Skocz do zawartości
Phate25

Test głośności telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy nie mam czasem jakiegoś problemu z poziomem dźwięku w telefonie.

O ile w domu czy w biurze nie mam problemu bo środowisko jest raczej cichę o tyle wystarczy, że wyjdę na zewnątrz, telefon schowam do kieszeni w kurtce i już wiem na pewno, że nie usłyszę go gdy ktoś zadzwoni (mimo ustawionego na maksa głośnika).

Nie wiem, czy telefon już po prostu tak ma, czy jest to wada głośnika.

Macie może jakieś pomysły jak mógłbym to sprawdzić zanim zdecyduje się na jego wysłanie do serwisu ?

PS - czy możliwe jest aby telefon dzwonił i wibrował w tym samym czasie, jeśli tak to jak to włączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

A więc tak znalazłem recenzję J5 na zagranicznym portalu gsm, gdzie recenzent potwierdza, że telefon do głośnych na pewno nie należy, a żeby było ciekawiej nawet pisze o tym, że przegapił kilka połączeń telefonicznych kiedy telefon znajdował się w drugim pokoju, po prostu go nie usłyszał.

Co do głośności na zewnątrz to ciężko przy zgiełku miejskim, jeśli jeszcze mieszkasz w dużym mieście usłyszeć dzwoniący telefon, tym bardziej jak jest schowany w kurtce i najprawdopodobniej zasłaniasz jeszcze głośnik dociskając go w kieszeni :).

Wiem, że to może nie jest rozwiązanie problemu, ale zawsze można sobie kupić jakieś słuchawki z pilotem (te, które są w zestawie są tragiczne), zawsze to będzie wyjście "pożyteczne z przyjemnym", ponieważ posłuchasz sobie ulubionej muzyki i nie umknie Ci żadne połączenie telefoniczne.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czułem, że tak będzie :(

No ale nic, skoro nie jestem w stanie tego zmienić, muszę jakoś dostosować go aby nie gubić połączeń. Pewnie głównie przejdę na wibrację poza domem i biurem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jajqo

Fakt o ile bateria jest mocnym plusem J5 to głośność głośniczka pozostawia wiele do życzenia ale też moim zdaniem niema tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skrot

Ja tego problemu nie zauważam. Nie korzystam z wbudowanych dzwonków. Załadowałem i ustawiłem żonie (bo to ona użytkuje J5) swoje "głośne" dzwonki i klasyczne, a nie żadne melodyjki i telefon jest bez problemu słyszalny nawet w damskiej torebce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69
    Napisano (edytowane)

@up @@Phate25

Potwierdzam, akurat nie korzystałem jeszcze z takich dzwonków w J5 (z lenistwa nie chciało mi się ich wgrać) ;) ... ale na innych telefonach które miałem, rzeczywiście utwory "przerobione" na dzwonki w formacie mp3, były głośniejsze, zresztą przed wgraniem do telefonu można takie utwory mp3 jeszcze "podgłośnić" innymi programami do tego stworzonymi. Wiadomo, że te dzwonki, które są wbudowane z reguły do telefonów fabrycznie to takie "słodkie plumkanie" pozbawione basu i wyrazistości.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooooo, coś się zaczyna ruszać w temacie :) Daliście mi nadzieję.

@@skrot

Mógłbyś mi udostępnić (np. przesłać na maila) jeden z przykładowych "głośnych" dzwonków do testów ?

Macie może jakieś namiary na paczki z głośnymi dzwonkami ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od razu lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skrot

Zainstaluj sobie aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=net.zedge.android&hl=pl

W wyszukiwarce tej aplikacji wpisz "loud ringtone", "loudest ringtone", "office ringtone",czy "business ringtone".

Jest tam sporo standardowych głośnych dzwonków. Zapewne znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi