Skocz do zawartości
nelikta

Wyświetlacz amoled w nexusie 6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące odcienia barw wyświetlacza amoled. Otóż chodzi o to, że jakiś czas temu oddałam telefon do serwisu na wymianę wyświetlacza, bo po prostu upadł mi i wyświetlacz pękł. Telefon gdy wrócił już z reklamacji naprawy to zauważyłam, że gdy porównuje go z drugim nexusem to mój po prostu zamiast bieli wyświetla żółtawy odcień menu. Wysłałam go jeszcze raz na reklamację naprawy i serwis uznał, że wszystko jest dobrze, bo występują wyświetlacze amoled o barwie ciepłej i zimnej. Szukałam na internecie jakichś wiadomości na ten temat ale nic nie znalazłam, więc może ktoś na tym forum będzie wiedział coś na ten temat. Bardzo bym prosiła o pomoc w tej sprawie, dodaje oczywiście 2 linki ze zdjęciami z porównania tych dwóch nexusów.

https://imageshack.com/i/plMSGMFRj

https://imageshack.com/i/plpJZvxkj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow, toż to zupełnie inne kolory. Jeżeli się z nimi nie wykłócisz to co najwyżej możesz pogrzebać w modyfikacjach albo czekać na androida N, w którym będzie można sobie doregulować ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie widzę, że będzie ciężko się z nimi dogadać, bo oprócz tego jaki założyli wyświetlacz to jeszcze dolny głośnik jest zapadnięty, który również przyszedl taki po ich serwisie, ale umywają od tego ręce. A co do wyświetlacza to powiedzieli, że kolory zaleza od producenta jakich użyje barw. Stąd właśnie moje pytanie czy ktoś się orientuje czy faktycznie są wyświetlacze amoled o barwie ciepłej i zimnej, bo nie mogę nic znaleźć na ten temat na internecie.

Edytowane przez nelikta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@awionetka pisałam do nich wczoraj i nic mi nie odpisali :/

@@Positive czyli z tego co wyczytałam to się nie wykłóce z serwisem o nowy wyświetlacz, lub tak jak ktoś tam pisał, mógł zżółknąć, bo jest stary, a dziwne bo powinien być nowy, więc może długo nie wytrzyma, a wtedy będą musieli mi wymienić ten wyświetlacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive
    serwis uznał, że wszystko jest dobrze, bo występują wyświetlacze amoled o barwie ciepłej i zimnej

Skoro tak jest w rzeczywistości, to serwis powinien wymienić na taki sam lub zapytać jaki sobie życzysz. Tak by nakazywał profesjonalizm, chyba, że tak był rozbity, że nie dało się sprawdzić jaki był. Choć serwis powinien umieć to rozróżniać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w sieci, w tym na xda, jest mnostwo doniesien o tego typu problemach

z wyswietlaczem w neksusach 6 oraz rowneiz w nowym 6P.

jakkolwiek, w play store jest troche aplikacji, ktore nie wymagaja root'owania

telefonu, ani tym bardziej zmiany kernela, np:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netmanslab.sa&hl=pl

Edytowane przez awionetka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Positive właśnie rozbity był w taki sposób, że było widać dokładnie kolor jaki jest, ale dziwne jest dla mnie to, że po wysłaniu do nich telefon wrócił z widocznymi czujnikami koło górnego głośnika z lewej strony, ale musiałam go odesłać na reklamację. Jak na serwis Idea Nord przystało nie naprawią tak jak powinni. Tym razem nie założyli siatki ochronnej pod głośniki i cały syf się w nich zbierał, i oczywiście jak przystało (chłopak dwa razy odsyłał na reklamacji też przez głośniki) jeden głośnik zapadnięty, a drugi luźny. Telefon gdy wrócił z reklamacji to pierwsze co to czytałam co zrobili, no i napisali, że ponownie wkleili panel wyświetlacza LCD, a z głośnikami nic oczywiście nie zrobili. Dziwne właśnie jest to dla mnie, że teraz tych czujników nie widać, a poza tym gdy patrzylam pod kątem na mojego nexusa i chłopaka przy zgaszonym wyświetlaczu to moj miał takie odcienie niebieskie, zielone, a chłopaka już był czarny. Nie mówiąc już o porównywaniu przy włączonym wyświetlaczu przy jednym i drugim telefonie.

@@awionetka na razie właśnie mam tgo androida n i idzie to jakoś lepiej do regulować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive
    Idea Nord

Suwałki, Buczka 183 - jak mnie pamięć nie myli? Jeżeli tak, to nie musisz już nic odpisywać. Przerabiałem reklamację jednego laptopa. Rekordowa była, bo 7 razy jeździł do nich i to na ich koszt. Także nie dyskutuj zbytnio z nimi, tylko zgłaszaj i odsyłaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi