Skocz do zawartości
HattoriHonza

Czy istnieje choć jeden dobry i pełny ROM na ten telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, CM13 także odpada. Nie da się korzystać z aparatu przez to okropne focusowanie. Nie pomaga ani Open Camera ani Cameranextmod. Tu chodzi o biblioteki (jak zwał tak zwał) aparatu w danym systemie. Na Oxygenie aparat chodzi genialnie na każdej aplikacji. 

Kolejna sprawa, to niestety, ale drain baterii jest. Rano włączyłem na chwilę Allegro, ekranu mam 40 minut, a już jest 70% baterii, ekran na trzecim miejscu względem zużycia. Allegro na pierwszym miejscu (2 godziny wybudzania nadajnika) i Usługi Google Play z tym samym problemem. Przy czym w ustawieniach prywatności Usługi Google są zblokowane, na innych systemach to działało, tutaj niestety nie. Także konkludując CM13 odpada, ponieważ:

- drainuje baterię MRA bugiem,

- ma skopany focus w aparacie.

Faktem jest, że już nie przerywa rozmów. Także giaur500 miał rację z tymi modemami.

Nie orientuje się nikt, jak pozbyć się problemu z procesorem na Oxygen 2.1.4? Bo to był jedyny bug, który mi przeszkadzał w tym systemie. Próbowałem Boeffla Kernela, ale czego bym nie ustawił, to drain i nagrzewanie było identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Baterii nie drenuje, gdy wyłączysz dane komórkowe. To chyba jedyny sposób. Osobiście sam dla siebie, nie odczuwam potrzeby żeby mieć włączone cały czas dane komórkowe. W ogóle internet włączam tylko wtedy gdy chcę z niego skorzystać.

Możesz też spróbować zamknąć aplikację (usunąć z listy ostatnich), może wtedy nie będzie wybudzać radia. Co do Oxygena, nie ma sposobu, chyba już wspomniałem że był to tylko jeden build, dawno już porzucony i nie będzie aktualizacji. Jeśli są tam jakieś błędy, pozostaną na zawsze. Poza tym, aparat w Oxygenie chyba nawet nie obsługiwał nagrywania w 4k czyli nie wiem czy tak super?

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja potrzebuję danych, bo na bieżąco muszę na maile odpisywać, więc danych nie wyłączam. I od lollipopa wszystkie systemy, jakie miałem (poza Oxygenem 2.1.4) drainują baterię poprzez MRA. Z kolei Oxygen drainuje procesorem <facepalm>.

No i niestety, CM13 jednak rozłącza mi połączenia. Po kilku minutach słyszę PIK i rozmowa rozłączona. Zdarza się to tylko i wyłącznie na romach z andkiem M oraz absolutnie na każdym, jakiego miałem na pokładzie :P 

Remixa aż się boję wgrywać, bo to pewnie to samo będzie.

[Dodano: 16 marzec 2016 - 18:40]

Poza tym lepsze dobre fullhd z ładnym autofocusem, który nie szaleje, tylko chodzi płynnie, niż takie porypane 4K z paskami i wyostrzaniem dosłownie co kilka sekund :(

Z MRA radzę sobie właśnie poprzez czyszczenie ostatnich aplikacji, działać działa. Ale przyznasz, że nie po to jest 3gb ram, żeby po każdym użyciu czyścić pamięć. To tylko półśrodek. No i czasem się zapomnę, nie usunę, a MRA żre baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś masz z telefonem jak ci rozłącza u mnie nic nie rozłącza i nic nie drenuje baterii CM 12.1 a już dostępny jest 13 snapshot

Tapnięte z OnePlus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Mi też nie rozłącza.... dziś godzinę gadałem. Może ginie ci zasięg? Nie słyszałem aby ktokolwiek oprócz ciebie miał ten problem, a uważnie śledzę opinie ludzi a xda. Co do czyszczenia aplikacji.... ja to odruchowo robię, zawsze czyszczę wszstkie ostatnie. Zasadniczo, trzymanie ich w pamięci nic ci nie daje, telefon jest na tyle szybki że i tak aplikacja startuje błyskawicznie.

P.S. aparat jest zrypany, ale da się z tym żyć. Jedyne wyjście ustawić focus auto. A jeśli chodzibo zdjęcia to źle nie jest.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@giaur500

A to istnieje inne ustawienie focusa niż auto i ręczny (pewnie touch to focus) ?

@@HattoriHonza

Czytałem , że ekran w OPO jest bardzo czuły. Np. potrafi włączyć latarkę , czy kamerę , gdy używamy gestów przy wyłączonym ekranie. Może podczas rozmowy wykonujesz jakiejś ruchy telefonem , które powodują włączanie kranu , które prowadzi do naciśnięcia czerwonej słuchawki np. policzkiem. Nie wiem , czy możesz , ale spróbuj wykonać kilka połączeń w trybie głośno mówiącym lub przy użyciu słuchawek i zobacz , czy problem pozostanie.

A nawet jeżeli na Remiksie będzie to samo , to co Ci szkodzi spróbować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy mi się nie wyłączyła rozmowa przy uchu ale fakt faktem że ekran jest czuły i to czasem jest wkur... Natomiast jeśli chodzi o smartfony ogólnie to szlag mnie trafia z kończeniem rozmowy telefonicznej nie idzie ciula wzbudzić podwójnym tapnięciem i trza użyć bocznego klawisza a powinien reagować czujnik zbliżeniowy

Tapnięte z OnePlus One

Edytowane przez rodrigez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od dawna nie korzystam prawie w ogóle ze standardowego kończenia rozmowy bo przez słuchawkę rozmawiam ale z tego co pamiętam u mnie działał bardzo dobrze i nie było problemów z czujnikiem. Może masz walnięty czujnik bo takie przypadki były na samym początku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie sprawdziłem czujnik i działa tak że niebardzo wiem dlaczego tak się dzieje w samsungu miałem to samo

Tapnięte z OnePlus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MikiGry

@@rodrigez

Czytałem też , że OPO czasami podczas rozmowy rejestruje dotyk , jako 2touch , przez co telefon się usypia podczas rozmowy i czujnik przestaje działać. To może być też powód niewybudzalności podczas pruby zakończenia rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi