Skocz do zawartości
Baron Rafau

Brick totalny. Nie działa fastboot, ani S/W mode

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Jakiś czas temu zaczął mi się sypać system w telefonie (CM 12) i wyskakiwało powiadomienie, że należy zrobić  hard reset. No więc wszedłem w recovery, ale zaczął się sypać obraz (często tak się działo, ale wyciągnięcie baterii pomagało), więc wyciągnąłem i włożyłem baterię. Telefon po tym zawisł na logu LG i nie mogłem wejść ani do fastboota, ani do recovery. Więc wszedłem do S/W mode w celu zflashowania stocka przez KDZ updater. Próbowałem wiele razy, ale za każdym razem wywalało błąd na 50%. Nawet próbowałem kablem 910K.

Poszukałem trochę po XDA i znalazłem metodę wgrywania systemu przez bin. Doszło do 20% i wywaliło na wymazywaniu systemu. Po tym telefon już w ogóle się nie włącza.

Dalej znalazłem program wgrywający x-loader i u-boot a także dający dostęp do fastboota. W tym celu zainstalowałem Windowsa XP (na win 10 nie działają sterowniki do OMAP 4430). Wykryło mi telefon, ale wywala "FAILED <remote: partition does not exist>".

post-373565-0-11794100-1457019977_thumb.jpg

Spróbowałem zflashować recovery, ale też wywala ten sam błąd.

post-373565-0-79114200-1457019991_thumb.jpg

Czy jest jeszcze jakiś sposób na odratowanie telefonu, czy pozostaje serwis (chcą 100 zł co się nie opłaca)?

Edytowane przez Baron Rafau

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

Podejrzewałbym zepsuty układ partycji lub zepsutą pamięć wewnętrzną. O co chodzi z sypaniem się obrazu w recovery? Telefon był zamoczony? Telefon się ładuje? Możesz popróbować wgrać tablicę partycji, ale nie wiem w jaki sposób... 100zł za naprawę wydaje się niezłą ofertą.

<<<<Π⁴>>>>

[Dodano: 03 marzec 2016 - 18:37]

Jakie były logi przy errorze z kdz updater?

<<<<Π⁴>>>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Z sypaniem się obrazu w recovery chodzi o to, że po prostu obraz zaczyna migać i się pikselizować. Często tak miałem w TWRP (w CMW wszystko normalnie). Telefon nie był zamoczony. Czy się ładuje nie mam jak sprawdzić, gdyż na nic nie reaguje. Jedynie mogę go podłączyć do komputera i wykrywa OMAP 4430, no ale nie wykrywa partycji, (failed partition does not exist), przez co nie mogę nic zflashować.

Telefon zawsze lubił się sypać przy zmianie formatu z f2fs na ext4. Zawsze nie działało recovery po tym, ale S/W mode i fastboot działaly. Być może teraz TWRP zepsuło mi pamięć.

W serwisie powiedzieli, że jeśli mam zepsuty bootloader to 100 zł, ale jeśli pamięć to więcej trzeba płacić, więc się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

Ja myślę, że to problem softwareowy i po prostu nie ma odpowiednio ustawionych partycji. Masz możliwość sprawdzenia, czy bateria jest w jakimś stopniu naładowana? Tzn jakie ma napięcie?

I co z tym errorem w kdz updater?

<<<<Π⁴>>>>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Bateria raczej jest naładowana.

Telefon po prostu nie chce się włączyć po flashowaniu programem LG flash tool, który wgrywa rom plikiem bin. W kdz updater wywalało przy 50%, że telefon został odłączony i wyjąć i włożyć baterię i spróbować ponownie. Za każdym razem dochodziło do 50% i znowu wywalało.

Jedynie mogę coś zrobić tym fastbootem. Telefon podpina się bez baterii, odpala się program i wkłada się baterię. Telefon się nie włącza, ale komputer to wykrywa (tak ma być). Próbowałem też odpalić recovery bez wgrywania (boot recovery.img), ale nic się nie działo. Ten tryb może tego nie obsługuje. Być może da się naprawić jakoś partycje tym programem, ale nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi