Skocz do zawartości
skrot

Dobry czas pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

skrot

Jest tutaj wątek o szybko rozładowującej się baterii. Ja pozwolę sobie założyć wątek, w którym pochwalę J5 za czas pracy na jednym ładowaniu.

Może ktoś z użytkowników J5 będzie chciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Telefon zakupiłem dla żony kilka dni temu. Zainstalowane kilkanaście najpopularniejszych aplikacji, w tym FB i Messenger uznawane

za jedne z bardziej prądożernych. Natomiast nie ma w nim jakichkolwiek gier.

Bateria po pierwszym naładowaniu do 100%.

Włączony tryb oszczędzania baterii.

Telefon pracował w tym czasie 3 dni 5 godz. 51 min.

Ekran aktywny był przez 7 godz. 38 min. (jasność na ok. 20%)

Połączenia telefoniczne to 50 min.

Wysłane SMSy - kilkadziesiąt

Praca GPSu 42 min.

Podsumowując jestem bardzo mile zaskoczony, a wręcz w lekkim szoku. W porównaniu do poprzedniego telefonu użytkowanego

przez małżonkę, tj. S4 Mini z akumulatorem 1900 mAh, to jest po prostu przepaść. S4 Mini przy takim użytkowaniu nie wytrzymywał

nawet połowy tego czasu.

Poniżej kilka zrzutów ekrany potwierdzających moje słowa.

post-259928-0-57768600-1456740118_thumb.png

post-259928-0-95062100-1456740126_thumb.png

post-259928-0-03459100-1456740138_thumb.png

post-259928-0-77301600-1456740154_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę off topic

Na pierwszym screenie pokazuje Ci zużycie także innych elementów niż tylko ekran.

Jak to zrobiłeś ? U mnie jest zawsze wyświetlany tylko ekran. Zmienia się to w jakiś opcjach o których nie wiem ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@@Phate25

Ja mam tak samo jak użytkownik @@skrot. Podejrzewam, że chodzi tutaj o wersję oprogramowania (mam bez brandu, najnowsza wersja). Nie jestem tego pewien, ale gdzieś mi się to przewinęło, że w starszej wersji oprogramowania było właśnie tylko pokazane zużycie % baterii przez ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skrot

@@Phate25 Nigdzie się tego nie ustawia. Tak jest wyświetlane domyślnie. Może faktycznie ma to związek z wersją

oprogramowania, tak jak pisze kolega @@electro69 U mnie soft jest niebrandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój J5 ma system brandowany od T-Mobile. Istnieje szansa zrobienia jakiegoś update do nowszego systemu bez straty gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jajqo
    Napisano (edytowane)

Ładny wynik ;)

U mnie średnio 2 dni i 10 godzin ale sporo siedzę na necie i YT poprzez WIFI

Fakt bateria to jeden z  niekwestionowanych plusów tego smartfona. :truestory:

Edytowane przez jajqo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sawner

Mój rekord to 10,5 dnia, ale to jak siedziałem na L4, a telefon nie był zbyt intensywnie wykorzystywany (jedna, max dwie rozmowy telefoniczne dziennie; zero Internetu; poniżej zrzut ekranu). Zwykle wytrzymuje jakieś 6 dni. Jak na smartphone rewelacja.

post-210281-0-50784800-1456921230_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skrot
    Napisano (edytowane)

Szok :o I jeszcze 32% zostało. :)

Edytowane przez skrot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria w moim telefonie wytrzymuje dzień, gdyż jest dosyć intensywnie używany. Testując ile bateria wytrzyma w minimalnym stopniu używania mam tu na myśli SMS-y, połączenia i od czasu do czasu WiFi to bateria trzyma około 2 dni.

Wyklepane za pomocą Samsung Galaxy J5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69
    Napisano (edytowane)

Ja teraz z racji, że większość czasu siedzę w domu używam bardzo mało telefonu (mam też drugi, z którego głównie dzwonię). Mój cykl używania ogranicza się z reguły do porannego sprawdzenia kilkunastu stron internetowych (przez wi-fi, później mam je wyłączone), które regularnie przeglądam. Resztę czasu z reguły telefon "leży" nieużywany, ponieważ w tym czasie korzystam z komputera. I tak standardowy czas jaki osiągam na baterii licząc od 100 do 17 % to ... ok. 8-10 dni czuwania i od 5 - 5:30 godz. na włączonym wyświetlaczu (jasność ustawiona na minimum).

EDIT.

Czasem ciężko mi jest zrozumieć androida (lub może to wina telefonu). Z reguły w ciągu 12 godzin czuwania spada 2 %, baterii, czasem zdarzy mu się np. w ciągu 2-3 dni, że bateria spada po 1 %, a teraz sprawdzam i mi bateria spadła o 4 % ... wkurzyłem się, ponieważ telefon jest za każdym razem na tych samych ustawieniach i jest w tym samym miejscu położony, więc o co mu chodzi, że ma takie skoki. Rozumiem 1-2, ale teraz nagle 4 % bez żadnej przyczyny :).

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi