Skocz do zawartości
fraxxx1988

Nie mogę przywrócić brandu operatora play, nie mogę przenieść katalogów.

Rekomendowane odpowiedzi

Seiko

uprawnienia nadałeś dla szystkich plików i katalogów 644?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Rozwiazaniem jest skopiowanie aplikacji z folderu apps w ORG_COM do folderu app-system w katalogu DATA w telefonie

Edytowane przez mrwojtas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Owszem, skopiowanie apek Orange z .OP/ORG_COM/apps do /data/app-system sprawia, że aplikacje pojawiają się i są systemowe. Niestety wystarczy zrobić reset do ustawień fabrycznych i wszystkie aplikacje Orange znikają. Tak nie było w oryginalnym brandzie. Tam można było zresetować telefon i apki Orange nadal były.

Ciekawa jest jednak jedna rzecz: podczas resetowania telefonu do ustawień fabrycznych telefon czyści /data. Jednak folder .OP, który został ręcznie skopiowany do /data nie znika po resecie do ustawień fabrycznych. Ciekawe czemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zmiany w pliku /cust/cust_path_mapping.cfg z 26006,FF=/cust/P4P_PL na 26006,FF=/cust/ORG_COM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nareszcie znalazłem sposób jak w całości przywrócić brand i jednocześnie pozbyć się roota tak, aby system zabezpieczeń przed rootem "LG RCT" pokazywał, że telefon nigdy nie był rootowany. Telefon mam od Orange, ale wgrałem Androida 6.0 Marshmallow bez brandu, w dodatku z rootem, więc LG RCT pokazywał, że telefon nie ma gwarancji, bo był rootwany.

Kroki, które wykonałem, aby w całości przywrócić brand operatora i pozbyć się roota z jednoczesnym resetem LG RCT:

1. Na stronie http://lg-firmware-rom.com/ podałem IMEI telefonu i pobrałem ostatni brandowany rom dla mojego telefonu (21A, Lollipop od Orange).

2. Zrobiłem downgrade z Marshmallowa bez brandu do Lollipopa z brandem Orange za pomocą aplikacji LG UP.

3. Zrootowałem telefon i skopiowałem folder .OP z brandem Orange do /data.

4. Wyłączyłem telefon i włożyłem kartę SIM Orange do telefonu. Włączyłem telefon.

5. Po uruchomieniu telefonu zainstalowały się apki Orange, których nie dało się odinstalować, ani usunąć za pomocą Hard Resetu. W ten sposób miałem przywrócony brand w całości, czyli dokładnie tak, jak jest w telefonie "prosto z pudełka" :)

Jednak to nie wszystko. Telefon miał już pełen brand operatora, ale nadal był zrootowany i po wejściu do ukrytego menu 3845#*855# system LG RCT pokazywał, że telefon był rootwany, więc nie ma gwarancji.

6. Za pomocą LG Flash Tool 2014 i opcji CSE Flash wgrałem ponownie oficjalny rom od Orange (karta SIM Orange nadal była w telefonie). Po wszystkim uruchomiłem telefon, brand Orange już był, po kilku sekundach zainstalowały się aplikacje Orange, a LG RCT pokazuje, że telefon nigdy nie był rootowany, więc nadal mam gwarancję :D

Ten poradnik możecie stosować do dowolnego operatora (Play, Plus, T-Mobile, itp.). Przywrócicie brand w całości, usuniecie roota, zresetujecie LG RCT i oddając telefon na gwarancję na 103% nikt się nie przyczepi.

Amen    :DDD

Edytowane przez PanRatio
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam kolegów mam pytanie. Jak mogę wrócić do L z brendem Play ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@kamiru957 ściągasz rom jaki powinien być aktualnie na Twoim fonie i postępujesz jak tu ładnie kolega opisa plik z P4P musisz poszukać gdzieś jest. Mam do orange. Prosiłem już o podesłanie do mnie wszystkich operatorów to utworzył bym tutka ale nie mogę się doczekać :)

Edytowane przez Araa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak prawdzić jakimś kodem czy nadal mam roota ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy
    @Up

Wpisz 3845#*855#  KK i Lizak

*#546368#*855#  na MM

SVC Menu=> LG RTC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi