Skocz do zawartości
zigbee

Moto G ciągłe samoczynne restarty

Rekomendowane odpowiedzi

zigbee

Od wczoraj mam problem z motką, po włączeniu działa normalnie przez kilka sekund (można odblokować, wejść w menu, zacząć coś robić itd) a następnie ekran gaśnie, ewentualnie mignie jeszcze animacja jak przy włączaniu tel i pozostaje wyłączony przez jakiś czas, po czym się pojawia się ekran odblokowania, widać ładujące się ikony sieci, zasięgu - znów można odblokować itd, po dosłownie kilku sekundach wszystko się powtarza i tak bez końca.

Raz jeden udało mi się włączyć tryb awaryjny na dłużej, wyłączyłem tel i od tego czasu po uruchomieniu nawet w trybie awaryjnym, po paru sekundach to co wyżej...

Czysty system 4.4.4 bez roota, ostatnio nic nie było grzebane, jedynie jakieś zwykłe apki i nic poza tym. Wszystko było ok aż do wyłączenia telefonu i ponownego włączenia.

Wipe cache partition nic nie daje. Pytam Was o jakieś rady zanim sprawdzę factory reset (a chciałbym tego uniknąć, nie mam żadnej kopii danych...) który też może nic nie zmienić.

Ktoś coś, jakieś pomysły?

Bo to że dałem ciała nie robiąc backupów i że teraz nic na to nie poradzę to wiem ;/

Edytowane przez zigbee

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Uruchom w trybie awaryjnym - przytrzymaj napis wyłącz( powinno ci się udać przez te kilka sekund) - ja bym:

zrobił kopię ważnych rzeczy;

usunął k.google i sprawdził;

być może jeszcze bym usunął ostatnie aktualizacje apek - ciężko w awaryjnym sprawdzić co.

Ewentualnie później factory reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zigbee

Problem w tym, że w trybie awaryjnym działa to dokładnie tak samo jak przy normalnym uruchamianiu, włącza się na te kilka sekund - tyle akurat żeby dało się wyłączyć tel albo wyklikać tryb awaryjny - i się restartuje. Po restarcie (o ile znów na szybko nie wyklikam trybu awaryjnego) startuje normalnie i znów restart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Udało ci się go całkiem wyłączyć? Przytrzymaj power dłużej.

Odłącz go od internetu - wyłącz wifi, wyjmij kartę sim, k.sd. Sprawdź.

Factory reset w recovery chyba nieunikniony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zigbee

Na szybko nagrałem jak to wygląda: https://www.dropbox.com/s/5wblso01klkfdgb/P1080268.MOV?dl=0

Jeśli go zostawię przy resetowaniu to po jakimś czasie jest gorący.

Tak, daje się całkowicie wyłączyć.

Wyłączenie wifi nic nie zmienia, wyjęcie sim tak samo, slotu na karty nie mam. Nigdzie dalej się nie zdążę doklikać, transmisja komórkowa jest włączona.

Po podłączeniu do kompa wykrywa telefon, ale po tych kilku sekundach i tak tel znika i tak w kółko po restarcie.

Jest jakiś sposób żeby zgrać dane z wyłączonego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Jeśli masz zablokowany bootloader to małe szanse.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bjks88

Mam taki sam problem jak kolega wyżej. Telefon nagle przestał komunikować się z siecią. Zrobiłem restart i wpadł bootloopa. Pokazuje się ekran blokady, można zrobić coś przez 3-4s, później zwiecha, restart, na sekundę logo planety M z drzewami i znowu ekran blokady.

Wgrałem wcześniej gravity boxa i jakieś inne frameworki żeby spersonalizować telefon, teraz zauważyłem, że już tego nie mam, w sensie ikony na pasku są domyślne.

Jestem w stanie wyłączyć telefon całkowicie i mam odblokowany bootloader, jak zgrać kontakty z wyłączonego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Miałeś kontakty w pamięci tel? Nie synchronizowałeś z k.google?

Można zrobić backup w twrp i później wyciągnąć dane apki kontakty za pomocą titaniumB lub nandroid manager.

Twrp.img i adb+fastboot znajdziesz lub masz.

Wgrywasz-flash lub odpalasz-boot twrp i robisz backup (normalny - nie image):

fastboot devices

fastboot flash (lub boot) recovery twojaNazwaTwrp.img

Lub mfastboot - zależy jaki masz .exe.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bjks88

Mam w pamięci, nie synchronizowałem z google :/ mam wgrane aktualnie CWM więc wątpię żebym mógł wgrać TWRP.

To wyciąganie kontaktów z backupu da rady zrobić na kompie, nie na telefonie?

Mam jeszcze Skype i widzę, że jakaś synchronizacja chyba jest włączona bo mam w kontaktach telefonu kontakty ze skype. Myślisz, że może to działać w drugą stronę, tj. gdzieś na koncie skype mam nr z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Cwm backup (tar chyba), twrp też chyba otwierałem jakimś packerem jeśli nie był podzielony. Na linuxie oba rodzaje backupu powinny być do rozpakowania.

Backup i wyciągnięcie danych może posłużyć raczej do przywrócenia ich w tej samej apce na moto g.

Twrp na cwm powinieneś wgrać bez problemu (2.8.6 lub wyższą sugeruję).

Nandroid manager obsługuje cwm i twrp. Poza wyciąganiem kilku plików z backupu nie miałem większej praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi