Skocz do zawartości
M1r3k

Problem z kartą SD

Rekomendowane odpowiedzi

M1r3k

Witam,

Od jakiegoś czasu miałem problem z kartą SD, mianowicie co jakiś czas telefon pokazywał komunikat, że karta SD została nieoczekiwanie odłączona, po wyłączeniu tel. i wyjęciu karty, następnie włożenie jej do slota i ponowne włączenie tel. pomagało i było ok, przez różnie: 1 godzinę - nawet do tygodnia. I pewnego "pięknego" dnia telefon "odłączył" kartę i powyżej opisane czynności nie pomogły. Dodam że telefon jest zrootowany i wgrany mam rom Sylona 3 oraz kartę widzę chociażby w kompie. Nie wiem teraz czy to wina telefonu czy romu? 

Jeżeli rom to za bardzo nie wiem jak przywrócić poprzedni ??, który jest zapisany na karcie SD. :(

Ktoś może coś poradzić/pomóc.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M1r3k

Udało się wrócić do stockowego romu i karta dalej nie działa (sprawdzałem różne) no i wygląda na to, że padł slot kart SD.

Wysłane z mojego Monster X5 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam to samo. Udało Ci się rozwiązać jakoś ten problem?

Edytowane przez polovirus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M1r3k

Niestety nie. Przesiadka z sylon'a rozwiązała problem na jakieś parę dni ale w między czasie co jakiś czas samoczynne odpięcie karty, wył/wł tel i niby wszystko ok. I po jakims czasie całkiem padło. Finalnie spowrotem jestem na romie od pentagrama z uwagi na brak możliwości wykonywania (zapisu zdjec) na romie sylon.

Zapewne szlag trafił slot kart SD i raczej nie opłaca się tego naprawiać, ale jakoś daje radę z tak małą ilością pamięci.

Wysłane z mojego Monster X5 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że mój telefon był jeszcze na gwarancji, zareklamowałem go. Po około 2 tygodniach dostałem go z powrotem i wszystko działa. Takie info otrzymałem: "Opis naprawy: wymiana taśmy slotów sim i gniazda kart sd".

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi