Skocz do zawartości
rinxo13

E4G Nagły spadek poziomu naładowania baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio bateria w moim E4g zaczęła się dziwnie zachowywać. Od 100% do ~50% działa normalnie lecz po pewnym czasie poniżej 50% spada nagle do ~30% i co kilka sekund spada o 1%. Gdy próbuję zrestartować telefon przy uruchamianiu pokazuje że bateria jest pusta lecz gdy potrzymam chwilę na ładowarce pokazuje stan przy restarcie. Po uruchomieniu telefonu okazuje się że ilość % jest ok 2 razy większa. Czy ktoś wie co to może oznaczać ? Stało się tak z dnia na dzienpost-287971-0-39546100-1458073816_thumb.png

Edytowane przez Mikel25
    Poprawiłem tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zielass

Na początek polecę funkcję "Napraw" w Sony PC Companion. ;-)

+ Wyskrobane z E4... +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@zielass

Nadal to samo. Zacząłem myśleć nad wymianą baterii, może coś się z nią stało.

Edytowane przez Mikel25
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zielass

Sprzęt na gwarancji? Jeśli tak, to wyślij go na naprawę gwarancyjną. ;)

+ Wyskrobane z E4... +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten typ tak ma, miałem identyczny problem średnio 1x w miesiącu potrafiło spaść np. z 53% do 0% w nocy i rano budzik nie zadzwonił.

Moim zdaniem winna jest jakaś aplikacja lub proces w tle, spróbuj co jakiś czas zabijać wszystko w tle.

Ja ok. tydzień temu zrobiłem roota i póki co jest lepiej pod każdym względem po wywaleniu 70% syfu z sony telefon dużo dłużej trzyma na jednym ładowaniu oraz DRASTYCZNIE szybciej działa i ma znacznie mniej zwiech.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soxic
    Napisano (edytowane)

Sam posiadam ten problem tyle że u mnie nie dzieje się tak raz w miesiącu tylko codziennie, wydaje mi się że to już problem baterii.;) Zastanawiam się nad jej samodzielna wymiana(gwarancji i tak nie mam, po 3 dniach od pozyskania telefonu znikąd pojawiło się pęknięcie na pół ekranu nie z mojej winy). Lecz zastanawia mnie gdzie mogę oryginalna baterie dostać. Napisałem do sony lecz narazie czekam na odpowiedź.

@@spajdi88 jak możesz to napisz na pw w jaki sposób roota zrobiłeś. Sam korzystałem z kingroota ale nie jestem pewien co do 100%dzialania tego.

Pzdr ;)

Edytowane przez Soxic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Miałem ten sam problem. Telefon 3x razy lądował w servisie na gwarancji.Z mojej strony postawiłem czysty soft ,bez zmian rozładowanie wariowało.Aplikacja do kontroli baterii też nic nie dały. Okazało się że do wymiany płyta główna.Teraz wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    THG

I jak, problem został rozwiązany? Aktualnie borykam się z podobnym problemem (http://imgur.com/a/CYfci) i zastanawiam się nad jego rozwiązaniem. Mimo wszystko chciałbym mieć przed wysłaniem telefonu na gwarancję by nie narazić się na stratę gotówki jeśli potraktują to jako coś normalnego. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sowus

Witam serdecznie,

Chciałbym przedstawić mój problem z baterią mojego telefonu Sony E4g, który wystąpił po raz pierwszy wczoraj rano.

Mianowicie do tej pory korzystałem z telefonu na "normalnych" zasadach, czyli dzwonienie, SMSy, internet, "w ciągu CAŁEGO DNIA zjeżdżałem z baterią do ok. 40% i potem w domu baterię ładowałem.

Jednak wczoraj pojawiła się rzecz dziwna, mianowicie po ok. 2h korzystania z telefonu patrzę na baterię i widzę, że zostało ledwie 52% baterii. Postanowiłem podłączyć telefon do prądu i ku mojemu zaskoczeniu oraz przerażeniu, moc baterii spadała o 1% co kilka sekund do wartości 40%, a później OD RAZU spadła do 4%. Ładowanie telefonu trwało dłużej niż zazwyczaj (w ciągu 1h podładował 3%). Ale znów, gdy bateria przekroczyła magiczne 45%, procenty podczas ładowania zaczęły wzrastać znacznie szybciej i po ok. godzinie był w pełni naładowany.

Dzisiaj. gdy odłączyłem telefon od ładowarki, OD RAZU ze 100% spadło na 99%, by po ok. 10 minutach było już 89%. Własnym oczom nie wierzyłem, podłączyłem telefon do prądu i... bateria spadła do 84% wartości i przez ponad 10 minut ładowania nie podskoczyła nawet o 1%.

Opcje są dwie: albo soft telefonu ma gorączkę i należy coś z tym zrobić albo bateria jest rypnięta.

Macie jakieś pomysły?

PS: Telefon ma nieco ponad rok.

PSS: Jestem laikiem w kwestii telefonów, więc w razie tłumaczenia problemów prosiłbym o pisanie do mnie "drukowanymi literami", traktować mnie proszę jak (tutaj przepraszam osoby chore) niedorozwiniętego :)

Edytowane przez patrikos23
    Temat połączony z istniejącym o takiej samej tematyce. Proszę o więcej uwagi przy zakładaniu nowych tematów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mattaj86

@@sowus

Spróbuj wgrać ROM przez flashtool i zobacz czy problem występuje. Jeżeli tak to ślij do serwisu. 

A bateria jest wyciągna czy nie? 

Edytowane przez mattaj86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi