Skocz do zawartości
Sawo90

Niewłaściwe działanie pada x360wireless po połączeniu z N6p

Rekomendowane odpowiedzi

Sawo90

Witam Panie i Panowie. Mam mały problem. Chciałbym podłączyć pada Xbox 360 Wireless (dla PC) do mojego Nexusa 6p. 

Kupiłem kabel USB-C -> USB 3.0 OTG. Kabel działa spoko. Pendrive czyta. Moduł łaczności dla pada X360 też działa z nim. 

Ale pad niby się łaczy, niby nie. Tzn nie łączy się tak jak z PC (że pokazuje, że 1 player a dioda świeci górny lewy róg). Z nexem pad wciąż mruga. Tzn całe kółko włacza się i wyłącza. Próbowałem parować na nowo itp. To samo. Pada wykrywa telefon, bo się budzi przy próbie sparowania ze modułem bezprzewodowym. Testowałem na GTA LCS, GTA SA... W LCS w menu wciąż przeskakuje w jeden kierunek. Nie da się nic zrobić, tylko w jeden, czasem w drugi kierunek, jakby ktoś trzymał strzałkę. W SA w menu wsztstko ok. Ale w grze wciąż obraca kamerę, więc znów - jakby ktoś trzymał kierunek. 

Chciałem jeszcze spróbować na Chinatown Wars, ale nie mogłem pominąć miliarda ludzi wyświetlanych z ekipy Rockstar, więc olałem, bo się zagotowałem. Coś próbowałem chwilę z ePSXe ale nie za wiele wyszło. Ew potem spróbuję raz jeszcze. 

Ktoś mógłby mi coś doradzić? Byłbym bardzo wdzięczny. 

Btw. Pad z pc działa ok. 

Edytowane przez Sawo90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz pododawać keymapy. Wyszukaj w google i wyskoczy wiele poradników.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sawo90

To trochę dziwne. Wcześniej patrzyłem na różne "poradniki", goście podłączali kablem i gra. 

Stąd nie rozumiem, czemu mi się tak dziwnie łączy i różnie działa na różnych grach. Ale na żadnej własciwie. 

Patrzę w google na jakieś keymapy, to jakieś tematy sprzed 3 lat..

Serio Android w 2016 roku nie potrafi normalnie przytulić pada do PC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo sterowniki to sprawa dla jądra a nie dla Androida. Gdyby Android był bardziej na czasie z kernelem nie miałbyś problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sawo90

więc czemu innym działa zaraz po podłączeniu, a ja mając najnowszego androida jakiego można mieć (poza N), muszę grzebać w jakichś plikach i ustawiać jakieś keymapy? swoją drogą nie powiedziałbym, ze jest wiele poradników na ten temat...

i czy pad od ps3 też jest możliwe że wymaga jakichś głębszych ingerencji?

poza tym ty mowisz o mapowaniu klawiszy, a pad (czy tam jego diody) wygladaja jakby nie byl polaczony prawidlowo z modulem wirelees/telefonem. zamiast wyswietlac 1 diode, ze polączono, wszystkie 4 migają..

Edytowane przez TorGal17
    Usunąłem odpowiedź na usunięty post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwórz pełny edytor, wtedy możesz zmienić nazwę.

Tak zachowywał się też pad przewodowy wcześniej, ale działał normalnie. no nie ma tych plików w stocku i tyle. Poradników jest od groma. wpisujesz w google i się pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sawo90

ok poszukam. więc to kwestia wgrana sterownika/mapy (tj dodania pliku do systemu)? czy modyfikacji istniejących plików?

wymagany root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Sawo90

Nie ma sprawy, poprawiłem :) btw. edytując pierwszy post można zmienić temat, widzę Kolega podpowiedział :)

Edytowane przez TorGal17
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, musisz dodać pliki do folderu systemowego. I nawet to nie gwarantuje ci poprawnego działania. Na LG G4 nie potrafiłem zmusić tego wszystkiego do działania.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi