Skocz do zawartości
Gustaw1120

Brak wibracji po wymianie silniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem ostatnio używaną xperie z i dopiero po jakimś czasie zorientowałem się że w telefonie nie ma wibracji, pomyślałem że jest winny silniczek wibracji otworzyłem telefon i zauważyłem że kabelek z silniczka jest oderwany, zamówiłem nowy zamontowałem lecz wibracji nadal brak :( Próbowałem naprawiać telefon przez program Sony lecz nie pomaga. W czym jeszcze może być problem? Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lynx6

Mam podobny problem .przy wymianie głośnika odpiąłem wibracje . Po poskładaniu telefonu okazało się że nie wibruje . Ponownie rozebrałem wymieniłem wibracje na nową i lipa . Wydaje mi się że to kwestia gniazda wibracji styki wtyczki i gniazda nie trafiają na siebie tak jakby brakowało części w gnieździe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wilcur
    Napisano (edytowane)

Witam. Jeśli jesteście pewni, że silniczek działa (można go sprawdzić podając odpowiedni prąd na kabelki + i -) a mimo to xperia nie wibruje tutaj macie rozwiązanie =>

. Robiłem wielokrotnie. 100% skuteczności. Można wymienić bezpiecznik albo zrobić tzw. mostek na krótko ale wtedy będzie linia bez zabezpieczenia. Dobra lutownica i 15 minut pracy. Pozdrawiam. PS Sory za lekki odkop tematu ale myślę, że przyda się nie jednemu :)

Edytowane przez patrikos23
    Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lynx6

Potwierdzam działa .

Walczyłem lutownicą z wielkim grotem ale zrobiłem mostek i dział :trollface: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jeśli jesteście pewni, że silniczek działa (można go sprawdzić podając odpowiedni prąd na kabelki + i -) a mimo to xperia nie wibruje tutaj macie rozwiązanie =>

. Robiłem wielokrotnie. 100% skuteczności. Można wymienić bezpiecznik albo zrobić tzw. mostek na krótko ale wtedy będzie linia bez zabezpieczenia. Dobra lutownica i 15 minut pracy. Pozdrawiam. PS Sory za lekki odkop tematu ale myślę, że przyda się nie jednemu :)

W jaki sposób można to wylutować w domowych warunkach? Rozbierając telefon myślałem że będzie to trochę większe a jest to niewiarygodnie małe :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi