Skocz do zawartości
HattoriHonza

Czy istnieje choć jeden dobry i pełny ROM na ten telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak.. Najnowsze TWRP może i ma ciekawy wygląd ale po cyrach jakie z nich miałem przesiadłem się na 2.8.6.0.6 Materialised który znalazłem na reddicie w wersji ZIP. Jak dla mnie najlepsze recovery bo może też backupować modem i flashować go bez problemu. Jak ktoś chce a nie ma to mogę sypnąć linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

Czy przypadkiem AOSParadox nie ma naprawionej kamery ?

Zgodnie z tym , co piszą na XDA, rom bazuje na źródłach CAF i Muppetach. Muppety to nazwa sterowników stworzonych przez Chińczyków pod Opo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Muppets to repozytorium Cyanogenmoda na pliki binarne pozyskane od producenta.

Naprawioną (w sensie lampy błyskowej) kamerę ma tylko Oxygen, ale za to popsute jest dużo więcej (nie ma np obsługi zdjęć w formacie raw ani długiego czasu naświetlania), więc ogólny bilans na minus

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam rozumieć, że nie ma żadnego normalnego, w pełni funkcjonalnego systemu na ten telefon? Taki jest otwarty, tak się go fajnie rootuje, tyłu geeków go posiada, a nie ma żadnego systemu? Takiego, który nie drainuje baterii, robi zdjęcia, nagrywa filmy, nie rozłącza rozmów etc? Nie chce gadżetów z cyanogena, bo nie mam już czasu na zmienianie systemów. Jest coś, co mogę wgrać, czy mam sprzedać OPO i kupić Samsunga?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 15 marzec 2016 - 10:40]

Najchętniej bym siedział na OxygenOS 2.1.4, ale nie potrafię pozbyć się cholernego nagrzewania się procesora i zjadania przez to baterii.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Mam rozumieć, że nie ma żadnego normalnego, w pełni funkcjonalnego systemu na ten telefon? Taki jest otwarty, tak się go fajnie rootuje, tyłu geeków go posiada, a nie ma żadnego systemu? Takiego, który nie drainuje baterii, robi zdjęcia, nagrywa filmy, nie rozłącza rozmów etc?

Nie, nie masz rozumieć. Przeczytaj ze zrozumieniem, to co napisano powyżej. Napisz może jeszcze raz, wczytaj się w to uważnie. Mam cm13 nightly i:

- Nie drenuje mi baterii

- Robi zdjęcia

- Nagrywa filmy

- Nie rozłącza rozmów (w ogóle pierwszy raz o takim problemie słyszę).

Najchętniej bym siedział na OxygenOS 2.1.4

OxygenOS to akurat najgorszy rom jaki chyba jest na ten telefon. Nie dość, że ograniczony, to jeszcze nie rozwijany i porzucony dla OnePlus One.

czy mam sprzedać OPO i kupić Samsunga?

Możesz robić co chcesz, przecież to (chyba jeszcze) wolny kraj. Jak ci pasuje Samsung, to sobie kup Samsunga i przestań przynudzać.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

@@HattoriHonza spróbuj najnowszego resurrection remix ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego giaur500 nie szalej proszę, bo nie po to napisałem temat, żeby pyskowanie czytać, a żeby dostać odpowiedź, czy jest JEDEN DOBRY system na ten telefon. Po to jest forum, żeby żyło się lepiej i zamiast wgrywać codziennie inny rom dowiedzieć się czegoś z doświadczenia innych, a nie udowadniać sobie mądrości.

Wgrałem CM13 i okazuje się, że sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo CM13 filmów nie nagrywa (bo ciągłego refocusowania machając soczewką we wszystkie strony, co słychać też potem na nagraniu albo klikać za każdym razem ekran, żeby telefon pomachał soczewkami nagrywaniem filmów NIE NAZWĘ). 

Jutro okaże się, czy będzie przerywać rozmowy. Choć z tego, co piszecie, może ten problem minąć, bo CM niby dobrze modem wgrywa. Zobaczę jeszcze baterię, ale aparat chodzi tragicznie, jak w lowendowym telefonie z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Aparat tak chodził mi na kazdym romie jaki miałem. To raczej kwestia hardware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj CAMERANEXTMOD, nagrywa normalnie wideo, aparat ma bardzo dużo opcji konfiguracji. Aparat i kamera na czystym CM13 to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

No i co to za rada? Ten mod tak samo focusuje wideo sam z siebie jak i każdy inny. Nie przeskoczysz tego. Jedyny sposób to ustawienie autofocusa na "automatyczny", nawiasem mówiąc CameraNext mod na to nie pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi