Skocz do zawartości
gumisss

Dodatkowe ustawienia 2G/3G

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem w necie kod na Hero *#*#4636#*#* ktory przenosi do szczegolowych ustawien sieci i baterii, niedostepnych z poziomu menu. Znalazlem tam opcje ktora pozwala ustawic siec np na "WCDMA preffered". Dobrze rozumiem ze wtedy telefon sam powinien przechodzici na GSM w momencie gdy sygnal 3G staje sie slaby? Bo mimo wybrania tego trybu mam watpliwosci co do jego dzialania.. Jest jakas aplikacja ktora wyswietlala by w gornym pasku ikonke "2G" lub "3G" w zaleznosci od tego z ktora siecia telefon jest polaczony?

No i pytanie laika technicznego - Czy bedac w trybie 3G telefon laczy sie z internetem? Dziala wolniej wtedy czy wogole nie dziala? A jezeli laczy w 2G, to czy taki transfer rowniez idzie z pakietu internetowego w abonamencie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    morwa

mi w 3g wolniej chodzi xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Powinien przechodzić ale to tylko teoria. W wielu telefonach tak jest, że jak przerzuci to nie potrafi wrócić. To akurat jest "normalne". Co do wyświetlania 3G/2G masz to koło zasięgu. Jaką Ty chcesz aplikację. Jeżeli masz GPRS to jest "G"

jeśli EDGE (2G) to "E", jeśli UMTS to "3G", jeśli HSDPA to "H" a jeśli wcale nie masz połączenia z internetem to masz sam zasięg.

3G łączy się z netem. Jest to sieć trzeciej generacji i jest dużo szybsza niż EDGE/2G. Zawsze jeśli masz pakiet internetowy i łączysz się przez APNy operatora, czyli: G, E, 3G, H to będą dane pobierane z pakietu. Ale Ty masz Paly i z tego co wiem tam jest Roaming danych, czyli jeżeli tracisz zasięg nadajników Play i logujesz się do nadajników Plusa ponosisz dodatkowe opłaty. Ale to już musisz wyczytać w regulaminie oferty.

GPRS: 30-80 kb/s

EDGE: 236.8 kb/s

UMTS: 14.6 Mb/s

HSDPA: 21.6 Mb/s

To są oczywiście wartości przybliżone i maksymalne. Zależą od wielu czynników wpływających na działanie sieci komórkowych.

@morwa

Jak nie masz pojęcia o czym piszesz i nie masz nic ciekawego do powiedzenia to po co nabijasz posty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

hmmm a nie wydaje wam sie ze opcja WCDMA preffered odpowiada za ustanawianie w pierwszej kolejnosci polaczenia HSPA jesli jest to mozliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

No tak. To oznacza ta opcja. Natomiast jeśli stracisz zasięg UMTS powinien automatycznie przerzucić na EDGE. Ale zazwyczaj tak się nie dzieje. Codziennie mam z tym do czynienia, że dzwonią ludzie do BOA i pytają, że mają zasięg a jak się do nich dzwoni to są niedostępni dla rozmówcy. Przełączenie trybu na "tylko GSM (EDGE)" załatwia sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak to jest z ta bateria, bo slyszalem rozne opinie: ze bycie w 3G zuzywa wiecej niz 2G i ze bycie w trybie preffered zuzywa jeszcze wiecej... Macie jakies opinie? Bo ja narazie mam Hero od niecalego tygodnia - prawie nie dzwonie, bawie sie ok 2-3 godz dziennie i co 48 godz musze ladowac... Troche szok po przejsciu z Nokii E63 ktora przy tej samej eksploatacji trzymala mi tydzien..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

niestety ale bateria jest jaka jest, tel ostro ja zre, no i nawet codzienne ladowanie to norma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu
    Troche szok po przejsciu z Nokii E63 ktora przy tej samej eksploatacji trzymala mi tydzien..

A jaki ta Nokia miała wyświetlacz?? Niecałe 2.4 cala. Tu masz 3.2. Prawie o cal większy. Więc nie wiem czemu przeżyłeś szok... Przecież baterie w smartfonach tyle trzymają. Tak to wygląda. Najmniej baterii zużywa jak ustawisz na sztywno tylko EDGE. Wtedy najdłużej telefon podziała. Chyba, że dużo rozmawiasz. Wtedy najlepiej 3G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

WCMDA preffered to jest to samo co odznaczenie w opcjach "używaj tylko sieci 2g". Wtedy tak jak pisaliście wyżej - najpierw 3g a jak go nie ma to 2g. Z ukrytych opcji, których normalnie w menu nie ma to jest WDMA only.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HudyDG

Nie zgadzam się, przy opcjach domyślnych moja Motka łapała 3G dość długo, co mnie denerwowało, z racji pracy, dość często znikałem w pompowni pożarowej, całkowicie bez zasięgu, po wyjściu motka potrafiła łapać 3G 15min, jak odpalałem market, czy przeglądarkę nie pomagało, nie raz najszybciej było zrobić quickreboot.

Przy zmianie na WCDMA prefeered łapie 3G dużo szybciej, praktycznie nie odczuwam teraz poprzednich problemów.

Dodam, że kod działa też na Milestone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi