Skocz do zawartości
adrianiwan1

Przenoszenie plików Obb na kartę SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdaję sobie sprawę z tego że ten temat był poruszany nieraz  na tym forum, ale jak wiadomo ludzie są leniwi i nie chce im się szukać (przynajmniej mi :P) dlatego tworzę ten temat. Tym sposobem Możemy przenieść tylko pliki obb aplikacji, jeśli chcecie przenosić same aplikacje polecam program Link2SD. Nie ponoszę odpowiedzialności za to co stanie się z twoim telefonem, wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. 

Co będzie potrzebne:

1. Telefon ze zrootowanym system, poradnik który przetłumaczyłem znajdziecie tutaj.
  2. Aplikacja Flash Fire w wersji 0.24.
  3. Paczka Xposed do naszego telefonu.
  4. Aplikacja Obb on SD.

Instrukcja:

1. Upewnij się że masz zrootowany telefon.
  2. Zainstaluj Aplikację FlashFire w wersji 0.24.
  3. Pobierz paczkę Xposed dla naszego telefonu.
  4. Wypakuj pobrany plik rar i skopiuj pliki XposedInstaller_by_dvdandroid.apk oraz xposed-v80-sdk22-arm64.zip do telefonu
  5. Zainstaluj aplikację XposedInstaller_by_dvdandroid.apk
  6. Teraz Uruchom aplikację FlashFire, wciśnij znak "+" i wybierz "Flash ZIP or OTA"
  7. Znajdź plik xposed-v80-sdk22-arm64.zip, wybierz go i zatwierdź a następnie wciśnij przycisk "FLASH".W tym momencie ekran zgaśnie a ty czekaj aż telefon znowu się uruchomi
  8. Gdy telefon się uruchomił Pobierz aplikację Obb on SD ze sklepu play
  9. Po pobraniu przejdź do aplikacji Xposed installer i w zakładce moduły zaznacz Obb on SD
  10. Teraz na karcie SD Stwórz folder Android a w nim obb i zrestartuj telefon i gotowe

PS. Dla pewności za każdym razem gdy chcesz przenieść pliki obb na kartę SD zrestartuj telefon po tej operacji.

Edytowane przez adrianiwan1
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@adrianiwan1

A po co tyle męki, skoro zamiast tego wszystkiego pobieram sobie jedną aplikacje ze sklepu play "FolderMount" i mogę przenosić; montować foldery tak, aby dane same się tam pobierały/wypakowywały; i to nie tylko .OBB, ale i .DATA oraz jej pochodne? ;)

Ale poradnik jak najbardziej na plus, tylko po co sobie komplikować i utrudniać życie. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@kamil79123

Niestety ale mi FolderMount nie chce działać z grami od rockstara to też tym sposobem rozwiązałem ten problem, poza tym zawsze lepiej zrobić poradnik dla potomnych :D

Edytowane przez adrianiwan1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktos może dlaczego na 
Androidzie 5.1.1 wersja V15C po wgraniu obrazu zrotowanego v15c z XDA pokazuje mi sie że niby sie wszystko wgrywa ... a po wgraniu nie mam nic 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Andreas1997

Co sie wgrywa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sodus

Witam.

Mam kilka pytań.

Chciałbym kupić kartę micro sd. 

Po 1 jaką? (do 100zł i czy firma ma znaczenie)

Po 2 czy da się na niej instalować aplikację i czy one zwolnią, czy może nie zrobi to różnicy

Edytowane przez Sodus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szukaj karty z klasą co najmniej 10 lub lub u1, co do instalacji aplikacji na sd to jeśli masz androida 5.1 to możesz przenosić pliki obb jeśli masz roota a jeśli masz androida 6.0 to na xda jed poradnik w jaki sposób aktywować pamięć adaptacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi