Skocz do zawartości
peha

Sony xperia sp warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

peha

Cześć.

Chcę sobie kupić nowy telefon, mój budżet jest dość skromny tzn.około 400 zeta. Nie potrzebuję nie wiadomo czego, gram mało, telefonu używam właściwie tylko do dzwonienia a netu używam tylko gdy nie mogę skorzystać z komputera. Zastanawiałem się nad wyborem między 3 telefonami: Huaweiem Y5, Huaweiem Y635 i Alcatelem Pop 3. Wczoraj na Allegro znalazłem aukcję z Sony Xperią SP za bodaj 360 złotych. Wiem, że ten telefon ma już swoje lata i dlatego chcę was zapytać czy dziś po kilku latach od premiery warto go brać pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam ten telefon on 2 lat więc przeżyłem z nim kilka epizodów.

-Mocny SoC; odpalisz na nim praktycznie wszystkie wymagające gry, ale widzę, że Ciebie to nie interesuje,

-1 GB RAM; może być albo plusem albo minusem, wszystko zależy od tego jak się używa telefonu,

-Dosyć przeciętny aparat, ten przedni jest kompletną tragedią więc do żadnych selfiaków się nie nadaje,

-Ekran jest całkiem okej, przynajmniej w moim odczuciu,

-Po dłuższym czasie potrafi przymulać na Stocku (4.3), ale na szczęście telefon ma wsparcie developerskie i na chwilę obecną jest już Android 6.0

Drugi raz bym tego telefonu nie kupił, ale na Twoim miejscu bym się nim zainteresował bo jak na średnią półkę (na rok 2k13 :D) to jest rakieta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

Za 400 zł wyrwiesz S3 LTE z 2GB ram, ekranem Super Amoled, dobrym aparatem i androidem (Stock 4.4.4 kk lub custom do 6.0.1).

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peha

@@Pery - "Rakieta ze średniej półki z 2013 roku" - ta poetycka metafora do mnie przemówiła, bo moją kartą graficzną jest rakieta z 2009 roku i wiem jak się sprawuje w roku 2016 :DDD Jeśli analogia by się powtórzyła mam niejasne przeczucie, że niewiele czasu by minęło do pierwszych spięć na linii ja-telefon.

@anesas - Z Samsungami mam ten problem, że w ogóle nie leży mi ich desing. Najnowsza seria A mi się podoba ale ze względów budżetowych to mogę sobie te telefony co najwyżej jako tapetę wrzucić :) Za to te starsze są dla mnie po prostu szkaradne i kijem ich nie tknę, nic na to nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

To szukaj Zetki.

W SP się buguje ram, przez co jest wolne 0 bajtów (przez co telefon laguje i zabija wszystko po kolei).... Miałem, więc wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Peha

No widzisz, tyle ze podzespoly w smartfonach i ich wydajnosc nie wyglada tak samo, jak w komputerach, gdzie z roku na rok wypuszczane sa nowe karty/procesory oferujace wieksza wydajnosc.Tutaj jest snap 600 ktory mimo swojego wieku nadal jest wydajnym ukladem, takze nie widze sensu skreslania go bo "z 2013 roku".

Do Twoich wymagan 1 gb ram powinno bez problemu starczyc, wiadomo ze jak zaczniemy odpalac kilka aplikacji naraz to cos sie przytnie i przylaguje, ale nie ma o tym mowy przy zwyczajnym korzystaniu.

Wysłane z mojego Xperia SP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To szukaj Zetki.

W SP się buguje ram, przez co jest wolne 0 bajtów (przez co telefon laguje i zabija wszystko po kolei).... Miałem, więc wiem.

Ile miałeś?

Bo ja mam Xperię SP od nowości i nigdy nic takiego się nie działo. Miałem tez drugą, z drugiej ręki, i także nic takiego jej nie dolegało. A używałem i stocka i custom romów.

Nie siej więc Pan fermentu, bo takim ogólnikiem nie pomagasz w niczym, a tylko odstraszasz zainteresowanych tym telefonem.

Do autora:

SP za 400 zł? Drogo. Chyba, ze rozmawiamy o nowym, to i owszem, zdarzy się.

Używki znajdziesz sporo taniej.

Telefon użytkuję do tej pory, mimo iż posiadam nowsze.

Jeśli telefon do dzwonienia, wiadomości, internetu, to będziesz z SP bardzo zadowolony. Na trybie Stamina wytrzyma nawet 4-5 dni.

Adreno 320 i wydajny proc uciągna nawet wymagające gry.

Warto mieć taką alternatywę, w razie jakbyś chciał czasem pograć.

Z wad mogę wymienić WiFi - nie zawsze załapie połączenie za pierwszym razem, a i zasięg bywa średni.

Jednakże z tych telefonów cktóre wymieniłeś, Xperia SP będzie chyba najlepszym wyborem.

Koniecznie szukaj wersji SP LTE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

@up

Mialem SP ponad pół roku.

Bateria wytrzymała mi max 1 dzień. Bug z ramem był na każdym sofcie pomijając stocka 4.1.2.

Według mnie Zetka lepsza.

Edytowane przez enesas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peha

@@Faerloss

Tak, ten SP który znalazłem to miała być nówka sztuka. Nie wiem dlaczego, ale zawsze mam jakieś opory przed kupowaniem wszelakiej elektroniki z drugiej ręki.

W sumie to ten topik można zamknąć, bo telefon już kupiłem. Nie jest to Sony (nad czym boleje mój wewnętrzny esteta, gdyż od pierwszej zetki Sony jest moim ideałem w kategorii "best design"), ale wszystkie te Soniaki na Allegro są wysyłane z Chin a ja już mam takie szczęście, że jak coś może się stać to mi się stanie na 100%. Innymi słowy przestraszyłem się tych mitycznych "losowych kontroli przesyłek" z regulaminu aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hanna

Xperia SP jest warta do 100zl kupowac go drozej to pomylka ale do 100zl warto wziac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi