Skocz do zawartości
slwk

Multitasking w G2 - opinie, dyskusja problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

slwk
Napisano (edytowane)

Witam,

Mam pytanie do innych użytkowników jak wygląda u was sytuacja.

Korzystam z messengera i po prostu szlak mnie trafia jak chce coś porobić i co jakiś czas odpisać. Przykładowo korzystanie z chmurki messengera i przeglądanie www odpada albo się messenger w trakcie pisania wyłączy albo chmurka się nie pojawia. Już nawet próbowałem przeskakiwać między aplikacjami ale zazwyczaj kończy się to zamknięciem którejś aplikacji. Telefon ma niby 2 GB pamięci a mam wrażenie jakby jego max możliwości to były 2 aplikacje działające równocześnie. Może to już tylko sentyment ale czasem mam wrażenie, że stara nokia na symbianie miała lepszy multitasking hehe :-P

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Araa
Doprecyzowanie nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy

full wipe zrób, może system zapchany już

a swoją drogą sam messenger to katastrofalna aplikacja zamulająca wszystkie telefony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledze pewnie nie chodzi o sam messenger tylko o to, że używanie kilku aplikacji zacina telefon.. Też mam ten problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root+greenify(i polecam SD main apke za darmo w sklepie..do czyszczenia i zamrazania). Jesli zastosujesz te apki nie powinno byc problemu :)

G4c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pepe444

To prawda, że jest kijowo, też nie wiem na co jest pożerane te 2GB RAM, bo telefon pod względem tego "multitaskingu" nie działa dużo lepiej, niż inne z 1GB, na oko to właściwie tak samo. Czasem nawet wyjście z aplikacji do pulpitu powoduje ubicie tej aplikacji, powrót to jest ponowne uruchamianie programu.

Z moich obserwacji wynika, że na KK jest i tak dużo lepiej, niż na LP, ale rewelacji nie ma. Nie tego się spodziewałem po telefonie, który ma 2GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slwk

No właśnie o to chodzi, używam greenify i SD maid, czasami żałuję, że system sam ubija mi aplikacje, wyobraźcie sobie taką sytuację na Windowsie, czasem wolał bym żeby telefon przymulił i był by to sygnał, że trzeba coś zamknąć niż zamykać na ślepo. Co mi z tych dwóch giga skoro telefon nie jest w stanie równocześnie obsłużyć 3 aplikacji np przeglądarka, messenger i SwiftKey. Mam root i chyba na nieszczęście najnowsza wersje systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pepe444

To był jeden z powodów, dla których zrezygnowałem z LP i wróciłem do KK, na KK jest trochę lepiej. Ale i tak zdarza się zdecydowanie za często, że np. przeczytanie smsa, albo wejście w kontakty, powoduje ubicie Chrome, w którym wcześniej miałem otwarte 3-4 proste strony, bez żadnych bajerów, czyli nie powinny być pamięciożerne. Zresztą o czym tu gadać, telefon ma 2GB RAM, to powinien być "full wypas" jeśli chodzi o multitasking, a jest tak samo, jakby miał 1GB. Podejrzewam, że to bardziej wada Androida, niż tego telefonu.

Próbowałem kombinować z parametrami kernela, pamięcią wirtualną, low memory killerem, ale nie zauważyłem żadnej poprawy. Jedyna zauważalna poprawa to instalacja stockowego KK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slwk
Napisano (edytowane)

Winne tu są zbędne usługi działające w tle. Np mamy temat dotyczący usługi MLT, postanowiłem ja wyłączyć w hidden menu potem zamrozić w TB podobno można zaoszczędzić w ten sposób 200 MB ramu, tego akurat nie sprawdzałem cyferki mnie nigdy nie interesują ale w końcu mogę mieć oddalona przeglądarkę i messengera i nic się nie zamyka.

Moje pytanie to ile jeszcze jest takich zbędnych usług? Może ten telefon jeszcze może być naprawdę wielowątkowy :-)

Edytowane przez slwk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
daveomg

@Up

To zdecydowanie jest zależne od systemu :x ...ja dla przykładu dopiero po wgraniu aosp cieszę się z komfortu używania wielu aplikacji jednocześnie...Bez problemu mam odpalone w jednym czasie spotify , fb , dolphin a czasem zdarza się , że i inne apki...Nic nie ubija mimo spadku ramu momentami do 200mb wolnego...Radze wypróbować też inne systemy ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slwk
Napisano (edytowane)

Szczerze wolę modyfikować stock, trochę się przywiązałem. Tak serio uważam, że LG odwaliło kawał dobrej roboty, miałem różne marki HTC, Sony, Samsung itp. i przyznam, że zawsze pierwsze co robiłem to wygrywał custom rom, szczególnie w Samsungach :-P a w LG po raz pierwszy wystarczył root i kilka modyfikacji ;-)

Edytowane przez slwk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi