Skocz do zawartości
peha

Sony xperia sp warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

enesas

@up

To ja chyba interes życia zrobiłem, bo pół roku temu ja sprzedałem za 450 albo 500 zł :D .

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hanna

To niezle, ale raczej to nie na Allegro bo ja kupilam za 80zl a znajoma za 110zl ale drozsze tez widac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

Właśnie na allegro, tylko że odbiór osobisty :) .

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lel, zdradźcie mi gdzie tak tanio kupiliście te telefony bo sam ciekaw jestem.Sama SP choć ma żałośnie niską cenę to za mniej niż ~230 zł nie latają, chyba, że jakieś wymiętolone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hanna

codziennie widze co najmniej kilka, za 200 to sie kupuje juz zupelnie inne smartfony a nie stare xperie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem skąd wyciągnięty taki przykład, ale jak sobie popatrzyłem na znane portale ogłoszeniowe to te telefony nie schodzą poniżej kwoty ~230 zł, a poza tym za cenę 200 zł jaki się kupi smartfon, bo wnioskuję z Twojej wypowiedzi, że lepszy aniżeli SP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hanna

schodza, jest ich masa, wczoraj wylicytowalam np Huawei Y530 za 46zl, dzis znowu byla xperia S za 55zl i xperia SP za 75zl cos slabo patrzysz, mowie o licytacjach nie wymyslonych cenach kup teraz bo to kwoty zyczeniowe

za 120zl mozna kupic np q-smarta 4 rdzeniowego wiec gdzie tam do niego xperii, zreszta octa core za 200zl mozna juz miec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co z tego, że 4 rdzeniowy, jak wydajnością nie przebija snapdragona w SP?Nie mówię też o elementów z których jest wykonany ten telefon a także o stosunkowo małej baterii i słabym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hanna

Przebija i to w przedbiegach, chodza na nim nowe gry no i dualsim, zobacz sobie filmiki na YT, jakby nie to ze wylicytowalam Xperie za niecale 60zl (+przesylka +15 simlock) to bym go brala.

Edytowane przez Hanna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównajmy więc te dwa telefony na zasadzie plusów i minusów.

Przewaga Q-Smarta nad SP:

-DualSim,

-Lepszy przedni aparat.

-Android 4.4

Przewaga SP nad Q-Smartem

-Lepszy ekran (chodzi mi o ppi oraz o rozdzielczość (ekran w SP jest o 0.1" większy, ale nie robi to wielkiej różnicy))

-Lepszy SoC (tak, na SP chodzą wszystkie nowe gry bez wyjątku, bo ten SoC jest po prostu wydajny)

-Większa bateria,

-Elementy, z których jest wykonany telefon,

Zresztą porównanie tych dwóch modeli jest troszkę "z du*y", bo SP w momencie wydania była "średniakiem", a ten q-smart jest budżetowym modelem.Ponadto, tak jak mówiłaś "q-smart ma 4 rdzenie, a nawet ma wersję 8 rdzeniową".Dobrze, ale teraz trzeba się zastanowić czy gry jak i sam Android wykorzystuje sobie w pełni te rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi