Skocz do zawartości
Janek95

Uszkodzone złącze jack 3.5mm

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Mam problem ze złączem jack 3.5mm. Podczas podłączania do niej czy to słuchawek, czy to głośników: prawy głośnik lub prawa słuchawka szumi. Słowa i muzyka są lecz ze znacznym szumem i o wiele ciszej niż druga strona. Jak nie dociskam złącza to gra dobrze ale wtedy wystarczy lekko ruszyć kablem i wykrywa jako brak urządzenia czyli pauzuje odtwarzacz. I nie wiem czy jej nie wysyłać na serwis choć nie ukrywam że nie po drodze mi z tym.

Edytowane przez Janek95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    Napisano (edytowane)

@@Janek95
    Ile Pinów ma wejście jack ? Rozmieszczenie pinów jest właściwe ?

122312_0549_common35mm11.png

Edytowane przez maxprzemo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@maxprzemo

Słuchawki jak i moje domowe głośniki mają po dwa(dwie czarne obwódki na jacku, tak jak na obrazku pierwszym i drugim)

Edit.

Znalazłem słuchawki z 3 pinami taka sama sytuacja lekko wyjme to dwie grają.

Edytowane przez Janek95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pokulan

Może to kabel AUX przerywa przy wtyku, bo jeśli nie to gniazdo zepsute :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@pokulan
    Też tak podejrzewam ale staram się uniknąć serwisu i utraty telefonu na pewien czas :/ Ale widzę że to mnie nie minie :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie 
    Jak by ktoś był zainteresowany rozwiązaniem sprawy motki ;) Motka poleciała do sklepu x-kom, ponieważ sprzedawca podał mi numer do lenovo gdzie obsługa powiedziała mi, że serwisują tylko tablety. Po otrzymaniu kolejnego numery od obsługi lenovo nie mogłem zakwalifikować swojego problemu i postanowiłem odesłać telefon do sklepu. Utworzyłem zgłoszenie, opisałem usterkę, towar zapakowany wysłałem i po 2 tygodniach (w piątek wysłałem i w piątek otrzymałem paczkę od kuriera) dostałem telefon. W urządzeniu została wymieniona płyta główna wraz w głośnikiem rozmów, ponieważ z nim też były problemy raz działał raz nie. Co najciekawsze muszę pochwalić serwis regeneris Warszawa, gdyż wymiana głośnika równie dobrze mogła by nie zostać wykonana. Głośnik ja uszkodziłem w wyniku czyszczenia (wykałaczka owinięta w chusteczkę), uszkodziła powłokę na głośniku co można by było zakwalifikować jako uszkodzenie z winy użytkownika także tutaj byłem wniebowzięty. Podsumowując motka ma się dobrze, jacek działa, głośnik również :) Dziękuję za zainteresowanie tematem, do zamknięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi