Skocz do zawartości
Bride

tutorial DOWNGRADE FIRMWARE 6.0 MARSHMALLOW -> 5.1 LOLLIPOP - POWRÓT DO STARSZEJ WERSJI SYSTEMU

Rekomendowane odpowiedzi

Bride

Pamiętaj wszystko robisz na swoją odpowiedzialność, nie ponoszę winy za powstałe uszkodzenia

Witam

W tym temacie przedstawię możliwość przywrócenia poprzedniej wersji systemu jakim była wersja 5.1 Lollipop z tej najnowszej jaką jest 6.0 Marshmallow.

Przed przystąpieniem upewniamy się co do baterii w naszym telefonie. W optymalnym przypadku powinna być naładowana do 100%

1. Pobieramy i instalujemy sterowniki LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.0.3 dla modelu LG G4

Pobierz sterowniki

Mirror

2. Pobieramy plik z programem LGUP

Pobierz LGUP

Pobierz: drugi link

Mirror

3. Pobieramy plik z oprogramowaniem KDZ V10E Poland (najnowsza wersja z wersją 5.1 dla PL)

POBIERZ V10E KDZ

Mirror

4. Instalujemy najpierw plik o nazwie LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_23, następnie instalujemy drugi plik o nazwie LGUP_Install_Ver_1_14_3.

5. Podłączamy włączony telefon do komputera (wybieramy tryb połączenia MTP)

6. Uruchamiamy program LGUP (skrót będzie utworzony na pulpicie)

wnVAd0F2.png

7. Upewniamy się, czy w sekcji Progress jest STANDBY, oraz czy kratka przy BIN File jest zaznaczona ( obie opcje muszą być jak na screenie powyżej)

8. W następnym kroku wybieramy opcję REFUBRISH.

9. Po wybraniu opcji REFUBRISH z powyższych opcji ukaże się napis FILE PATCH, a pod nim trzy kropki. Klikamy w nie i wskazujemy wcześniej pobrany plik KDZ H81510E_00.kdz

Może zdarzyć się tak, iż program nie będzie widział plików z oprogramowaniem KDZ. Wówczas w sekcji Process wybieramy opcję UPDATE, wskazujemy plik KDZ po czym ponownie wybieramy REFUBRISH.

10. Wciskamy przycisk START i czekamy do zakończenia procesu wgrywania starszej wersji systemu.

(podziękowania dla użytkownika schafi03 za udostępnienie programu LGUP)

Pozdrawiam

Bride

Edytowane przez dszymek
    Dodanie tekstu " o odpowiedzialnosci". Korekta postu
    • Lubię to! 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy to dla wszystkich oczywiste, ale podczas procesu downgrade'u czyszczona jest cała pamięć urządzenia. Zatem przed przystąpieniem do operacji warto przerzucić pliki z pamięci telefonu na inny nośnik.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po prostu zrobić backup wszystkiego przed aplikację w telefonie, oprócz kilku aplikacji u mnie ten backup skutecznie się przywrócił na starszym andro.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Od razu chciałbym przeprosić za rozpoczęcie nowego wątku, ale mam problem i muszę się z nim jak najszybciej uporać. Otóż po aktualizacji telefonu do androida 6.0 telefon samoczynnie się resetuje. Czy jest możliwość wgrania androida 5.1 w domowych warunkach bez pomocy serwisu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Araa
    Jak kolega cichykoksik zauważył wszystko masz tu ładnie i pięknie opisane. Podpinam Twój temat tutaj. Miłej lektury :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam!

Na początku chciałbym z góry zaznaczyć, że jestem zielony jeśli chodzi o wgrywanie romu do telefonów. Mam takie pytanie mógłby ktoś podrzucić link do jakiegoś dobrego romu na androidzie 5.1(z jakąś krótką instrukcją czy cuś :D). Bardzo lubię sobie pograć na telefonie w jakieś bardziej wymagające gry jednak na 6.0 działają one tragicznie, a przed aktualizacją takiego problemu nie miałem, chyba że da się to naprawić bez zmieniania systemu, ale nie znalazłem nigdzie jak to zrobić. I czy zmieniając wersje systemu na starszą mogę go jakoś zepsuć/uszkodzić?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Edytowane przez Araa
    Przeniosłem tutaj Twój post masz tutka jak wrócić na poprzednią wersję systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot

@@Zazatrixx wszystko kolego jest w pierwszym poście tego tematu. Jesli chcesz wrócić do LP nie ma problemu postępuj tylko zgodnie z instrukcją. Ogólnie telefony Lg jest ciężko zabić więc spokojnie

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@dziamot A czy mając telefon z Rumuńskiej dystrybucji mogę bez problemu zainstalować wersję jaka jest w pierwszym poście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dziamot
    Napisano (edytowane)

Oczywiście bo jest to wersja Europejska tak jak twój telefon. Pamiętaj że schodząc wersję niżej stracisz dane z telefonu

Edytowane przez dziamot
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hub5on

Wrzuccie ten rom na jakis normalny serwer jesli mozna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że jeśli mam go z playa to zamiast romu który jest w tym temacie mogę sobie wgrać PLAY PL 10D stąd: http://forum.android.com.pl/topic/238966-zbi%C3%B3r-oficjalnychstockowych-rom%C3%B3w-h815-post-1-i-2/

bo nie wiem jak to będzie z tym 10e na playu

edit: wgrałem ten system i wszystko pomyślnie

Edytowane przez Koval990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi