Skocz do zawartości
HeroAiur

Flex 2 vs S5 Neo vs G3 vs Z2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 
    Dostałem tydzień temu S5 Neo wraz z przedłużeniem umowy, gdyż niestety nie było nic lepszego - smutek...

Nie mówię, że S5 Neo to kompletna 100% porażka, ale jednak da rade zdobyć coś lepszego w mojej skromnej opinii.

Jako, że telefon nowy, z naklejkami itp to mogę nim dealować. Raczej nie dam rady dużo dopłacać bo 100 - 200 zł maks mi wejdzie. Albo czysta wymiana, ale na oferty już czekam na olx - póki co nic ciekawego :P

W S5 jeszcze trochę wydajności mi brakuje szczerze rzecz ujmując, bo tak to aparat nawet nie tak źle, jakość rozmów w sumie do kitu, gubi zasięg, oczywiście ekran na plus, uwielbiam amoledy, no i bateria całkiem ciekawie też się prezentuje 2 dni na luzie wchodzą cyklem mieszanym, więc to dla mnie norma.

Przechodząc do rzeczy - póki co upatrzyłem tematyczne modele w pułapie cenowym, w którym się mieszczę, a więc są celem osiągalnym.

Co jednak wypada lepiej i w ogóle czy się opłaca tyle zachodu.

Flex 2 - czasami można posłuchać narzekania o przegrzewanie się ze względu na snapa 810, nie wiem jak jest, bo nie miałem - to nie komentuję. Bo tak to w telefonie, jeszcze może poza niekiedy występującym żółtym paskiem, nic mnie nie razi po oczach. 

G3 - ponoć po aktualizacji do MM działa w końcu jak należy, ale wolałbym usłyszeć coś od rodaków właścicieli, aniżeli wyczytane randomowo na losowych forach dyskusyjnych. 

Z2 znalazłem używkę w super stanie, przynajmniej na foto i tak zawsze oglądam zanim dobije targu. Po tym telefonie wiem mniej więcej czego się spodziewać.

Teraz co panowie proponują z tych modeli, albo mają swoje ciekawe pomysły, zawsze chętnie posłucham.

Priorytetowo spoglądamy teraz na wydajność (również w grach, bo czasami jakiś zabijacz czasu się przyda), czas pracy na baterii, ni e szukam cudów, tylko czegoś co mieści się w standardzie. Jakoś foto, film już raczej mniej. Jakość dźwięku też ważna.

Dziś lecę do sklepu obejrzeć G3 i Flex 2 jak mi w dłoni leżą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem ostatnio w saturnie porównać G flex 2 i G3. G flex 2 rozwalił się na moich oczach, wziąłem go do ręki i po 2 min rozwalił mu się ekran. Po prostu się wygasił i po chwili gdy się obudził to wyglądało to jakby się taśma od ekranu odkleiła. Poza tym moim zdaniem G3 w ręku sprawia wrażenie bardziej solidnego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No G3 chciałbym własnoręcznie przetestować na MM, bo w marketach oczywiście nie łaska dać update i maks Lolipop ujrzałem. I tak nie najgorzej działa, myślałem, że będzie większka tragedia.
    Przydała by się jednak wypowiedź jakiegoś użytkownika jednego z tych smatphonów.  

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam G3 od dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolony. Fakt, może nie mam aż takiej skali porównawczej jak niektórzy (wcześniej lumia 920 a potem moto g 1gen), ale ja naprawdę nie widzę w G3 żadnych przycięć ani innych tego typu problemów chodzi szybko i bezproblemowo. A dodam że mam wzięty w Orange przy przedłużeniu i nadal ma lollipopa. Bateria gorsza niż w moto g, ale lepsza niż się spodziewałem po tych setkach przeczytanych narzekań na nią. Jak już będzie marshmallow, to powinno i z tym być lepiej

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@parker82 Dzięki za jakąś opinię. Jak się dziś bawiłem to rzeczywiście już nawet na Lilipopie mniejsze zwieszenia były, ale nadal przerysowania animacji itp.
    Jednak na pewno aktualizacja na plus. Jak Ci bateria trzyma, bo ja jednak w cyklu mieszanym wolałbym mieć minimum 40% na koniec dnia.

Ogólnie strasznie interesuje mnie ten Flex 2, ale w żadnym markecie, w którym dziś byłem nie mieli do przetestowania, więc nadal smutek i niewiedza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

Na pewno odrzuć S5 neo- to uboższa wersja S5(bez wsparcia, słabe cpu i gpu, brak czytnika linii papilarnych). FLEX2 to chyba najbardziej beznadziejny fon z wymienionych(żółte plamy na ekranie, zerowe wsparcie, słaba bateria, słabo wykonany, przegrzewa się Snap 810). Xperia Z2- bardzo słaby aparat, bardzo słaby ekran-dopiero Z3 ma w miarę sensowny.

Z wymienionych wybrałbym osobiście G3 lub obejrzał się za S5(wydajność i czas pracy lepszy niż w G3- a to są Twoje priorytety).

Edytowane przez NOTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam taką pracę (biuro i sporo klientów, więc na zabawę smartfonem mało czasu), że kończąc ją o 17 mam z reguły koło 60-70% baterii. Z tym że sieć na sztywno ustawiona na 2g, net włączony cały czas, ale jedyna aktywnośc moja to częste odpisywanie na watsatpp i sprawdzanie poczty oraz jakieś przelewy bankowe. Zero przeglądarki, bo nie mam czasu. Więc dużo tego nie ma, ale plus w stosunku do moto g jest taki, że w LG procenty spadają gdy ekran włączę i coś robię, a tam spadały nawet gdy go do ręki nie brałem. Jednak po pracy używając już normalnie telefonu, to moto g wolniej procenty spadały. Na pewno robi G3 lepsze zdjęcia zdecydowanie i działa płynniej. Ja jestem zadowolony, ale czekam na marshmallow bo podobno wtedy już całkiem rakieta

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No Xperia Z2 ma słaby aparat, muszę przyznać bez bicia.

Geez, czemu opinie na temat G3 muszę być tak roztrzęsione. S5 strasznie ciężko wyczaić. 

Korzystam z S5 Neo i wiem jak biednie samsung potraktował ten model. Wszystko tu w sumie fajnie, bo takie duperele jak czytnik linii mi nie są potrzebne, wodo i kurzoszczelność też nie.

No w sumie może jakoś udałby się zgarnąć tego S5.

EDIT: Ogólnie jakoś ciężko jest mi się przekonać do kupna używanego sprzętu. 

Edytowane przez HeroAiur

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogarnij sklep internetowy bestcena maja na prawde dobre ceny i opinie. Przebitka cenowa 400-600 zł w stosunku do tego co jest w sklepach typu saturn i media markt. Może znajdziesz coś co Ci będzie bardziej odpowiadać w dość przystępnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dzięki za podpowiedź, tej strony nie kojarzyłem. 

Anyway ważniejsze jest postawienie sprawy jasno i dokonanie wyboru - potem to już się się zajmę zdobywaniem ;)

Zwykłe S5 bardzo fajnie poza tym, że ciężko z dostępnością, albo ze złapaniem fajnej sztuki na OLX, ale to kwestia czasu i reakcji.

Flex 2 to dla mnie niewiadoma, gdyż w życiu nawet nie miałem go w dłoni, a G3 chyba nieco brakuje do tego czegoś. Zaś dodatkowych propozycji nie dostałem póki co. Z2 w sumie chyba odrzucę, bo rzeczywiście zależy mi na aparacie też jako jednej z głównych cech.

[Dodano: 28 luty 2016 - 19:18]

A Moi mili co powiemy na Note 3? Może i leciwy, ale chyba nie jest zły.
    Tak wspominam, bo jakiś człowiek mi zachodu chce zaoszczędzić i dał mi taką propozycję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi