Skocz do zawartości
funuman

LG G4 vs Samsung Note 4 final battle

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Aktualnie mam wysłużonego już SGS4 z którego jestem bardzo zadowolony. To bez dwóch zdań świetny smartfon lecz przyszedł czas na przesiadkę.

Szukam czegoś sporego i nieprzeciętnego.

Na smartfonie nie gram w gry! Głównie zależy mi na:

- dużym dobrym ekranie min 5.5"

- świetnym aparacie

- dobrej baterii (nie może być gorsza jak w sgs4 !!)

- płynnym śmiganiu systemu

Mój SGS4 odpowiadał mi pod względem softu, baterii i ekranu. Aparat mógłby być lepszy. Brak filmów 4k czy dobrego slow-mo.

Do gustu przypadł mi skórzany G4 i Note 4. Lecz kompletnie nie wiem, który będzie lepszy. Mam wrażenie, że decyduje między znacznie lepszym aparatem (G4) a dużo lepszą baterią (Note 4). Denerwuje mnie jeszcze w G4 to, że ucina trochę ekranu na przyciski systemowe (w Note 4 mamy fizyczny guzik) natomiast w Note 4 denerwuje mnie to, że mogę nie poczuć "nowości" po przesiadce z 5.1 SGS4.

Który smartfon jest lepszy? Boję się, że jak wezme G4 to bateria nie wytrzyma mi jednego dnia (SGS4 pod koniec mojego dnia roboczego ma ok 40% baterii) natomiast w Note 4 aparat może okazać się słaby / podobny do tego w sgs4.

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dejwid.

Z tych dwóch ?? Note4  :encouragement:  Chociaż w przybliżonej cenie będzie Xiaomi Mi 5 który jest od niego jakieś 3 razy wydajniejszy :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    w Note 4 denerwuje mnie to, że mogę nie poczuć "nowości" po przesiadce z 5.1 SGS4.

Galaxy S4 posiada Androida w wersji Lollipop 5.0.1.(nie 5.1)  z kolei Note 4 otrzyma aktualizację do 6.0.1. Marshmallow. Poczujesz różnicę ;)

[Dodano: 04 marzec 2016 - 19:26]

Automatyczna wiadomość

Wątek został przeniesiony z forum

"Strefa HandlowaTelefony - ZakupyCo kupić? - Telefony"

do

"Strefa HandlowaTelefony - ZakupyPorównania telefonów".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak ale jak to jest z tym aparatem w note 4 i baterią w lg g4?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

Note4 pod względem aparatu mocno nie odstaje. Natomiast zdecydowanie dłużej pracuje na jednym ładowaniu. Ekran dużo lepszy od IPS-a z G4(Super Amoled- lepsze odwzorowanie barw, kąty widzenia). Nie wspomniałeś w ogóle o S PEN- jest to po prostu rewelacja. Po przesiadce z SGS4 będzie "petarda" pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie a który telefon jest "bardziej" multimedialny? I jak ma się sprawa z obsługą telefonu jedną ręką, tzn który wygodnej się obsługuje jedną ręką?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

G4 będzie wygodniejszy bo jest po prostu mniejszy, ma mniejszy ekran (do tego 0,3 cala zjadają przyciski ekranowe).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko spoko, już byłem zdecydowany na Note 4 ale dopiero zauważyłem, że telefon z 2014r kosztuje (najtańszy nowy) 1850zł !

To jest jakiś absurd. Używki w dobrym stanie chodzą po 1500zł. 1,5 tyś za półtora roczny telefon? Dawać prawie 2 tyś za note 4 gdy zaraz wyjdzie szóstka? No bez jaj ludzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena w ogóle nie powinna dziwić, bardzo dobry telefon, który ciężko na dzień dzisiejszy zastąpić, poza tym nie było premiery Note 5 w Europie

Wyklikane przy pomocy Notesa 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi