Skocz do zawartości
Kathmanduu

Za co odpowiada proces "com.google.android.gms" i czy jest potrzebny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawdziłem swój telefon BetterBatteryStats, która pokazała mi kilka niepotrzebnych procesów potwornie zjadających baterię. Większość, co do której miałem pewność usunąłem lub zamroziłem. Pozostał mi tylko tytułowy com.google.android.gms. (31 wybudzeń na godzinę).

Co to za proces, czy taka ilość wybudzeń jest normalna i czy można go bezpiecznie usunąć bez obaw o stabilność systemu?

Pozdr. i dzięki za odpowiedzi !

Edytowane przez skolsiwo
    Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

gms to skrót od Google Mobile Services, więc pewnie ma to ścisły związek z ustawieniami. Synchronizacja, wspomaganie GPS, ew. telemetria itd.

Android ma właśnie wewnętrzną telemetrię z której może BetterBatteryStats czerpie dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta aplikacja to Usługi Google Play, aplikacja, która zawsze drenuje baterię, usuwać możesz bez obaw o system, ale wiele aplikacji (np. YouTube, Snapchat) nie będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuZiMu

Z tego co wiem, ma on związek z aplikacją Usługi Google Play, a więc można go zatrzymać bez obaw o stabilność systemu. Do jego zatrzymania musisz zablokować uprawnienia Usług: Autostart i nie usypiaj. Można też użyć modułu Xposed- Wakelock terminator. Od czasu do czasu może wywalić "Proces Usługi... został zatrzymany".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Usługi Google są potrzebne. Jeśli to wywalisz to wszystkie aplikacje googla przestaną działać + większość innych o których tu wspomniano. Dodatkowo, przewiduję masę komunikatów "Aplikacja została zatrzymana" i system nieużywalny.

Usługi Google nie powinny trenować baterii, jeśli tak jest to jest w romie którego używasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, wszedłem w szczegóły tego procesu; w zasadzie 95% zużycia android.gms jest spowodowane przez ALARM_WAKEUP_ACTIVITY_DETECTION i ALARM_WAKEUP_LOCATOR, reszta to pojedyncze wzbudzenia. Myślałem, że stockowy budzik więc go wyłączyłem, ale zużycie jest nadal na podobnym poziomie. Some ideas ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WuZiMu

Takie działanie na pewno nie jest normalne. Wygląda mi to na błąd Usług. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ryansteckler.nlpunbounce To powinno pomóc. Ewentualnie Xposed i i Wakelock Terminator. http://forum.xda-developers.com/google-nexus-5/general/nlpwakelock-nlpcollectorwakelock-t2551846/post49233895#post49233895 Jaki masz system? W CM-ach jest to powszechny błąd. U siebie mam zablokowane Usługi i nic mi baterii nie drenuje, z telefonem nic się nie dzieje.

Edytowane przez WuZiMu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

ALARM_WAKEUP_ACTIVITY_DETECTION i ALARM_WAKEUP_LOCATOR

To mi bardziej wygląda na usługi związane z lokalizacją. I to nie musi być aplikacja Usługi Google tylko jakaś inna która zleca tą czynności Usługą Google Play . Nie masz widgetu z pogodą którą ma wyświetlać według lokalizacji?

Wysłane z mojego XT1541

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

Usługi Google są potrzebne. Jeśli to wywalisz to wszystkie aplikacje googla przestaną działać + większość innych o których tu wspomniano. Dodatkowo, przewiduję masę komunikatów "Aplikacja została zatrzymana" i system nieużywalny.

Usługi Google nie powinny trenować baterii, jeśli tak jest to jest w romie którego używasz

u mnie jakoś nie wali błędami mimo że wywalilem wszystko od gogle

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi