Skocz do zawartości
th3z

Dźwięk powiadomienia o połączeniu internetowym bez komunikatu

Rekomendowane odpowiedzi

th3z
    Napisano (edytowane)

Co jakiś czas, czasem co chwilę mój Huawei Y5 odtwarza dźwięk powiadomienia, bez wyświetlenia komunikatu. Długo nie wiedziałem czego to może dotyczyć. Teraz na 90% obstawiam, że ma to związek z połączeniem internetowym (tak samo komórkowym jak i WIFI). 

Nigdzie w opcjach nie znalazłem możliwości wyłączenia tego powiadomienia. W internecie też nie widać przydatnych informacji.

Ktoś się już może z tym spotkał? Jest to strasznie irytujące, bo nigdy nie wiem czy dostałem wiadomość czy może ten bezsensowny komunikat.

edit. Android Lollipop 5.1.1, nakładka EMUI 3.1 Lite

Edytowane przez th3z

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus

@@th3z

Korzystasz z Chrome?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th3z

tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    Napisano (edytowane)

@@th3z

Włącz Chrome, na górze po prawej masz "trzy pionowe kropki", wybierz ustawienia, przejdź do ustawienia witryny, wybierz powiadomienia i kliknij zablokuj.

Jeśli to nie pomoże wyczyść dane przeglądarki, by całkowicie pozbyć się witryn już dozwolonych w kwestii powiadomień i od razu zablokuj powiadomienia.

Edytowane przez deus
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th3z
    Napisano (edytowane)

ok, zrobiłem tak. Zobaczymy czy pomoże. Dzięki za pomoc.
    Edit:
    NIestety to nie to. Kilka razy się odezwał nieruszany. Raz jak grałem w FarmVille i raz jak minimalizowałem grę.

edit. A może to być powiadomienie o zmianie LTE na H+ i odwrotnie? Bo zauważyłem, że jak sprawdzam co "pikło" to na zmianę jest albo LTE ablo H+. Chociaż z drugiej strony przy wyłączonej transmisji, a włączonym WIFI też pika.

Edytowane przez Hubal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Miałem podobnie jak Ty.

Znalazłem winowajce ustawiając sobie w każdym powiadomieniu inny dźwięk.

I okazało się że przyczyną jest nazwę to "główny dźwięk powiadomien" ponieważ znajduje się w ustawienia>dźwięk i powiadomienia i nie jest przypisany np.do połączeń czy wiadomości ale tak jakby był to ogólny dźwięk powiadomień.

U mnie na samsung nazywa się to "dzwonek powiadomień" ale na Huawei powinno się to nazywać "Domyślny dzwonek powiadomień".

Ustaw sobie tam ma Cichy.

7cfcbdb68b99542b4789b0d6f3ccc86f.jpg

Wysłane z mojego SM-G900F

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th3z

wygląda na to, że to to. Teraz tylko nie mam dźwięku otrzymanego maila. Ale to nie duży problem. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73
    Napisano (edytowane)

Przecież możesz sobie ustawić dźwięk w aplikacji którą używasz do poczty.

Ja mam wszystkie dźwięki powiadomień oprócz tych które wcześniej były z nikąd czyli te o których pisałeś.

Edytowane przez Draco73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Miałem podobnie jak Ty.

Znalazłem winowajce ustawiając sobie w każdym powiadomieniu inny dźwięk.

I okazało się że przyczyną jest nazwę to "główny dźwięk powiadomien" ponieważ znajduje się w ustawienia>dźwięk i powiadomienia i nie jest przypisany np.do połączeń czy wiadomości ale tak jakby był to ogólny dźwięk powiadomień.

U mnie na samsung nazywa się to "dzwonek powiadomień" ale na Huawei powinno się to nazywać "Domyślny dzwonek powiadomień".

Ustaw sobie tam ma Cichy.

7cfcbdb68b99542b4789b0d6f3ccc86f.jpg

Ale co takiego dobrego zrobiłeś? Teraz nie będziesz miał dźwięku powiadomień z żadnej aplikacji, oprócz wyjątków takich jak sms gdzie aplikacja sama wymusza dzwonek powiadomienia inny niż domyślny. Prawidłowe rozwiązanie to ustalenie, która to konkretnie aplikacja wysyła powiadomienia i wyłączenie powiadomień tylko z tej jednej aplikacji. A nie zablokowanie dźwięku wszystkich powiadomień.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73
    Napisano (edytowane)

@@giaur500

No to ustal. Bo ja się z tym bawiłem i nie można ustalić. Szczególnie że dźwięk się pojawiał a telefon nawet nie informował ani na pasku powiadomień ani w wyskakujących oknach. Był dźwięk i nic wiecej. Jedyne rozwiązanie tego problemu było właśnie wyciszenie tak jak opisałem.

Jak pisałem te dziwne powiadomienie dźwiękowe zniknęły. A co do dźwięków innych powiadomień z różnych aplikacji to mam wszystkie.

A według twojego twierdzenia nie powinienem mieć żadnego.

Edytowane przez Draco73

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi