Skocz do zawartości
rammiro

ważne Regulamin Forum android.com.pl

  Rekomendowane odpowiedzi

  rammiro

  Regulamin Forum android.com.pl

   

  A§1. Postanowienia Ogólne
  1.1. Każdorazowo posługując się terminem Forum, odnosi się on do serwisu internetowego http://forum.android.com.pl
  1.2. Forum poświęcone jest tematyce związanej z oprogramowaniem Android, oraz urządzeniom pracującym pod wskazanym systemem.

  A§2. Rejestracja
  2.1. Rejestrując się w naszym Forum zgadzasz się na poniższe warunki regulaminu.                                                                                              
  2.2. Podczas rejestracji jako nazwy użytkownika (loginu) nie używaj nazw promujących jakikolwiek totalitaryzm czy nacjonalizm, jak też nawiązujących do ekstremistycznych poglądów/wyznań etc. Nie używaj nazw zarezerwowanych dla wartości religijnych, nazw obraźliwych, wulgarnych a także - adresów stron www, oraz nazw serwisów. Zakaz ten także dotyczy używania w nazwie użytkownika (loginie) również tak nazw instytucji rządowych jak i prywatnych, partii politycznych, organów ścigania, służb ratunkowych, itp. Wszystkie wymienione typy kont, będą bezwzględnie usuwane.
  2.3. Ponowna rejestracja jest możliwa tylko, gdy konto zostało usunięte, lub wystąpiły problemy z poprzednim kontem, które zostały zgłoszone administracji. W innym przypadku drugie konto będzie usuwane, a użytkownik otrzyma ostrzeżenie.
  2.4. Dokonując rejestracji na Forum, wyrażasz zgodę na otrzymywanie mailingu, na adres poczty elektronicznej podany podczas zakładania konta, od serwisu Android.com.pl (SmartWeb Media Sp. z o.o.) oraz partnerów współpracujących z serwisem.

  Wyrażasz też zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez SmartWeb Media Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) oraz na otrzymywanie od SmartWeb Media Sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. (Dz.U. nr 144, poz.1204 z późn. zm.) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  2.5. Rejestrując się na Forum otrzymujesz możliwość elektronicznego, publicznego wypowiadania się (tzw. postowania) na Forum, oraz wyrażasz zgodę na ewentualne wykorzystanie treści swoich wypowiedzi przez android.com.pl wyłącznie na łamach serwisu.


  A§3. Ogólne zachowanie.
  3.1. Nie krzyczymy (nie piszemy wielkimi literami).
  3.2. Nie używamy wulgaryzmów i wyrażeń obraźliwych w wypowiedziach, sygnaturach, awatarach. Zasada ta dotyczy również umieszczania linków (również ich skrótów, czy kodów qr) do stron z niecenzuralnymi czy obraźliwymi treściami, oraz "cenzurowanych" przekleństw w postaci kropek/gwiazdek itp.
  3.3. Nie powodujemy kłótni
  3.4. Nie obrażaj innych użytkowników.
  3.5. Zabrania się stosowania nicków, oraz awatarów zawierających wyrazy "Administrator", "Moderator" oraz innych, mogących wprowadzać użytkowników forum w błąd. Zabrania się również umieszczania w awatarach i sygnaturach obrazów o treści erotycznej. Niedopuszczalnym  jest także, używanie w sygnaturach  oraz postach - wyjątkiem jest tu pierwszy post tematu lub ostrzeżenie związane z używaniem modyfikacji - wpisów w kolorze czerwonym, zarezerwowanym dla działań moderacyjnych .
  3.6. Obrazek zamieszony w podpisie nie może być większy niż 500 pikseli szerokości i 100 piksel wysokości. Podpis nie może przekraczać 5 linijek tekstu (Nie dotyczy limitów podanych w opisie rang na forum). 

  3.7. Na forum panuje bezwzględny zakaz podawania adresów oraz reklamowania stron konkurencyjnych o tematyce powiązanej z system Android. Zakaz ten dotyczy zarówno treści postów, jak i awatarów, sygnatur, nazw użytkownika, pól profilu, podawania źródła informacji itd. Złamanie tego punktu grozi natychmiastowym banem (nie dotyczy stron obcojęzycznych - np. XDA-Developers).
  3.8. Na forum panuje absolutny zakaz zamieszczania treści pornograficznych oraz promowania warezu. Odnosi się to do zamieszczania odnośników do pirackich aplikacji, gier, filmów, aplikacji ułatwiających nielegalny dostęp oraz informacji o innych metodach uzyskania takich treści. Wszelkiego rodzaju dyskusje i pytania o aplikacje, które mogą służyć do crackowania i omijania mikropłatności, takie jak: BlackMart, Freedom, GameCIH, GameKiller, Game Guardian, Lucky Patcher, Market Unlocker itp. nie są dozwolone. Złamanie tego punktu grozi ostrzeżeniem. Powyższy punkt dotyczy także próśb o zamieszczenie/podanie źródła nielegalnych materiałów.
  3.9. Na forum obowiązuje zakaz umieszczania w sygnaturach, stopce  profilowej lub treści postów, ofert (ogłoszeń) oraz linków do portali aukcyjnych, (bez względu na rodzaj produktów lub usług tam oferowanych). Dopuszczalne są linki w sygnaturach, prowadzące do działu Giełda z własnym ogłoszeniem.
  3.9.1 Na Forum panuje absolutny zakaz podawania linków do stron internetowych, blogów, itp. które swoją działalnością szerzą nienawiść, wulgarny język, rasizm,  oraz mają w całości profil o charakterze przeznaczonym tylko dla osób pełnoletnich.
  3.10.  Na forum zainstalowany jest dodatek, tzw. "system piwny" (system podziękowań). Jeśli ktoś Ci pomógł zamiast pisać "Dzięki", kliknij przycisk "Postaw Piwo" obok jego posta.
  3.11. W sygnaturach, użytkownicy mogą umieszczać linki do paypala (płatności elektronicznych).
  3.12. Sprawy prywatne załatwiać proszę poprzez PW, e-mail lub GG, nie na forum.
  3.13. Stosuj się do próśb i nakazów obsługi forum. Nie kasuj edycji moderatorów w Twoim poście. Szanuj osoby, które wiedzą więcej od Ciebie, oraz pilnują porządku.
  3.14. Użytkownicy nie mają prawa do edycji swoich postów (w celu usunięcia ich treści), co w konsekwencji niesie za sobą zburzenie kontekstu wypowiedzi innych Użytkowników. Można edytować jedynie własne posty w celu dodania nowych informacji i/lub poprawienia obecnych wartości merytorycznych.
  3.15. Użytkownicy nie mają prawa cytowania punktów Regulaminu w sygnaturach.
  3.16. Użytkownicy nie mają prawa raportowania ramek i notatek moderatorskich, poza ramkami w poprawionych tematach.

  A§4. Pisanie nowych postów na forum.
  4.1. Przed napisaniem nowego tematu skorzystaj z wyszukiwarki, a także sprawdź, czy odpowiedz na Twoje pytanie nie znajduje się w FAQ lub Tutorialach
  4.2. Posty umieszczaj w odpowiednich działach. Wystawianie tego samego posta w różnych działach lub kilka razy, ale z innym tematem grozi ostrzeżeniem.
  Wszelkie problemy z konkretnym ROMem, aplikacją, grą itp. należy umieszczać w istniejących już tematach zamiast zakładać nowy. Jedynie w przypadku, gdy nie ma jeszcze odpowiedniego tematu, należy założyć nowy.
  4.3. Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi! Tematy z nazwami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "CO ROBIĆ" są nieprawidłowe i będą zamykane. W jednym temacie powinieneś poruszać tylko jeden problem.
  Tematy o nazwach typu: „Problem z sms”, „Problem z wifi”, „Problem z G1”, „Coś nie działa”, „Coś zepsułem” itd. również są nieprawidłowe.
  W przypadku takich tematów autor otrzyma od moderatora polecenie poprawy tytułu. Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie. W wyniku braku reakcji autora na polecenie moderatora, temat będzie bezwarunkowo zamykany i przenoszony do kosza.
  4.4. Przed napisaniem nowego tematu lub postu, każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego działu, oraz zawartych w nim ogłoszeń.
  4.5. Posty nie mogą obrażać w żaden sposób innych osób zarejestrowanych na forum i osób postronnych.
  4.6. Dozwolone jest cytowanie fragmentu ostatniego posta jak również jego całości. Jeśli natomiast cytat ten jest obszerny i rozbudowany a moderator działu uzna, iż omawiany tu cytat rażąco wpływa na czytelność wątku - to moderator ma prawo usunąć część lub całość takiego cytatu.
  4.7. Nie pisz tego samego tematu w różnych działach.
  4.8. W dziale aplikacji, oraz gier, umieszczamy tylko informacje o aplikacjach, grach i promocjach przeznaczonych dla użytkowników zamieszkujących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w systemach umożliwiających zakupy aplikacji przygotowywanych przez developerów. Promocje dotyczą m.in. takich aplikacji jak Google Play, Samsung Apps, Get Jar. Aplikacje mają być dostępne w sposób LEGALNY, bez stosowania innych czynności omijających zabezpieczenia producenta (takich jak określone terytorium dostępności aplikacji). Dotyczy również aplikacji darmowych!
  4.9. Oferty handlowe sprzedaży/kupna/zamiany mogą odbywać się jedynie w dziale Giełda. Oferty zamieszczane w innych działach będą usuwane.
  4.10. Posty niezgodne z prawem polskim będą kasowane.
  4.11. Na forum nie ma obowiązku zamieszczania filmów, zdjęć, grafik oraz zrzutów ekranu, za pomocą znacznika.
  Zapis ten dotyczy również miniatur, które oferuje nasze forum.
  Jeśli moderator działu uzna, iż ilość grafiki, filmów, miniatur itd. rażąco wpływa na czytelność postu, ma prawo dokonać jego edycji tak, aby wstawić znacznik.

  Informacje jak dodawać grafikę zdjęciową i załączniki  w spoiler, znajdziecie tutaj: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

  Moderator nie ma prawa edytować pierwszego postu danego tematu w celu wstawienia znacznika - tyczy się to również postów w dziale Pozostałe.
  4.12. Zabrania się stosowania Avatarów/Sygnatur/Zdjęć w profilu zrzutów ekranu o treści erotycznej, w tym między innymi:

   

   

  - rozmyślnie zakryta nagość
  - przezroczyste ubrania
  - prowokacyjne pozy itp

  A§5. Odpowiadanie na posty
  5.1. Nie wyśmiewaj się z błędów innych użytkowników.
  5.2. Poprawiaj błędy innych użytkowników i nakierowuj na poprawne odpowiedzi.
  5.3. Nie spamuj, nie nabijaj postów, używaj edycji postu. Nie pisz tego samego tematu jeszcze raz, jeśli poprzedni został zamknięty. Nie komentuj, jeśli nie masz niczego ciekawego do napisania.
  5.4. Nie pisz posta pod postem, chyba, że jest to uzasadnione działanie (w przeciwnym wypadku użyj opcji "edytuj").
  5.5. Pisząc posta wnoszącego coś do tematu masz prawo zareklamować własną stronę, podając link do niej zwykłą czcionką - o ile nie jest to konkurencyjna witryna online dla naszego Forum
  5.6. Czytaj podpisy użytkowników. Jeżeli użytkownik napisał, aby nie kontaktować się z nim poprzez GG, e-mail, PW, Skype'a - zastosuj się do tego.

  A§6. Użytkownicy
  6.1. Mają prawo do wyrażania swoich opinii o ile nie łamią przy tym postanowień regulaminu.
  6.2. Maja prawo do wystosowania skargi na innych użytkowników forum. Skargi należy kierować do moderatorów lub administratorów za pomocą "prywatnych wiadomości".
  6.3. Zmiana nazwy użytkownika (nicku) jest możliwa dla użytkowników posiadających rangę specjalną (Przyjaciel, VIP).
  6.4. Użytkownik może raportować treści niezgodne z regulaminem i/lub prawem korzystając z funkcji „raportuj”. Raport zostanie rozpatrzony przez właściwego moderatora w ciągu 48 godzin od wysłania.
  6.5. Zabrania się reklamowania swoich lub cudzych (prywatnych lub nie) serwisów internetowych w tematach, treści wypowiedzi, awatarach, sygnaturach itd.; bez zgody Właściciela Portalu.                                                    

  6.6. Zabrania się zamieszczania na Forum postów z reflinkami, które pozwalają na odniesienie jakichkolwiek korzyści. Wyjątek stanowią tutaj: - Developerzy, - Autorzy Tutoriali pomagający w rozwoju Forum – jedynie w pierwszych postach z poradnikami, instrukcjami itp.  Wspomniani użytkownicy zobowiązani są do umieszczenia w postach także linków zwykłych oraz poinformowania użytkowników w wyraźny sposób, że reflinki zostały w poście umieszczone. Dodatkowo reflinki mogą być odnośnikiem do treści jedynie spoza naszego Forum, np. źródła, innego forum itp. Niedozwolone jest umieszczanie reflinków do wątków i postów z naszego Forum.                    

  6.7. Jeśli użytkownik nie wyraża zgody na zmiany w Regulaminie, może zaprzestać korzystania z Forum oraz poprosić o usunięcie konta, zgłaszając taką chęć do Administratora Forum.

  A§7. Kary
  7.1. Za łamanie zasad niniejszego regulaminu możesz otrzymać ostrzeżenie, czyli WARNa, lub nawet zostać pozbawionym dostępu do forum, czyli dostać BANa.
  7.2. Na forum obowiązuje zakaz tzw. "sępienia piw", czyli nakłaniania użytkowników do postawienia wirtualnego piwa. Dotyczy to zarówno postów jak i sygnatur. Dopisek "postaw piwo" lub podobny, dozwolony jest TYLKO w tematach będących tutorialami (1 post). Obowiązuje również zakaz nadużywania opcji POSTAW PIWO.
  7.3. Moderatorzy mają prawo usunąć temat, post lub wystawić ostrzeżenie, nawet jeśli w tym regulaminie nie ma punktu odpowiadającego za dane przewinienie. Robią to według własnego uznania, a użytkownik bezpośrednio zamieszany w daną sprawę ma prawo odwołać się od decyzji do Administratora.


  A§8. Ekipa Forum
  8.1. Każdy dział forum ma przydzielonego moderatora (lub grupę moderatorów).
  8.2. Moderatorzy są wybierani przez administratora. Ich zadaniem jest pilnowanie porządku w wybranych przez nich działach. Do swojej dyspozycji mają narzędzia moderatorskie, umożliwiające edycję, usuwanie i przenoszenie postów, jak również posiadają możliwość karania użytkowników
  8.3. Od każdej decyzji moderatorskiej można się odwołać, pisząc zażalenie bezpośrednio do administratora, zajmującego się sprawami użytkowników.
  8.4. Administratorzy oraz Moderatorzy nie są zobowiązani ściśle przestrzegać niniejszego regulaminu, oraz mogą pozwolić użytkownikom na lekkie nagięcie regulaminu w szczególnych przypadkach.
  8.5. Nad całością forum czuwają administratorzy. Każdy z nich ma określone zadania, które realizuje. Do głównych zadań należy dbałość o poprawne działanie forum, arbitraż w sprawach zgłoszonych przez użytkowników, tworzenie nowych działów, nadzór nad Ekipą moderatorów, reklama i wizerunek portalu w sieci.

  A§9. Załączniki
  9.1. Zabrania się podawania bezpośrednich linków do nielegalnych wersji programów i treści intelektualnych chronionych prawem autorskim, umieszczonych na różnego rodzaju serwerach plików typu: megaupload, chom!kuj, czy rapidshare.
  9.2. Zabrania się umieszczania w postach/tematach materiałów zawierających treści sprzeczne z polskim i europejskim prawem.
  9.3. Administracja Forum, każdorazowo informuje w poście pod Regulaminem Forum, o edycji, dodaniu lub usunięciu punktu w Regulaminie Forum.
   

   

   

  Załącznik - Taryfikator punktów karnych za wykroczenia przeciwko Regulaminowi Forum
   

  Nazwa Punkty 

  Wygasa po

       
  Sygnatura/avatar naruszający regulamin 1 30 dniach
  Niepoprawny język 1 30 dniach
  Nieschludne wypowiedzi z wieloma błędami 1 30 dniach
  SPAM 1 30 dniach
  Tytuł tematu niezgodny z regulaminem 1 30 dniach

  Założenie nowego tematu pomimo istnienia

  już innego o podobnej tematyce/problemie

  1 30 dniach
  Założenie tematu w złym dziale 1 30 dniach
  Złamanie regulaminu działu Giełda 1 30 dniach
  Złamanie regulaminu działu Zakupy 1 30 dniach
  Sępienie piw 1 30 dniach
  Złamanie regulaminu działu ROM'y & Modyfikacje 1 30 dniach

  Avatar/sygnatura/zdjęcie (link/screen)/zdjęcie w profilu

  o treści erotycznej

  2 30 dniach
  Obrażanie innego użytkownika 2 30 dniach
  Sugerowanie/zapytania/namawianie do warezu 2 30 dniach
  Reklama bez zgody właściciela/administracji forum 2 30 dniach
  Oferta handlowa poza działem Giełda 4 30 dniach
  Podawanie linków do stron konkurencyjnych 4 30 dniach
  Udostępnianie linków do plików warezowych 4 30 dniach

  Link do witryny tylko dla osoby pełnoletniej

  (rasizm, wulgarny język, antysemityzm, itd).

  5 30 dniach
  Obrażanie osoby funkcyjnej 5 30 dniach
  Reklamowanie konkurencji 10 Nigdy
  Spambot 10 Nigdy
  Persona non grata 10 Nigdy
         W czasie gdy punkty karne są aktywne, sumuje się nowo przyznane, z już posiadanymi. Jeśli ilość punktów przekroczy pewien poziom, użytkownik zostaje pozbawiony możliwości zalogowania się na forum (otrzymuje bana). I tak:

   

   

  3 punkty - Ban na 12 godzin
  4 punkty – Ban na dzień
  5 punktów – Ban na 5 dni
  6 punktów – Ban na tydzień
  7 punktów – Ban na 2 tygodnie
  10 punktów – Ban na zawsze
  Regulamin wchodzi w życie z dniem 14 września 2011 roku.

   

  Polityka Prywatności

   

  autor: cyceron

  • Piwko! 1
  • Lubię to! 6

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Raciborski

  W dniu dzisiejszym ( tj. 11-03-2014 ) dodano nowe punkty oraz sprecyzowano już istniejące punkty dla Regulaminu Forum android.com.pl

  Dodano:

  Pkt. 6.6 Jeśli użytkownik nie wyraża zgody na zmiany w Regulaminie, może zaprzestać korzystania z Forum oraz poprosić o usunięcie konta, zgłaszając taką chęć do Administratora Forum.
  Pkt 9.3 Administracja Forum, każdorazowo informuje w poście pod Regulaminem Forum, o edycji, dodaniu lub usunięciu punktu w Regulaminie Forum.

  Sprecyzowano:

  Przed zmianą

  Pkt. 2.2 Podczas rejestracji jako nazwy użytkownika (loginu) nie używaj nazw obraźliwych, wulgarnych, nazw zarezerwowanych dla wartości religijnych, a także adresów stron www, oraz nazw serwisów, itp. Tego typu konta będą usuwane.

  Po zmianie

  Pkt. 2.2 Podczas rejestracji jako nazwy użytkownika (loginu) nie używaj nazw obraźliwych, wulgarnych, nazw zarezerwowanych dla wartości religijnych, a także adresów stron www, oraz nazw serwisów. Nazwy te dotyczą również instytucji rządowych, prywatnych oraz organów ścigania, służb ratunkowych, itp. Tego typu konta będą usuwane.

  Przed zmianą

  Pkt. 4.12 Zabrania się umieszczania postów ze zdjęciami lub filmami, zawierające treści erotyczne

  -rozmyślnie zakryta nagość

  -przezroczyste ubrania

  -lubieżne lub prowokacyjne pozy

  Po zmianie

  4.12. Zabrania się stosowania Avatarów/Sygnatur/Zdjęć w profilu zrzutów ekranu o treści erotycznej, w tym między innymi:

  Rozmyślnie zakryta nagość

  Przezroczyste ubrania

  Prowokacyjne pozy itp.

  Edytowane przez Raciborski

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Good Luck
  Napisano (edytowane)

  W dniu dzisiejszym wprowadzono nowy zapis do regulaminu Romy i Modyfikacje.

  Prefiksy specjalne oznaczone na zielono, takie jak: [DevACPL][MOD] / [DevACPL][ROM] itd. może dodać tylko Administracja, Moderacja oraz Developerzy forum. Dotyczą one wątków, w których publikowane są dzieła rodzimych Developerów.

  ---------- Post dołączono o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

  Dodano do taryfikatora zapis informujący o wykroczeniu zgodnie z informacjami zamieszczonymi w http://forum.android.com.pl/f649/czyszczenie-forum-z-seksownych-obrazka-w-389421/

  Avatar/sygnatura/zdjęcie (link/screen)/zdjęcie w profilu o treści erotycznej

  Za wykroczenie przewidziane jest ostrzeżenie, którego skutkiem są dopisane do konta użytkownika dwa punkty karne. W razie recydywy, pozbawienie dostępu do forum na czas ustalony przez Moderacje forum.

  _____

  Administracja i Moderacja forum.android.com.pl

  Edytowane przez LukaszK
  • Lubię to! 1

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Good Luck

  Dodano nowy punkt:

  3.9.1 Na Forum panuje absolutny zakaz podawania linków do stron internetowych, blogów, itp. które swoją działalnością szerzą nienawiść, wulgarny język, rasizm itp. oraz mają w całości profil o charakterze przeznaczonym tylko dla osób pełnoletnich.

  • Lubię to! 3

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  szymel00

  3.6. Obrazek zamieszony w podpisie nie może być większy niż 500 pikseli szerokości i 100 piksel wysokości. Podpis nie może przekraczać 5 linijek tekstu (Nie dotyczy limitów podanych w opisie rang na forum)

   

  Dodano  (Nie dotyczy limitów podanych w opisie rang na forum)

  • Lubię to! 2

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Raciborski

  W dniu dzisiejszym ( tj. 19-06-2015 )  sprecyzowano już istniejące punkt dla Regulaminu Forum android.com.pl

   

  Przed zmianą

   

   

  4.11. Na forum zamieszczamy video, zdjęcia oraz screeny za pomocą znacznika

  .

  Wyjątkiem jest pierwszy post każdego tematu oraz Dział Pozostałe

   

   

  Po zmianie
   

  4.11. Na forum zamieszczamy video, zdjęcia oraz screeny za pomocą znacznika

  .

  Zapis ten dotyczy również Miniatur, które oferuje nasze forum i które można zamieścić za pomocą załącznika do postu.
  Informacje jak dodawać grafikę zdjęciową i załączniki w spoiler, znajdziecie tutaj

  Dodawanie Grafiki Zdjęciowej W Spoiler

   

  Wyjątkiem jest pierwszy post każdego tematu oraz Dział Pozostałe

   

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  szymel00

  W dniu dzisiejszym dodano punkt 6.6 o treści:

   

   

  6.6. Zabrania się zamieszczania na Forum postów z reflinkami, które pozwalają na odniesienie jakichkolwiek korzyści. Wyjątek stanowią tutaj: - Developerzy, - Autorzy Tutoriali pomagający w rozwoju Forum – jedynie w pierwszych postach z poradnikami, instrukcjami itp.  Wspomniani użytkownicy zobowiązani są do umieszczenia w postach także linków zwykłych oraz poinformowania użytkowników w wyraźny sposób, że reflinki zostały w poście umieszczone. Dodatkowo reflinki mogą być odnośnikiem do treści jedynie spoza naszego Forum, np. źródła, innego forum itp. Niedozwolone jest umieszczanie reflinków do wątków i postów z naszego Forum.

  Edytowane przez szymel00
  • Lubię to! 8

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  ldawid

  W dniu dzisiejszym rozszerzono treść pkt.3.5 regulaminu o zapis:

  Niedopuszczalnym  jest także, używanie w sygnaturach  oraz postach - wyjątkiem jest tu pierwszy post tematu lub ostrzeżenie związane z używaniem modyfikacji - wpisów w kolorze czerwonym, zarezerwowanym dla działań moderacyjnych .

  Po zmianie w/w pkt. regulaminu otrzymuje brzmienie:

   

  Zabrania się stosowania nicków, oraz awatarów zawierających wyrazy "Administrator", "Moderator" oraz innych, mogących wprowadzać użytkowników forum w błąd. Zabrania się również umieszczania w awatarach i sygnaturach obrazów o treści erotycznej. Niedopuszczalnym jest także, używanie w sygnaturach oraz postach - wyjątkiem jest tu pierwszy post tematu lub ostrzeżenie związane z używaniem modyfikacji - wpisów w kolorze czerwonym, zarezerwowanym dla działań moderacyjnych .
  • Lubię to! 14

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  ldawid

  W dniu dzisiejszym zmieniono/skorygowano treść dwu artykułów niniejszego regulaminu i tak,  art 4.6

  Dnia 10.03.2014 o 14:30, rammiro napisał:

  4.6.Pisząc odpowiedź na ostatni post w temacie, nie cytujemy go w całości. Dozwolone jest cytowanie fragmentu ostatniego posta, jeśli jest on długi i rozbudowany, a my chcemy się odnieść do konkretnej jego części. Unikamy również cytowania całych, wcześniejszych postów, jeżeli nasza odpowiedź tyczy się tylko ich wycinka.

  od dnia dzisiejszego t.j. 08.11.2017 otrzymuje brzmienie:

  Cytuj

  4.6. Dozwolone jest cytowanie fragmentu ostatniego posta jak również jego całości. Jeśli natomiast cytat ten jest obszerny i rozbudowany a moderator działu uzna, iż omawiany tu cytat rażąco wpływa na czytelność - to moderator ma prawo usunąć część lub całość takiego cytatu.

  Kolejnym pkt. Regulaminu Forum poddanym korekcie, jest art.

  Dnia 10.03.2014 o 14:30, rammiro napisał:

  4.11. Na forum zamieszczamy video, zdjęcia oraz screeny za pomocą znacznika.Zapis ten dotyczy również Miniatur, które oferuje nasze forum i które można zamieścić za pomocą załącznika do postu.
  Informacje jak dodawać grafikę zdjęciową i załączniki  w spoiler, znajdziecie tutaj: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

  Wyjątkiem jest pierwszy post każdego tematu oraz Dział Pozostałe

  który otrzymuje nowe brzmienie:

  Cytuj

  4.11. Na forum nie ma obowiązku zamieszczania filmów, zdjęć, grafik oraz zrzutów ekranu, za pomocą znacznika.
  Zapis ten dotyczy również miniatur, które oferuje nasze forum.
  Jeśli moderator działu uzna, iż ilość grafiki, filmów, miniatur itd. rażąco wpływa na czytelność postu, ma prawo dokonać jego edycji tak, aby wstawić znacznik.

  Informacje jak dodawać grafikę zdjęciową i załączniki  w spoiler, znajdziecie tutaj: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

  Moderator nie ma prawa edytować pierwszego postu danego tematu w celu wstawienia znacznika - tyczy się to również postów w dziale Pozostałe.

   

  • Piwko! 4
  • Lubię to! 5

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  ldawid

  W dniu dzisiejszym poddano drobnej aczkolwiek ważnej korekcie, pkt. 3.9 Regulaminu Forum.

  Dotychczasowe brzmienie tego pkt.:

  W dniu 10.03.2014 o 14:30, rammiro napisał:

  3.9. Na forum obowiązuje zakaz umieszczania w sygnaturach lub stopce profilowej ofert (ogłoszeń) oraz linków do portali aukcyjnych (bez względu na rodzaj produktów lub usług tam oferowanych). Dopuszczalne są linki w sygnaturach, prowadzące do działu Giełda z własnym ogłoszeniem.

  od dnia dzisiejszego t.j. 01.08.2018 obowiązuje i otrzymuje ten pkt. następujące brzmienie:

  W dniu 10.03.2014 o 14:30, rammiro napisał:

  3.9. Na forum obowiązuje zakaz umieszczania w sygnaturach, stopce  profilowej lub treści postów - ofert (ogłoszeń) oraz linków do portali aukcyjnych, (bez względu na rodzaj produktów lub usług tam oferowanych). Dopuszczalne są linki w sygnaturach z własnym ogłoszeniem,  prowadzące tylko do działu Giełda.

   

  • Piwko! 1
  • Lubię to! 1

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Gość
  Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x