Skocz do zawartości
bob.budowniczy

Nieoczekiwane połączenia z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Note 5 posiadam od 4 miesięcy i nigdy nie doświadczyłem podobnego problemu. Od 6 tygodni jestem w USA na kontrakcie. Nie używam danych w telefonie. W miejscu pracy mam WiFi. Słabe bo słabe (satelitarne) ale maila mogę sprawdzić i przez Vibera głosowo porozmawiać. Wczoraj wszedłem na swoje konto u operatora komórkowego i zauważyłem ze mój telefon od czasu przyjazdu do USA połączył się z netem około 55 razy. Są  to połączenia poniżej 50Kb (takie jest tu naliczanie). Są to bardzo nieregularne połączenia. Czasem jedno na kilka dni a czasem kilka pod rzad co kilkanaście minut. W miejscu pracy nie mam przy sobie telefonu wiec ciężko mi to zaobserwować. Niestety wbudowany licznik danych nie zarejestrował żadnego połączenia z internetem (nie licząc WiFi) od czasu mojego wyjazdu. Nie mam  innego licznika w telefonie bo w Europie nigdy nie był mi potrzebny. W USA jest niestety drożnej. Operator kazał złożyć reklamacje. Ktoś może miał podobny przypadek? Może polecicie jakiś "bardzo czuły" licznik danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bob.budowniczy

Liczniki, licznikami, ale czy na rachunku dostałeś od operatora z wyliczeniem ilości połączeń i zużytego transferu i wezwanie do zapłaty ? Czy na razie nie było rozliczenia za ten okres i opierasz się tylko internetowym liczniku operatora ?

Może wysyłasz i odbierasz mms-y i to tak naliczane jest ?

Edytowane przez djcygan2009

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opieram się tylko na tym co widziałem na swoim koncie u operatora. Zdaje sobie sprawę ze to nie jest końcowa faktura, ale jeśli rzeczywiście jakaś apka próbuje się łączyć z netem to chciałbym to zastopować. Inaczej po powrocie do domu czeka mnie spory rachunek. Będąc tu nie korzystam z telefonu w znaczeniu stricte telefonicznym. Nie wysyłam i nie odbieram smsow i mmsow. Nie wykonuje ani nie odbieram połączeń. Nawet jeśli ktoś wysłałby mi mmsa to po kilku nieudanych próbach doręczenia powinienem dostać sms powiadamiający.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Będąc tu nie korzystam z telefonu w znaczeniu stricte telefonicznym.

Skoro nie wykonujesz połączeń, nie wysyłasz sms-ów, mms-ów, nie korzystasz z internetu mobilnego to włącz tryb samolotowy, bo przecież i tak nie używasz żadnej funkcji dla której potrzebny jest zasięg gsm, możesz też wyjąć kartę sim jak całkowicie nie korzystasz z łączności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest rozwiązanie problemu. To ze nie używam żadnej funkcji gsm nie oznacza ze nie potrzebuje być w zasięgu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bob.budowniczy

Wipe robiłeś ? Może jakaś aplikacja namieszała, chociaż bez roota nie może żadna automatycznie włączać danych komórkowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracam do tematu bo historia ma ciąg dalszy I nie została rozwiązana. Otrzymałem od operatora rachunek. Jest na nim kilkadziesiąt połączeń z internetem, ale tylko u jednego amerykańskiego operatora (AT & T). Będąc w USA telefon logował się u rożnych operatorów ponieważ zmieniałem miejsca pobytów. Złożyłem reklamacje. Operator ja uznał ale ze względu na dobra długofalową współprace. Jednak wspomniał ze według amerykańskiego operatora takie połączenia miały miejsce. Standardowo dokleił formułkę o używaniu danych komórkowych. W związku z tym moje pytanie (ponieważ ostatnio nie jestem na topie z androidem). Czy istnieje możliwość aby jakaś aplikacja używała danych komórkowych lub wysyłała I odbierała mmsy a żaden (miałem ich aż 4 na telefonie) z rejestratorów użycia danych tego nie wykrył. Jeśli na stockowym romie bez roota mam wyłączone dane komórkowe to czy jakaś aplikacja może je sama sobie włączyć? Przez cały pobyt w USA według wszystkich rejestratorów zużycie danych było zerowe.

Miesiąc później znowu bylem w USA i sytuacja powtórzyła się po raz kolejny. Właśnie przygotowuje kolejna reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi