Skocz do zawartości
krysza22

Jakiś odzyskać utracone kontakty z S5?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam wszystkich użytkowników forum.

Mam ogromny problem z telefonem Galaxy S5.

Nagle, bez wcześniejszego ostrzeżenia, zniknęła większość zapisanych w telefonie kontaktów. Wcześniej telefon sam się wyłączył (w trakcie słuchania muzyki na domyślnej aplikacji samsunga) i myślę że być może wtedy wyparowały kontakty.

Zapisanych było ponad 200 numerów, zostało ok. 40. Zniknęły np. wszystkie zaznaczone jako ulubione.

Próbowałem poradzić sobie we własnym zakresie, ale nie jestem w stanie.

Nie potrafię określić czemu zostały akurat te kontakty, czemu akurat tyle. Zauważyłem natomiast że dopisując dodatkowy kontakt telefon kasuje jeden z tych które pozostały.

Telefon nie był w żaden sposób modyfikowany, ma zaznaczone aktualizacje automatyczne (wersja systemu jest opisana jako aktualna).

Gdy przenosiłem na niego kontakty z poprzedniego telefonu (S2) zrobiłem to przez konto Google i później w kontaktach zawsze było napisane: połączono przez G i nazwa konta. W telefonie jest zaznaczona opcja automatycznej synchronizacji. Obecnie żaden z numerów nie ma napisane że połączony jest przez Google, gdy wchodzę na konto google na komputerze nie jestem w stanie odnaleźć kontaktów nawet jeśli próbuję cofnąć czas i zsynchronizować ze stanem np. sprzed tygodnia.

Czy można w jakiś sposób odzyskać utracone kontakty?

Z góry dziękuję za pomoc.

Marcin

Edytowane przez krysza22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1
    Napisano (edytowane)

@@krysza22,

A gdzie zapisywałeś nowe kontakty? Na karcie SIM czy w pamięci telefonu?  

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe stare tzn kiedyś zapisywałem w pamięci telefonu.

Nowe wpisywane już po powstaniu problemu, tzn te, które powodują kasowanie pozostałych kontaktów też są zapisywane w pamięci telefonu.

Nie zauważyłem natomiast, by coś innego z telefonu wyparowało tzn muzyka, filmu, zdjęcia..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@krysza22,

Może nie masz miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu? System automatycznie zwalnia nowe miejsce w pamięci telefonu poprzez usunięcie "starych" kontaktów. 

[Dodano: 09 marzec 2016 - 18:13]

@@krysza22,

Wejdź w telefonie w Ustawienia/Kontakty/Kontakty do wyświetlenia i zobacz czy masz zaznaczoną opcję "Wszystkie Kontakty". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jest zaznaczone "wszystkie kontakty".

W ustawienia/pamięć jest 1,66 GB wolnej pamięci w pamięci urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xkoiul

Czy masz backup je za pomocą narzędzi takich jak Google lub Kies? lepiej jest utrzymać regularny backup dla Androida.Jeśli nie ma żadnych kopii zapasowych, to trzeba użyć narzędzia do odzyskiwania można znaleźć odpowiedź od androidpit Można też spróbować tego odzyskać usunięte kontakty androida

Edytowane przez Xkoiul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety backupu nie mam (powinien być w Google bo przez konto przerzucałem kontakty z S2 na S5 ale nie mogę go znaleźć).

Próbuję sposobu z ostatniego linku.

Wszedłem w ustawienia, włączyłem tryb programisty i Debuggowanie USB.  Zainstalowałem na PC OneClickRoot, podłączyłem telefon kablem USB i program nie widzi telefonu mimo że komputer widzi telefon (tzn pojawia się autoodtwarzanie, mogę komputerowym eksplorerem działać na telefonie).

Co mam w takim razie zrobić?

I jeszcze jedno - cały czas się zastanawiam, gdzie tak naprawdę leży problem. Dziwi mnie to, że nie wszystkie kontakty zniknęły, i że obecnie wpisanie nowego kontaktu kasuje losowo jeden z tych które po awarii pozostały..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

próbowałem, niestety pusto

Edytowane przez krysza22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od kilku dni próbuję zrootować telefon ale nie udaje mi się ani przy pomocy OneClickRoot ani przy pomocy KingoRoot.

ten pierwszy nie widzi podłączonego do kompa telefonu (mimo że w eksplorerze jest wszystko OK).

ten drugi każe podłączyć telefon, wykrywa go, ściąga z netu driver do mojego modelu, każe odłączyć telefon by móc dokończyć instalację po czym wraca do początku tzn każe podłączyć telefon, wykrywa go, ściąga driver, każe odłączyć...i od początku.

co mogę z tym zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi