszkadzać - na samym dole klikasz w dzień w którym telefon ma być w trybie cichym i ustawiasz godziny w których ten tryb ma pracować .

A jak nie masz tego typu ustawien to aplikacja z google :https://play.google.com/store/apps/details?id=com.QuiteHypnotic.SilentTime&hl=pl

Edytowane przez stefanek67

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tego typu ustawienia, ale nie działają tak jak chcę. Nie wycisza się np.: dźwięk odpowiedzi na kod USSD, co bywa uciążliwe w nocy.

W sumie to widać na pierwszy rzut oka, że ta funkcja nie działa ja ręczne, pełne ustawienie ciszy - nie pojawia się przekreślony głośniczek w pasku powiadomień tylko gwiazdka.

Chyba jednak muszę użyć aplikacji zewnętrznej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@zenonPorada

Gwiazdka - priorytet - dzwoni tylko budzik, chyba, że coś zmianiłeś w ust.trybu priorytet.

Nie głośnik tylko kółko przekreślone - żadne dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest głośnik wpisany w znak zakazu (innymi słowy: przekreślony).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi