Skocz do zawartości
skrot

Dobry czas pracy na baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawiacie oszcedzanie baterii? na ile procent? patrzac na wasze pomiary jestem w szoku...moj telefon od chwil aktualizacji do 6.0  traci baterie w ciagu 1, 5 dnia...jestem bardzo rozczarowana,tym bardziej,ze nie jest az tak uzywany jak wy p[iszecie wyzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Z jakich aplikacji korzystasz ? taki facebook lubi dużo "pożerać" baterii. Spadek baterii zauważasz kiedy telefon jest w stanie czuwania, czy podczas przeglądania internetu, grania itp. ?. Jaki masz zasięg ? korzystasz z LTE ?. Z jakiej sieci korzystasz, czy jest to może Play ?. Czy zrobiłaś te ustawienia fabryczne, tak jak Ci pisaliśmy ?.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ania0207 Musisz wziąć pod uwagę, że zużycie baterii to kwestia indywidualnego użytkowania telefonu, mój trzyma dzień bo mam ciągle włączoną transmisje, synchronizację i gps, dużo internetu, komunikatory, smsy i telefony, jeszcze w coś zagram czasem ;) Jeśli tak samo użytkowałaś telefon na 5.1 jak na 6.0 a bateria ucieka szybciej, przywrócenie ustawień nie pomogło, nie doinstalowałaś jakiejś śmieciowej aplikacji i przeszkadza Ci ten fakt... to wróć do 5.1 ;) ja nadal na nim siedzę, nie czuję parcia na 6.0.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki wielkie tak zrobie, ale jednak musze znalazc specjaliste, ktory to zrobi dokladnie, by nie uszkodzic telefonu..zrobilam ustawienia fabryczne wczoraj, naladowalam telfon, uzytkowanie takie samo jak dotychczas i mam 49 %..troche slabo jak na 1 dzien. nie ma fejsa jako aplikacji..wchpodze rpzez iternet. mam siec play..szczerze powiem,ze nie wiem,czy mam lte..nie zaglebialam sie nigdy.

znalazlam..mam opcje internetu: 2g/3g/lte i  to mam wlaczone....jest jeszce 3g/2g (auto)  3g  2g....to mam do wyboru. cos mam przepstwic w tych ustawieniach?

Edytowane przez Ania0207

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

To się dużo wyjaśniło, co może Ci tak "zabierać" baterię :). Jeśli nie korzystasz cały czas z danych komórkowych, to ustaw opcję "tylko 2G", ewentualnie "3G/2G auto". Lte najwięcej pobiera energii.

Druga sprawa, tak jak myślałem Masz Play :). Wiadomo Play zasięg swój ma delikatnie mówiąc "średni", stąd więc telefon musi szukać nadajników i przełączać się na inne sieci np. T-Mobile. Takie zachowanie też generuje zwiększone zapotrzebowanie na energię.

W ustawieniach telefonu możesz ustawić na "sztywno" jedną sieć np. T-mobile i wtedy telefon nie będzie się przełączał. Minus takiego rozwiązania to brak LTE, ponieważ jest ono dostępne tylko na macierzystej sieci czyli Play.

Edytowane przez electro69
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mowisz?..naladuje dzisiaj wieczorem..i dam znac jak sprawa wyszla po zmianie tych wyzej ustawien...electro a jesli ustawie jedna siec, to z play nie ebda dodatkowe oplaty naliczane? tyle,ze nie mam za wielu opcji do wyboru jesli chodzi o sieci..ktora bys proponowal??

G wlacyzlam play t mobile...mam przy zasiegi literke r

Edytowane przez Muszczu
    W powodzie edycji można(nie trzeba) napisać powód edycji, a nie dalszą część postu. Poprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@up

Nie będzie żadnych opłat :) Sam mam tak zrobione. Play ma podpisane umowy bodaj z wszystkimi operatorami, chyba poza Orange, ze względu na to, że sami wiedzą, że mają kiepski swój zasięg :).

Ja korzystam z T-mobile, ale to już musisz sama spróbować. Ustaw sobie na noc zasięg "tylko 2G" i zobaczysz jaki będzie spadek baterii.

W dodatku zobacz w belce powiadomień, czy nie masz włączonej synchronizacji danych (jeśli jej nie potrzebujesz to wyłącz) i modułu NFC.

W każdym razie niestety fakt jest taki, że android 6.0, jest zdecydowanie bardziej kłopotliwy, niż wersja 5.1.1. Mam tylko nadzieję, że Samsung wypuści kolejne aktualizacje oprogramowania i poprawi choć część tych niedoróbek.

Edytowane przez Muszczu
    Usuwam część odpowiadającą na ukryty post i łączę posty.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zeby nie byl to nowy telefon, to bym sie nie zastnawialai poprosila kogos o wgranie starego systemu...chociaz polecano mi tez wsytrzymanie sie,bo maja wyjsc jakies poprawki..narazie,puki co dziala,zeby tylko ta bateria sie ustabilizowala. siosttra ma taki sam telfon, aplikacje fejsa, mesenger,ze 2 gry...i 2 dni to spokojnie wytryzmuje..natomiast ja? uzywam glownie do dzownienia smsow i netu w pracy sporadycznie. moze te twoje wskazowki okaza sie trafione...dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Saw Pa

Dla mnie jeden dzień na baterii to dzisiaj norma. Wszystko włączone na maxa. LTE+ w Play non stop. Nie rozumiem ograniczeń funkcji i ustawień np2G tylko po to żeby bateria trzymała dwa dni. To po co komu smartfon.

To tak jak kupić porsche i jeździć rowerem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Saw Pa..chodzi o to,ze przed aktualizacja  do 6 zero...nie mialam problemu z bateria i tez korzystalam z tych wyzej funkcji..a po aktualizacji bateria leci  na leb na szyje, auzytkowany tak samo. i szukalismy pewnych opcji co mam sprawdzic,co wziac pod uwage,itd..bo planuje wrocic do androida 5.0. a po drugie, ja lubie jezdzic rowerem ;D

Edytowane przez Muszczu
    W powodzie edycji można(nie trzeba) napisać powód edycji, a nie dalszą część postu. Poprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi