Skocz do zawartości
fraxxx1988

Nie mogę przywrócić brandu operatora play, nie mogę przenieść katalogów.

Rekomendowane odpowiedzi

vvti

Pytanko. Telefon z play. Na jakimśtam 5.0 skasowałem folder .OP i wrzuciłem rom inny niż dedykowany, branding całkiem zniknął. Potem flashowałem V30B jak tylko się pojawił - używam do dziś.

Naszło mnie, żeby przywrócić telefon do stanu fabrycznego, tj wrzucić katalog .OP do DATA, nadać mu 644.

No i ciekawostka: folder mi znika. Oczywiście roota mam kingrootem tymczasowego zrobionego, kopiuję katalog total commanderem. No i kurde czary mary - folder jest - folder znika po restarcie. Czy ktoś ma pomysł co to jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

Wrzuć folder wyłącz tel podepnij kabel (bez uruchamiania telefonu) wejdź w DM wgraj v30a i zobacz czy masz katalogi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć wszystkim. Kwestią dopowiedzenia co do tego katalogu p4p z brandu play. Powinien być w ścieżce na pamięci wewnętrznej - katalog "Android" dalej "data" dalej "op" i dopiero w nim zrzucic ten p4p_pl (Android/data/op/p4p_pl)? Wystarczy jak te apki tam tylko będą bez instalowania (cos oprócz apek też tam jest)? Pytam bo już nie pamiętam jak było w moim, czy były jakieś apki preinstalowane.

Dzięki z góry.

Ps. Ok widzę, że bez roota nie da rady...

Edytowane przez kubencjusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam LG G3 (2GB RAM) z sieci PLAY. Fabrycznie miałem w nim Androida 5.0 V20T ale z racji że nie mogłem się doczekać wgrałem do niego Androida 6.0 V30b (Polska). Miedzy czasie wgrałem też chwilowego roota (Kingroot) żeby powywalać zbędny syf ale ślady i tak po roocie zostały po restarcie telefonu. Sprawdzałem po IMEI że najnowszy soft dla mojego LG to android 6.0 V30a (chyba najnowszy z brandem PLAY). Chciałbym go wgrać tak żebym miał w nim brand (animacje na starcie itp) bo jak wgrywałem v30b wyczyściło mi wszystko. Proszę o pomoc i w miarę prostą instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slavomes

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Tu masz soft 30a dla play. Ściągnij, wgraj przez LG Flash Tool z opcją CSE flash (skopiuj wcześniej dane z pamięci na kompa najlepiej, bo wszystko wyczyści) i będzie spoko.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez slavomes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Tylko słyszałem że nawet jak tak zrobię to 100% pewności nie ma że brand wróci. To prawda?

Edit

Czyli równie dobrze nie muszę przywracać telefonu do V20t i przez roota wrzucać folderu .OP tylko od razu zrootować tego co mam V30b wrzucić folder .OP i przez FlashToola wgrać V30a? Skąd moge zdobyć ten folder .OP PLAY?

Edytowane przez Adasiek740

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@Adasiek740 tu masz jak przywrócić brand operatora od Play... Poczytaj i powodzenia. Temat połączyłem z istniejącym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Araa

Ale mi chodzi o to czy koniecznie muszę wracać do androida 5.0 czy mogę też zrootować tego co mam 6.0 i przerzucić folder .OP + Flash tool. Bo nie wiem czy to da taki sam efekt. I skąd mam wogóle wziąć ten brand (folder .OP bo skoro brandu nie mam to chyba tego folderu też).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@@Adasiek740 nie musisz mieć 5.0 działa na każdym systemie. Tak da ten sam efekt, to jest tylko wrzucenie plików do tela. Zrób tak jak pisze i zdaj relację.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Araa

Chętnie powiem czy się udało tylko niech ktos mi podeśle brand PLAY bo zrootowałem właśnie telefon i w data nie mam folderu .OP :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi