Skocz do zawartości
pawivo

Problem z czujnikiem światła jak i z wzbudzeniem telefonu podwójnym kliknięciem na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

pawivo
    Napisano (edytowane)

Huawei P8  GRA-L09 Android 5.1 B200 problem z czujnikiem światła jak i z wzbudzeniem telefonu podwójnym kliknięciem na ekran.
    Problem pojawił się po nocy, od rana nie działa wzbudzanie podwójnym kliknięciem i czujnik światła na automatycznym podświetleniu ustawia podświetlenie na maxa.
    Po przywróceniu ustawień fabrycznych czujnik jak by odżył jest ciut ciemniej ale nie przyciemnia się bardzie,j działa automatyczne podświetlenie jak by z większą mocą, a podwójne kliknięcie nic nie daje, chodź jest włączone cały czas, a dodam iż podwójne pukniecie do robienia screena działa.
    Sam już nie wiem czy to soft czy tele pada, proszę o pomoc.
    Ps: a i przy dzwonieniu jednak się nie wygasza wyświetlacz .

Edytowane przez Cyfek
    Dodanie prefiksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cyfek
    Napisano (edytowane)

Podwójne wybudzanie nie działa, ponieważ zadziała tylko wtedy gdy nie jest ciemno.

Myślę, że pomoŻe pewnie serwis, ale jeśli masz szkło lub folię, to może spróbuj ją przy czujniku ściągnąć, aby czujnik niczym nie był przykryty.

Edytowane przez Piterosss
    poprawiłem ortograf bo aż szczypał w oczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawivo
    Napisano (edytowane)

@cyfek

hmm dziwne bo po ciemku tez mi działało chyba że w totalnej ciemności to nie próbowałem wcześniej, mam założone szkoło cały czas i nie przysłania oczka nawet wyczyściłem oczko dokładnie i nic nadal to samo widocznie padł czujnik albo coś z softem jest.

Edytowane przez Cyfek
    Dla posta wyżej wystarczy @up - nie cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam serdecznie.

Przyłącze się do kolegi Cyferek. Dokładnie od niedzieli mam identyczny problem.

Nie działa czujnik wygaszania wyświetlacza w czasie rozmowy, oraz podwójne kliknięcie.

Proszę o poradę co z tym fantem zrobić.

Telefon HUAWEI P8 Lite

Pozdrawiam.

kolego nie light tylko lite :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Podwójne wybudzanie nie działa, ponieważ zadziała tylko wtedy gdy nie jest ciemno.

Największa bzdura jaką w życiu słyszałem, to nie ma nic wspólnego ze światłem.

@@pawivoCo do wygaszania a raczej jego braku podczas połączenia to pobierz ze sklepu jakiś sensor test i sprawdź czy działa ci proximity sensor (czujnik zbliżeniowy) jeśli nie reaguje to padł, jeśli jest reakcja tzn że softowo coś padło

p.s. w przypadku zasłoniętego czujnika np folią lub brudem ekran sam by się wygaszał przy połączeniu bez przyłożenia ucha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam. No niestety, ale chyba padł czujnik. Test pokazuje że nie działa. Choć test pokazuje także że lusterko nie działa, a funkcjonuje prawidłowo.

Czy reset komputera coś pomoże??? Gdzie jest ewentualny serwis huaweia w woj. śląskim

Pozdrawiam.

Edytowane przez mobopx
    nie cytujemy poprzedzającego posta w całości, @up wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cyfek

Największa bzdura jaką w życiu słyszałem, to nie ma nic wspólnego ze światłem.

@@pawivoCo do wygaszania a raczej jego braku podczas połączenia to pobierz ze sklepu jakiś sensor test i sprawdź czy działa ci proximity sensor (czujnik zbliżeniowy) jeśli nie reaguje to padł, jeśli jest reakcja tzn że softowo coś padło

p.s. w przypadku zasłoniętego czujnika np folią lub brudem ekran sam by się wygaszał przy połączeniu bez przyłożenia ucha

Ja u siebie sprawdzałem zakrywając czujnik i wtedy podwójne tapnięcie nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Cyfek to nie przez zakryty czujnik światła lecz zbliżeniowy :D to takie zabezpieczenie, w przeciwnym razie w kieszeni sam mógłby się odblokowywać :) a że czujniki są obok siebie to zakrywasz oba, czujnik światła nie ma nic do tego, nie ważne czy jest jasno czy ciemno jak w ....... ciemni. Temat wyczerpany :)

@@1ramzes lusterko lusterkiem, ale jeśli test pokazuje że czujnik zbliżeniowy nie działa to wiemy na czym stoisz, zrób ustawienia fabryczne, jeśli nie pomoże to serwis, wejdź na http://www.ccsonline.pl/ i zamów kuriera prosto do domu, zabierze fona i przywiezie naprawiony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawivo

Telefon pojechał na serwis 
    Polecam http://consumer.huawei.com/pl/support/express-repair/index.htm
    Sprawdzić czy telefon jest na gwarancji, zadzwonić pod numer na stronie i kurier na koszt serwisu odbierze telefon z domu.
    Czujnik światła jest uszkodzony lub na płycie głównej jest jakiś problem albo soft został uszkodzony i samo przywracanie go do ustawień fabrycznych nic nie da.
    Lepiej nie próbować wgrywać coś samemu można w ten sposób " uceglić" sobie telefon i stracić gwarancję
    ​Czekam na informację z serwisu, tylko jak się pojawi napiszę co i jak.
    Pozdrawiam
    Ps: dodam iż serwis Huawei jest szybki, zobaczymy jak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem to samo. Uszkodzenie czujników zbliżeniowego i światła, i serwis wymienił mi telefon na nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi