Skocz do zawartości
AeroChoco

Xposed moduł do zamiany pamięci wew. na SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z pamięcią (LG L Fino, jedynie kilkaset MB wolnej pamięci wewnętrznej). Pobrałem moduł Handle External Storage, lecz on u mnie nie działa (przy 500 MB wolnej pamięci, próba pobrania gry w tym przypadku Heartstone 800 MB, kończy się komunikatem o małej ilości pamięci). Szukałem też innych modułów i próbowałem "Obb on SD" (nie zadziałał) a także XinternalSD. Nie wiem czy coś mam w ustawieniach źle etc, ale chcę by aplikacje z automatu instalowały się na karcie SD. Jedynie mogę pobrać aplikację, która mieści się w pamięci wewnętrznej i dopiero potem ją przenieść, lecz kilka MB aplikacji nadal pozostaje w pamięci wewnętrznej. Wcześniej bez xposed i ustawień z SDfix'a przenosiło tylko nieznaczną część aplikacji na kartę SD. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Handle external storage pozwala na zapis od LP w górę na karcie sd. Możesz pobawić się w partycje karty SD i używać Link2Sd lub app2sd . Dziwne że nie działa XInternalSD...

Wysłane z mojej Z3

Compact przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xor94

By XinternalSD pobierał na kartę pamięci, trzeba zaznaczyć też dla SYSTEMOWYCH APLIKACJI (jeżeli to nie zostało zrobione). Wtedy działa bez problemu, mam LG F60 android 5 i pobierałem nawet Max Payne (ponad 1GB) bez problemu, przy prawie pełnej pamięci wewnętrznej.

Edytowane przez Xor94
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Xor94 Dzięki ziomuś!! Wcześniej miałem zaznaczoną tylko "Enable for all apps". Teraz przy próbie pobrania Hearthstone play store się zawiesił i "wyłączył" ale zaraz wszystko wróciło do normy i pojawił się pasek pobierania gry na pasku powiadomień. Dziękuję raz jeszcze za rozwiązanie problemu. Stawiam piwko =)

Edytowane przez AeroChoco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eh, muszę was zmartwić i odświeżyć post. Napisałem, że opcja napisana przez Xor94 pomogła (Gra zaczęła się normalnie pobierać na telefon jak napisałem) jednak problem jakby nadal jest ten sam. Opiszę to na przykładzie pobranej gry Heartstone (Ponad 1 GB)- zacząłem ją pobierać, wszystko się pobrało elegancko lecz jest problem, bo z ok. 500 MB wolnej pamięci, jakieś 430 MB gry zostało pobrane na wewnętrzną pamieć, a na karcie SD pokazuje, że ok. 1,05 GB zajmuje ta gra. Czy da się zrobić tak aby całość była instalowana na karcie SD, zaznaczam słowo całość, tak by pamięć wewnętrzna, można by powiedzieć, została nietknięta. Gdy wchodzę w informacje o aplikacji (w tym przypadku ta gra) to pisze: Razem: 1,47 GB, Aplikacja: 54,56 MB, Aplikacja (Karta SD): 1,05 GB, Dane: 374 MB, Dane (Karta SD): 180 KB. Po pobraniu zostało mi jakieś ~40MB pamięci wew. i gdy odpaliłem grę i ta chciała się zainstalować to pojawił się komunikat o małej ilości pamięci. Zależy mi na tym by rozwiązać ten problem, bo jednak coś czuję, że z tym XinternalSD jest coś nie tak. I na koniec mam jeszcze jedno pytanie- W ustawienia>aplikacje>"na karcie SD" mam pokazane kilka aplikacji, które mogę przenieść na kartę SD lub przenieść z powrotem do telefonu, no i czy przy takich ustawieniach (aplikacje powinny się zapisywać na karcie SD z atuomatu) taka opcja "przenieś na kartę SD" coś zmienia?

Edytowane przez AeroChoco

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, pisałem już post na temat Xposed XinternalSD. Chodziło o to, że XinternalSD nie zapisywał mi aplikacji na karcie SD tylko w pamięci wew. "Rozwiązaniem" okazało się, zaznaczenie opcji "Include system apps". Ten dziwny problem opiszę na przykładzie dwóch gier.

1. Hearthstone:

Gdy chciałem pobrać grę Hearthstone (powyżej 1 GB) to już nie pokazywała się informacja o małej ilości pamięci tylko gra się pobrała. Sęk tkwi w tym, że większa część gry (ok 1,09 GB) zapisała się na karcie SD, natomiast jakieś 300-400MB w pamięci wewnętrznej, co sprawiło, że z mojego 500 MB pamięci wewnętrznej zostało jakieś 100.

2. Clash Royale:

Pobrałem grę Clash Royale (ok 100 MB). Przy pobieraniu gry sprawdzałem czy zapisuje się ona na SD czy w pamięci wew. i podczas pobierania widziałem, że na karcie SD zajmuje się miejsce a po pobraniu nagle w pamięci wewnętrznej ubyło te 100 MB a w SD powróciło do stanu początkowego. Standardowo przeniosłem Clash Royale i na kartę SD przeniosło ok. 95 MB a na wewnętrznej zostało jakieś 10 MB.

Co do gry Hearthstone. Dało się pobrać ale nie mogłem jej zainstalować ze względu na małą ilość pamięci. Moje pytanie brzmi czy za pomocą XInternalSD da się zrobić tak, by przy pobieraniu aplikacji/gier z google play, zapisywały się one w całości, zaznaczam w całości, na karcie SD? Jeśli macie sprawdzone moduły do rozwiązania to proszę piszcie. W Xposed Framework mam zainstalowany tylko XinternalSD a załączniku są jego ustawienia.

Telefon LG L Fino, Kitkat 4.4.2.

post-392207-0-92809600-1458056641_thumb.png

Edytowane przez patrikos23
    Temat połączony z istniejącym o takiej samej tematyce oraz uzupełniono brakujący tag SPOILER. Proszę o więcej uwagi przy zakładaniu nowych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi