Skocz do zawartości
Glokk~~

Adb Devices

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od bardzo dawna nie bawilem sie oprogramowaniem do HTC Magic ,ale ostatnio chcialem powrocic na oryginalny ,lecz po formacie musialem od nowa zainstalowac USB_Devices. Po za instalowaniu ,gdy wpisuje adb devices w cmd pojawia mi sie tylko napis "List of devices attached" ,a zadnego numeru seryjnego nie pokazuje ,czy tez napisu z tym daemonem.. Instalowalem kilka razy juz te sterowniki.. USB Debbugowanie tez jest wlaczone...

Jak moge zrobic ,aby to dzialalo ? Licze na odpowiedz :)!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź w menedżerze urządzeń (po podłączeniu i przejściu w tryb fastboot usb) czy nie ma żadnego wykrzyknika przy Twoim urządzeniu (nie pamiętam dokładnie jak się to nazywało, ale intuicyjnie będziesz wiedział).

Po drugie, jak chcesz zmieniać oprogramowanie to wydaje mi się że powinieneś używać komendy fastboot a nie adb. Mnie osobiście kiedyś się zdarzyło że adb devices mi nie łapało, a fastboot łapał. Spróbuj wpisać:

fastboot devices

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak sam powiedziałes, zainstalowałes urządzenia jako usb_devices. A ma byc adb. Przeinstaluj sterowniki. Masz sdk zainstalowane?

Pierwsze co to w menedżerze urządzeń sprawdz cyz telefon widzi jako adb. jak nie, to stery trza przeinstalowac i bedzie śmigac :)

Ja zrobiłem, tak, ściagnąłem htc sync, zainstalowałem, i przy aktualizacji sterowników w menedżerze urządzen, wskazałem te stery które zainstalowały się wraz z htc sync. Oczywiście sdk juz miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytam tutaj, jako że nie znalazłem bliższego tematu, a nie ma sensu zaczynać nowego dla takiej drobnostki... :-)

Mam G1 zrootowane, z załadowanym najnowszym CyanogenMod (4.2.15.1). Zgodnie z instrukcją próbowałem zmienić boot logo. Dochodzę do momentu, gdy należy użyć Fastboot. Ponieważ wcześniej tego nie używałem, zgodnie z instrukcją zainstalowałem sterownik do urządzenia.

Po podłączeniu telefonu w trybie "bootloader" a menedżerze urządzeń mam urządzenie "HTC Dream". Gdy ten sam telefon włączony podłączę do kompa, mam urządzenie "HTC Dream Composite ADB Interface". Niestety, w żadnym z tych trybów urządzenie nie jest widoczne dla fastboot. Opcja "devices" nie pokazuje urządzeń, opcja "flash" wyświetla jedynie "Waiting for device".

Próbowałem raz przeinstalować sterowniki, ale nie pomogło. Co jeszcze mogę zrobić? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

będąc w botloaerze musisz podłaczyc kabele i odpowiednim przyciskiem włączyc fastboot. Bedziesz miał napisany który to. I jeżeli checsz sprawdzic czy telefon jest wykrywany w fastboocie, to musisz wpisac fastboot devices, tak samo jak adb, (adb devices) samo devices nic CI nie da. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będąc w bootloaderze podłączam kable - jak niby miałbym zobaczyć urządzenie w menedżerze windowsa, gdybym tego nie zrobił? ;) I oczywiście na telefonie przechodzę w tryb FASTBOOT naciskając przycisk "back" (albo tel sam mi przechodzi, gdy kabel podłączę).

Tak jak napisałem wyżej, sprawdzam urządzenia opcją "fastboot devices" - nie widzi urządzenia. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

naopisałes ze wpisałes devices, tutaj sie skrótów myślowych nie stosuje... Masz napisane Fastboot USB? a jako adb CI wykrywa fona? w sensie czy w cmd masz wynik jakis? mołziwe że:

źle zainstalowane SDK (moze javy nie masz)

albo złe stery :)

U mnie dopiero po zainsttalowaniu htc sync, i sterowników własnie z htc sync zadziałało wszytsko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Masz napisane Fastboot USB?

Hmm... Masz na myśli ekran telefonu? Jeśli tak, to mam napisane "FASTBOOT" bez dopisku "USB".

a jako adb CI wykrywa fona? w sensie czy w cmd masz wynik jakis?

No właśnie nie, nie wykrywa mi urządzenia. Wydanie komendy "fastboot devices" nie daje wyników.

U mnie dopiero po zainsttalowaniu htc sync, i sterowników własnie z htc sync zadziałało wszytsko.

Poszedłem tym tropem i też zainstalowałem. Niestety, w trybie bootloadera (czyli gdy mam napis "FASTBOOT") instalacja sterowników nie powiodła się (zarówno tych z pakietu HTC jak i tych pobranych z instrukcji na wiki - dostaję od Windows komunikat "instalacja nie powiodła się" i urządzenie jest z wykrzyknikiem). Za to w zwykłym trybie podłączonego telefonu mam w menedżerze urządzenie "My HTC". Niestety "fastboot devices" nadal nie pokazuje urządzenia.

Chyba zainstaluję po prostu pełne SDK Android...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a nie zainstalowałes SDK? to coś Ty zainstalował? przeciez SDK to pierwsza rzecz jaką powinienes miec...

i na telefonie powinno byc fastboot USB, dopiero wtedy bedzie działac prawidłowo :)

//Krzysiec: Temat przenosze do "Pomocy technicznej" bo w dziale ROMów nie pasuje ;)

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a nie zainstalowałes SDK? to coś Ty zainstalował? przeciez SDK to pierwsza rzecz jaką powinienes miec...

No to w takim układzie należałoby zmodyfikować artykuł na Wiki (Zmiana "Boot Images" w HTC G1), bo tam nie ma ani słowa o SDK - powinno wystarczyć zainstalowanie sterowników...

i na telefonie powinno byc fastboot USB, dopiero wtedy bedzie działac prawidłowo :)

A jak sprawić, żeby wyświetlało się "FASTBOOT USB"? :)

W wolnej chwili spróbuję z SDK i zobaczę, czy pomoże.

--UPDATE--

Zainstalowałem sterownik z najnowszego SDK i śmiga. :)

A no i na telefonie mam nadal tylko "FASTBOOT", więc nie jest wymagane "FASTBOOT USB" (ale to może zależy od bootloadera?).

Edytowane przez -shadow-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi