Skocz do zawartości
driller12

Telefon nie chce się połączyć z komputerem przez USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Samsung Galaxy S4 mini wersja LTE I9195 jeśli sie nie mylę. Problem jest taki, że gdy podłaczam do komputera, tylko się ładuje. Nie mogę skopiować zdjęć itp. Potrzebne mi to, ponieważ chce wgrać CM, a bez połączenia z komputerem nie mogę zrobić roota.  Żeby zaoszczedzić na czasie, powiem od razu, że instalowałem juz pełno sterowników na komputer, programy: Kies, Odin i jeszcze jakiś. ale nigdzie nie wyszukuje mi telefonu. W telefonie Przeszukałem wszystkie ustawienia i nie moge znaleźć żadnych ustawień USB. Mam Android 4.4.2. Proszę o szybką pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kabel USB oryginalny? działa z innymi telefonami?

telefon ile czasu używany? może styki w gnieździe się zepsuły i działają tylko te odpowiadające za ładowanie

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon ma ponad rok, kabel oryginalny jak i kilka innych nie działało, tak z innymi telefonami działa normalnie.

Jest możliwe, że zepsuły się tylko styki od połączenia usb? całe gniazdo do wymiany? czy coś innego moze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Debugowanie USB masz w opcjach programisty, które musisz uruchomic.

Nie pamietam jaka jest kolejnosc w romach 4.4.2, ale :

Aby miec te opcje musisz wejsc w informacje o urzadzeniu - informacje o oprogramowaniu - klikac palcem kilkakrotnie na "numer wersji" i wtedy jak wyjdziesz z informacji o oprogramowaniu to przed przed informacją o urzadzeniu w ustawieniach bedziesz miał opcje programisty, wchodzisz w nie i tam właczasz debugowanie USB.

Edytowane przez jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Próbowałeś podłączyć telefon w komputerze do innego gniazda USB? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

debugowanie USB nic mi nie daje..;/ tak.. probowalem do kilku i dalej nic..;/ tylko ładownie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@driller12

Wersja windows? Kiedykolwiek wcześniej działał przesył danych? Usb 2.0 z tyłu obudowy?

Spawdź kodem w dialerze czy nie możesz zmienić ust.usb: *#0808#.

Po podłączeniu kabla:

Coś się wyświetla na fonie? W ustawieniach - pamięć - 3kropki - połączenie z pc - coś masz?

Podłącz mysz/pendrive(fat32) przez przejściówkę - sprawdź czy coś działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon ma ponad rok, kabel oryginalny jak i kilka innych nie działało, tak z innymi telefonami działa normalnie.

Jest możliwe, że zepsuły się tylko styki od połączenia usb? całe gniazdo do wymiany? czy coś innego moze

tak, jest możliwe że ładowanie będzie działać a przesył danych już nie;

gniazdo USB w tym modelu jest na dodatkowej płytce dopinanej do płyty głównej, więc nie musisz oddawać telefonu do serwisu a jedynie kupić panel i samemu ostrożnie go wymienić;

zanim takie coś będziesz robić sprawdź jednak na komputerze kolegi lub gdziekolwiek indziej;

spróbować możesz też przedmuchać gniazdo i pod dobrym światłem przez lupę zobaczyć  czy styki są uszkodzone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi