Skocz do zawartości
szymonf83

Problem z internetem mimo pełnego zasięgu lub brak zasięgu - PLAY

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam pewien problem ze swoim S6 edge. Od tygodnia coś dzieje się z zasięgiem. Wcześniej śmigał na LTE a teraz mimo tego, że mam pełny zasięg to wiadomości nie dochodzą, nie mogę się dodzwonić a internet nie działa, nawet jak jest w HSDPA, LTE w ogóle nie działa. Czasem mu się zdarzy że się połączy z netem albo uda się zadzwonić. Czasem tez zdarza się, że jest zasięg ale pokazuje się komunikat "tylko połączenia alarmowe" i mimo tego komunikatu udaje się czasem połączyć z internetem. Pomaga przerejestrowanie się na zasięg innej sieci albo restart telefonu ale tylko chwilowo bo potem wszystko zaczyna się od nowa. To nie jest wina karty bo sprawdzałem ją w innym telefonie i wszystko działa. Przywracałem też ustawienia fabryczne ale to też nic nie dało, tylko bateria zaczęła szybciej się rozładowywać... 

Macie jakieś rady? Nie chciałbym oddawać go do serwisu ale jeśli będzie trzeba to chciałbym zdążyć przed 23 marca... może kupić jakiś starter za 5 zł i sprawdzić go z inną kartą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam identyczny problem! Również czekam aż ktoś się wypowie, ale od siebie dodam że w moim przypadku nie jest to problem operatora, ponieważ prze

kładałem kartę. Telefon oddałem do serwisu CCS, ale tam usterki nie stwierdzono, a "prąd rozładowania mieści się w normach producenta"... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi póki co internet działa tylko GPRS 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nikt nic na temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fenek

@@manitron

Kolego nie podbijamy swoich postów, czekamy aż nam ktoś odpowie I nie ponawiamy pytań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
baggus

Czy ktoś z Was jakoś rozwiązał ten problem? Mam to samo. Pół roku telefon działał bez problemu i nagle się to pojawiło. Factory reset, inna karta sim, aktualizacja do 6.0 - nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nikt nic nie wie, ja jutro idę oddać swojego edge'a do serwisu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten sam problem. Telefon zaczął gubić zasięg, mimo że łączyło się za pomocą LTE to prędkość była tragiczna, następnie telefon przełączał się w H+ po czym tracił zasięg a następnie przełączał się na roaming. W Playu standardowo wymiana karty, sprawdzanie karty na innych telefonach. Skończyło się naprawą telefonu w serwisie gwarancyjnym. Z tego co się dowiedziałem to telefon miał wady fabryczne w postaci jakiś luzów na antenach i coś jeszcze z płytą główną.

Telefon wrócił już z serw3isu, jak do tej pory wszystko działa jak powinno.

Ot co zdziałali w serwisie:
Dokumentacja Użyto części zgodnie z listą części zamiennych, wgrano nowe oprogramowanie oraz aparat zestrojono, test zgodnie ze specyfikacją fabryczną. Telefon sprawny

Lista wymienionych części:
A/S ASSY-PBA MAIN(COMM)SM-G925F/M32E,SVC (zam. GH82-09849A)
A/S-TAPE BACKGLASS OUTTER(R/KIT)SM-G925F
ASSY DECO-SIM TRAY (Black)
PROTECTOR VINYL-SET FOR SHIPMENT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że naprawa odbyła się w ramach gwarancji? Jeżeli nie to jaki jest koszt naprawy, i najlepiej do jakiego serwisu pogwarancyjnego oddać EDGA ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście że gwarancja. Co do kosztów to nie znam ale mogę się domyślić że są spore. Jeśli oddajesz na gwarancję to pewnie wyślą do Regeneris.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi