Skocz do zawartości
Adam Długosz

ROM [Official] [6.0] CyanogenMod 13

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, nie wytrzymałem i zanim odpisałes to wgrałem CM13. Uniknąłem zabawy z chińskim kingrootem poprzez wgranie v21c prezz LG UP i tyle. Wgrąłem na czysto dzisiejszy nightly + dzisiejsze OpenGapps. Pierwsze wrażenie - WOW. Czemu ten telefon nie jest domyślnie taki płynny? 

Drugie, nie wiem czemu nie chce mi działać NFC. Znaczy jest aktywowane, ale tagów nie czyta :< No nic, może w kolejnej wersji to naprawią.

BTW. wgrywasz codziennie nowe wersje, czy co jakiś czas? Przez CM update, czy przez TWRP? I czy wgrywałeś SuperSU, czy wystarczy domyślny zarządca rootem na CM?

A :D I jakbym chciał wrócić do stocka (Serwis, czy coś) to wystarczy flashtoolem wgrać odpowieni KZD?

Edytowane przez Magnum44pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko
    A I jakbym chciał wrócić do stocka (Serwis, czy coś) to wystarczy flashtoolem wgrać odpowieni KZD?

Oczywiście w tym wypadku nic się nie zmienia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Magnum44pl co do remote control to polecam apke ze sklepu ktora zwie sie ASmart Remote IR, dziala elegancko i z nowym telewizorem samsunga i stara wieżą JVC. Jezeli chodzi o aparat to przetestowalem chyba wszystkie dostepne apki i zostalem przy CameraMX. Oto kilka przykladowych zdjec

8d4cc4bee8bf6c9b3d527d7f44b493c5.jpg

3150743c545d0d30c0172c2949841fc2.jpg

7b2e2773c7626690fd1a53758b22c281.jpg

2e2f0cd1a024c693b1cbd647f070c3e6.jpg

Nie sugerujcie sie jednak tymi zdjęciami, bo po wstawieniu tutaj strasznie straciły na jakości. Jak by ktoś chciał zobaczyć jak wyglądają w oryginale to mogę przesłać i pokazać. 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marcin Scooby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

BTW. wgrywasz codziennie nowe wersje, czy co jakiś czas? Przez CM update, czy przez TWRP? I czy wgrywałeś SuperSU, czy wystarczy domyślny zarządca rootem na CM?

W sumie to nie wgrywałem jeszcze nowszych wersji, ale dobrze że mi przypomniałeś. Ogólnie to będę to robił przez TWRP - jakoś nie mam zaufania do programów OTA.

Do roota wystarczy ten domyślny z CM. Nie mam z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, po głębszych badaniach wyszło na to, że NFC działa z innym telefonem (Android Beam), ale przyłączenie taga w celu jego programowania powoduje crash NFC i dopiero jego ponowne załączenie naprawia sprawę. Dziwna sprawa, mam nadzieję, że to naprawią w dalszych buildach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest może jakiś mod zeby mieć kamere w 60 klatkach na cm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abudulu

Czy też wam restartuje telefon przy próbie wybrania numeru?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz ustawić "Telefon" jako domyślą aplikację do wykonywania rozmów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jeśli założyłem w nie odpowiednim dziale temat najmocniej przepraszam administrację.

Mam kilka pytań co do wgrania CM 13 na G3. 

Obecnie posiadam czystego andka 6.0 ( wgrywałem metodą Flashtool plik kdz. ) ( nie mam żadnych aplikacji od Orange aczkolwiek mam tylko logo podczas włączenia telefonu i w lewym górnym rogu napis sieci )   Tak wiem , że trzeba wgrać TWRP a muszę wgrać niższego androida aby zrootować telefon ( flashtoolem chyba pójdzie  ?? )

I teraz kilka pytań.

1.  Czy zostać na Andku 6.0 obecnym czy na prawdę lepiej wgrać CM 13 z androidem 6.0 ??   Czy jest znaczna prędkość jeśli chodzi o rekację telefonu na włączanie aplikacji ?

2. Czy na CM 13 wszystko działa  ( NFC nie używam )  , jak spisuje się aparat , czy są jakieś rozmycia czy nie widać różnicy ?

3. Jeśli chodzi o pliki które potrzebuję będę używac tego poradnika : http://forum.android.com.pl/topic/246763-jak-wgra%C4%87-sw%C3%B3j-pierwszy-custom-rom-czyli-poradnik-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych/

4. Na stronie CyanogenMod wchodząc do zakładki G3 wybieram wersję : cm-13.0-20160614-NIGHTLY-d855.zip  czy musze również pobrać opcję po prawej stronie czyli recovery ?? cm-13.0-20160614-NIGHTLY-d855-recovery.img

5. Po instalacji muszę wgrac GAPPS czy są one już w wersje CM 13 ??   Jeśli muszę pobrać to którą wersję wybrać ze strony Open GAPPS ?  ARM , 6.0  i który variant ? stock czy jakiś inny ??

Edytowane przez thekingll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@@thekingll

Po pierwsze to nie musisz robić downgrade żeby zrootować telefon. Jedyne co musisz zrobić to przed instalacją CM13 to zainstalować baseband V21C. Instaluje się go przez recovery jak zwykłą paczkę zip. Link do basebandu masz tutaj -> http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/radio-modem-lg-g3-t3110376

1. Pamiętaj że zawsze są plusy i minusy. Jest znaczny wzrost prędkości. Przynajmniej ja taki zauważyłem i to gołym okiem a nie żadne benchmarki.
    2. Nie działa przesyłanie obrazu na TV. Ktoś pisał o tym w temacie z CM13. Aparat robi dobre zdjęcia, nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy między Stock a CM13. Jednak nie wiem czy na CM13 jest opcja nagrywania filmów w 60FPS nie mówiąc już o 120FPS.
    3. Co do roota oraz TWRP na Androidzie 6.0 to polecam skorzystać z tego poradnika -> http://forum.android.com.pl/topic/263422-root-teamwin-recovery-project-marshmallow-30b-i-30c-d855-1632gb-tylko/

4. Nie pobierasz i nie wgrywasz żadnego recovery z tamtej strony. Tylko cm-13.0-xxxxxxxx-NIGHTLY-d855.zip

5. GApps'ów nie ma. Musisz je sam wgrać. Wybierz: ARM -> 6.0 -> tutaj wersję jaką preferujesz. Ja zawsze wybieram PICO i później doinstalowuje brakujące aplikacje ze sklepu PLAY. Daje ci to o tyle wygody, że możesz sobie później te aplikacje usunąć i nie są widoczne jako systemowe. Po kliknięciu takiego przycisku koło wersji przekieruje cię na stronę gdzie zobaczysz co jest w paczce. Na podstawie tego możesz wybrać najbardziej odpowiadającą tobie wersję.

Edytowane przez Lysolus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi