Skocz do zawartości
FICU

ROOT LG V10 H960A - Root Android Lolipop 5.1.1

Rekomendowane odpowiedzi

FICU

Na xda od dziś jest plik ROM .tot z Root'em dla Androida 5.1.1  :) Poniżej instrukcja wgrania softu.

Nie odpowiadam za wszelakie szkody wywołane próbami zrootowania telefonu za pomocą tego poradnika. Robisz na własną odpowiedzialność

Wymagania:

-LG V10 H960a z Androidem 5.1.1 (V10a)

-Chwilę czasu

1. Pobierz plik (ROM) .tot: https://drive.google.com/file/d/0B8mSVItI_cqRdXY3aFdHQXVHQU0/view

// Właśnie przed chwilą wyszedł nowy plik tot https://docs.google.com/uc?id=0Bz9JnvkWYtwcRXRCTTBRWS1lRmM&export=download . Jak komuś nie będzie działać poprzednia wersja to ta jest poprawiona. Jeśli pobrałeś tą wersję pliku .tot to pomiń punkt 4.

2. Pobierz LG UP: https://mega.nz/#!whYy0Daa!TdRI3L0KYjoA4OyY3p9WwtH43mEfQSDibchiCy2PZtw

3. Jeśli nie posiadasz zainstalowanych sterowników od LG to pobierz je i zainstaluj. Sterowniki są dostępne pod tym linkiem: http://tool.lime.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425

4. Rozpakuj archiwum z ROM'em rootedsystemh960a.rar

5. Rozpakuj archiwum lgupnew.zip

6. Uruchom i zainstaluj LGUP_Store_Frame_Ver_1_14_3.msi

7. Uruchom LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_1_18.msi

8. Skopiuj folder "common" do folderu "C:\Program Files (x86)\LG Electronics\LGUP\model"

9. Uruchom telefon w trybie Download Mode i podłącz pod komputer (aby wejść w tryb Download wyłączamy telefon po czym po chwili wciskamy przycisk VOL+ i wpinamy kabel USB podłączony do komputera)

10. Uruchom program LGUP z menu start.

11. Wybierz swój telefon jeśli jest taka potrzeba (program powinien sam zlokalizować i wybrać telefon).

11a. Aby wgrać softa bez utraty danych zaznacz w "Process" opcję "Upgrade". Jeśli wolisz wgrać softa od nowa wybiesz "Refurbish"

12. W "BIN File" wybierz plik "rootedsystemvs.tot" z folderu gdzie wypakowałeś archiwum z punktu 4 lub z lokalizacji do jakiej pobrałeś poprawiony plik .tot.

13. Wciśnij Start i czekaj. Po wgraniu softa masz dostępny root :)

Link do tematu na XDA http://forum.xda-developers.com/lg-v10/general/root-h960a-tot-add-systemrooted-t3337706

Edytowane przez FICU
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobierając plik TOT z drugiego linku pomijamy punkt 4 :) Tak na wszelki wypadek piszę gdyż TOT też można rozpakować :)

Dodał bym punkt 11.5 Aby zachować dane należy wybrać upgrade, gdzie domyślnie jest zaznaczone refurbish. Jak do tej pory wszystko działa poprawnie, a całe dane zostały, soft się jedynie zaktualizował :)

d016aj8j5guh.jpg

Edytowane przez bartekc00
    Tagi spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FICU

@@tijsseno, właśnie dodałem te podpunkty. Dzięki za przypomnienie. Dodam że u mnie musiałem wykorzystać poprawiony plik .tot (poprzedni nie chciał się wgrać)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rn0206

Mam pytanie czy po rootowaniu nie bendzie problemu z aktualizacja do MM ? I czy po aktualizacji root zostanie czy trzeba bedzie czekac az znajda sposub na jego zrobienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rn0206 jak masz root to nie zaktualizujesz.

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie czy po rootowaniu nie bendzie problemu z aktualizacja do MM ? I czy po aktualizacji root zostanie czy trzeba bedzie czekac az znajda sposub na jego zrobienie

Nawet jakby pojawiła się OTA to i tak nie radzę aktualizować :) Najpewniej gdy już będzie zmodyfikowany MM w pliku TOT albo KDZ po prostu się go wgra jako update przez PC, zostaną dane i będzie root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po wgraniu przez "Upgrade" tego nowszego pliku .tot wywala cały czas "Niestety, aplikacja Aktualizacje została zatrzymana." 

Nie da się nic zrobić na telefonie.

Spróbuję jeszcze wrzucić ten pierwszy plik .tot.

Jak nie zadziała to czeka mnie wgrywanie przez "Refurbish" a chciałem tego uniknąć ;/

EDIT: A na starym wywala mi błąd "Invalid .tot file" czy jakoś tak ;/

Wgrałem ten drugi .tot przez  "Refurbish"  i wszystko ok. Szkoda że musze wszystko od nowa ustawiać ale i tak Dzięki ;)

Edytowane przez power23111

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko
    Notatka Moderatora:
    Treść notatki:

Panowie. Wybrałem i wydzieliłem wszystkie posty o root dla android MM i stworzyłem temat:

Proszę Was bardzo o nie zaśmiecanie więcej tematu o Root dla LP z rootem dla MM :) Jeżeli ktoś ma chęci może wyszukać na xda i zamieścić tutaj tutka dla MM. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po wgraniu pliku poprawionego nie chce się telefon uruchomić, zawiesza się na logo LG:ayfkm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi