Skocz do zawartości
lulonen

MOD [TOOL] Advanced Ace Hack Kit (UPDATED 13-09-2011)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich początkujących.

Wyłączasz w PC program antywirusowy, odinstalowujesz HTC Sync, ściągasz program AAHK tu link http://tau.shadowchild.nl/files/aahk-12062012.zip i wypakowujesz na pulpit. Po wypakowaniu na pulpicie masz folder tools w którym folder windrivers z którego instalujesz sterowniki dla DHD.

W telefonie wchodzisz na ustawienia, aplikacje, tworzenie, i zaznaczasz Debugowanie USB. Podłączasz telefon kablem do PC i wybierasz tylko ładowanie. Włączy się tryb debugowania i ładowania. PC wykryje nowe urządzenie i podłączy używając sterowników które wcześniej zainstalowałeś.

Następnie uruchamiasz z pulpitu plik hack-ace (na win7 wciskasz prawy przycisk myszy i wciskasz uruchom jako administrator).

Następnie wyskoczy nowy ekran i poprosi o pin.

Wchodzisz na pulpicie tools, txt, i otwierasz plik textowy (u mnie CAJUN) kopiujesz kod i wklejasz do okienka które wcześniej wyskoczyło.

Jeżeli masz andka Ginger Bread 2.3.5 to program poprosi o zgodę na downgrade. OCZYWIŚCIE SKASUJE WSZYSTKO NA TELEFONIE. Wciskasz y (YES) i enter. Program ściągnie niższego andka zainstaluje na końcu poprosi o wciśnięcie POWER.

Telefon się zrestartuje i jak go PC wykryje w programie wciskasz 1 i enter i zaczyna się proces rootowania S-off'ania i wgrywania CMR itd itp. Po wszystkim w programie zobaczysz informację complete. Odłączasz telefon od PC i koniec...? Nie. Teraz wybierasz ROM który Ci odpowiada np. Download ICS for HTC Desire from SourceForge.net i wrzucasz go bez rozpakowywania na kartę pamięci. Wyłączasz telefon wyciągasz baterię i wkładasz z powrotem. Wciskasz przycisk VOLUME DOWN i po chwili wciskasz POWER i trzymasz je razem ok 4 sekund aż pokaże się biały ekran i kolorowe literki czyli menu AAHK po którym poruszasz się VOLUME UO góra VOLUME DOWN dół POWER zatwierdź. Schodzisz w dół czyli VOLUME DOWN na napis RECOVERY i wciskasz POWER czyli zatwierdzasz. Pokaże się HTC a następnie menu ClockworkMod Recovery. Żeby wszystko się ładnie zainstalowało bez błędów musisz zrobić wipe data/factory reset a następnie wipe cache partition i jeżeli masz ( u mnie nie było) Wipe Dalvik Cache. Po kolei wchodzisz na każdą opcję i zatwierdzasz POWER'em. Następnie wciskasz instal zip from sdcard zatwierdzasz wchodzisz na choose zip from sdcard i szukasz na liście IceColdSandwich-8.2. U mnie był na samym dole z początku nie widoczny. Wchodzisz na niego i zatwierdzasz POWER. Zainstaluje się pare razy zrestartuje i masz gotowego Moda na DHD.

Łatwizna a;)

Niestety ta operacja wykasuje wszystko z telefonu więc trzeba zsynchronizować kontakty z kontem google użyć programu AppBak i SMS Backup & Restore jeżeli chcemy zachować kontakty appki i sms.

Strony z których korzystałem:

[TOOL] Advanced ACE Hack Kit (12062012) w/ENG Support - xda-developers

How to Install Android 4.0.4 ICS HTC Desire firmware | Techethon

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vinci

A jeżeli np podczas procesu robienia s-off'a roota itp się coś zawiesi to co zrobić? Odłączyć tel, zresetować jakoś czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś koło 120 mb i jest to froyo czyli 2.2.

Ps. Vinci przez przypadek Ci piwo postawiłem. Smacznego:)

Edytowane przez adriangsx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vinci

adriangsx no powiem ci że nie masz racji. Dziś zrobiłem downgrade przez AAHK i mam wersję andka 2.3.3 z tym że sense 2.1 a nr oprogramowania 2.50. I nie 120 MB tylko 274 :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie przepraszam za pomyłkę. Na moje usprawiedliwienie mogę dodać że w/w informacja jest mało istotna bo i tak natychmiast zamiast tego 2.3.3 wjeżdża jakiś modyfikowany room i już nikt nie pamięta jaką miał wersję softu i ile ważyła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vinci

To akurat prawda - przecież po to właśnie robi się te wszystkie operacje ;)

A tak z ciekawości - nie wie ktoś czy są podobne programy do innych tel od HTC?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze dorzucę radę od siebie. Przy pierwszej próbie użycia AAHK złapałem okrutnego bootloopa - downgrade poszedł gładko, ale o dziwo zostałem z:

1. S-On

2. CWM 4 (docelowo 5.ileśtam)

Pomoc znalazłem na IRCu (na kanale devów podanym w temacie na XDA), gdzie chyba cały czas ktoś siedzi. Nikt tam nie jest miły, bo mnóstwo noobów wpada z durnymi pytaniami, ale kiedy już zobaczyli, że mam faktycznie problem, bardzo szybko pomogli z poziomu bootloadera (przez SDK) wywalić całkiem ROM (a przy pomocy samego AAHK tego nie da się zrobić, mając dostęp jedynie do bootloadera i recovery) i zacząć wszystko od nowa. Jak się okazało, problemem był ROM po downgrade, który okazał się zupełnie wykrzaczony (o dziwo zgadzały się sumy kontrolne). Dopiero jego pobranie przez SDK pomogło, a do tego wypada już znać parę komend oraz (co ważniejsze) wiedzieć, gdzie szukać dziury, a to już leży często poza mocą użytkownika.

Także jeśli ktoś ma podobny problem, to śmiało walcie na IRCa - kiedy tam chwilę siedziałem, jeszcze uratowali chłopa z okrutnego bricka ;)

Warto pamiętać tylko jedno: Read the EFFEN MANUAL ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś wie co się stało z programem? Na XDA wyczyścili temat... :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, widziałem ten temat wcześniej, ale nawet nie skojarzyłem, że to kiedyś był temat o AAHK :) Na innych forach snują podejrzenia, że autorzy mieli dość idiotów i ich głupich pytań :) Poza tym jest to już druga taka akcja z ich strony - w 2011 roku temat również zniknął i powrócił po krótkim czasie, choć teraz trwa to znacznie dłużej. Tak czy inaczej, AAHK można na pewno znaleźć w necie, gorzej będzie z supportem. A bez ich pomocy na IRCu miałbym HTC cegiełkę, bo za pierwszym razem program zrobił mi kupę, a nie S-Off :) Idąc dalej tym tropem można sądzić, że pracują nad jakąś nowszą, bardziej stabilną wersją, choć warto też sprawdzić, czy ci sami ludzie nie przesli do innych projektów, jak na przykład autor IceColdSandwich, który teraz zajmuje się już tylko portem JB na One X ;)

EDIT:

The developer attn1 did this himself, see his signature below his first post:

"Parted ways with XDA Developers"

You can find the download through Google-cache though.

I chyba wszystko jasne :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi