Skocz do zawartości
MICHU82

Pomimo włączenia Smart Lock nie da się wejść do ustawień, tak jakby funkcja nie była aktywna.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wchodząc w ustawienia>system>Bezpieczeństwo nie mogę ustawić Smart Lock'a. Wogóle nie wchodzi do ustawień, tak jak by funkcja nie była aktywna. Dodam, że opcja Smart Lock jest włączona  (zaufani agenci). 

Jakieś propozycje co może być przyczyną zaistniałej sytuacji?

Pozdrawiam

Edytowane przez djcygan2009
    Poprawiłem tytuł wątku na zgodny z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawiłeś blakadę inną niż przeciągnięcie palcem?

Tapnięte z N910C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kojotandroid

Obojętnie jaką blokadę ustawie to po wpisaniu pinu czy wyrysowaniu symbolu wraca do poprzedniego menu.

Edytowane przez djcygan2009
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - @[nazwa użytkownika] wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darekz

Chyba nie można mieć ustawionego "swipe, fingerprint, none". Używam "patern" i smart lock działa bez problemu z moim zegarkiem. Czy masz jakieś specjalne certyfikaty zainstalowane lub jakąś aplikacje w "device administrators" która nie pozwala na te zmiany? Nawet jeżeli smart lock działa poprawnie to musisz odblokować ekran przy użyciu "swipe".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@darekz

Możesz jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darekz

Nie znam nazw jakie są stosowane w polskim romie dlatego użyłem z mojego telefonu. Jeżeli nawet ustawisz smart lock to i tak aby odblokować ekran będziesz potrzebował przesunąć palcem po ekranie. Ja osobiście używam zabezpieczenie "patern" to te aby przeciągnąć po "kropkach" na ekranie. Co do certyfikatów jeżeli używasz telefonu do pracy to twoi informatycy mogli zainstalować certyfikat który nie pozwala na użycie smart lock. Taki certyfikat byłby chyba w certyfikatami uzytkownika.Jest jeszcze w ustawieniach zakładka Zabezpieczenia (?) i tam jest pozycja Administratorzy urządzenia (?). Tam są wymienione aplikacje które mają pełne zarządzanie urządzeniem i to moze któraś z nich uniemożliwia ustawienie smart lock. Możesz je tam aktywować lub deaktywowac i zobaczyć czy może któraś przysparza ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nic nie pomaga. W dalszym Ciągu, wchodząc w ustawienia, zabezpieczenia, smart lock, po wpisaniu pinu bądź narysowaniu symbolu nie włączają się żadne opcje z tym związane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darekz

A jakie masz aplikacje ustawione jako administratorzy telefonu?

[Dodano: 25 luty 2016 - 07:50]

Możesz sprobowac wyczyścić certyfikaty jeżeli masz jakieś zainstalowane

https://www.dropbox.com/s/crj2wsj556kdxq8/Screenshot_2016-02-25-07-37-17.jpg?dl=0

Jeżeli to nie zadziała to sprawdź czy smart lock masz aktywny

https://www.dropbox.com/s/g4x0v3q4mze4g0k/Screenshot_2016-02-25-07-38-26.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xmfbftt4epg09s8/Screenshot_2016-02-25-07-38-41.jpg?dl=0

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@darekz

Wielkie dzięki za okazaną pomoc, piwko dla Ciebie.

Certyfikatów nie mam zainstalowanych, tzn funkcja jest nieaktywna. smart lock włączony.

Co się okazuję, smart lok działa u mnie ale tylko jak ustawie odblokowanie za pomocą odcisków palca, w pozostałych przypadkach, jak opisywałem wcześniej, funkcja niby aktywna ale nie idzie wejść do ustawień. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darekz

O ile dobrze pamiętam to aby mieć możliwość smart lock z innymi mozliwosciami, musisz skasować zapamiętane odciski palcow. To chyba byl/jest problem w Lollipop. Jeżeli są zaprogramowane jakieś odciski palców to smart lock zawsze daje im pierwszenstwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi