Skocz do zawartości
lulonen

MOD [TOOL] Advanced Ace Hack Kit (UPDATED 13-09-2011)

Rekomendowane odpowiedzi

czyli taki z rootem. A tamten oryginalny bez przeróbek to jak mam wgrać?

---------- Post dołączono o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Skoro chcecie zejść niżej to potrzebujecie niższej wersji a nie 2.50 czy tam trochę wyższej. Jak zrobicie downgrade do 1.32 to gwarantuję, że zadziała, bo sam tak robiłem :)

a jak mam zrobić teraz ten downgrade do 1.32 jak już zrobiłem roota tym Advanced Ace Hack Kit ?

bo potem bym zmienił sobie tego CID'a na 032

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Po ciężkich bojach niestety nie udało sie zmienić CID w UMT.

Przejede do sedna:

Byłem posiadaczem brandowanego softu 2.2 (orange) aktualizowałem do 2.3 ( też brandowany), teraz pojawiła sie oficjalnie aktualizacja androida do 2.5 z sense 3.0 dlatego postanowiłem odbrandować swojego DHD. Prosta sprawa za pomocą poradnika umieszczonego na tym forum. NIestety samo odbrandowanie jak sie okazało nie wystarczy do pobrania oficjalnego softu z telefonu, ponieważ trzeba jeszcze zmienić CID ( gdyż pozostaje telefonu brandowanego), i tu zaczął sie problem....

Pierwsza próba na andku 2.3 - tak, więc zrobiłem root-a za pomocą AAHK i korzystając Ultimate Multi Tool próba zmiany CID zakończyła się błędem :rozpacz: "prawdopodobnie utrata połączenia". Po napisaniu postu i odpowiedzi kolegi dod6 zainstalowałem oficjalnego andka 2.2 dlatego też ponowny root, i próba zmiany CID w UMT zakończona błędem :kwasny: na czym zakończyłem moje starania o aktualizacje z telefonu...( dlatego wgrałem oficjalną aktualizację 2.5 z sense 3,0 z pliku exe).

WNIOSEK: downgrade do 1.32 nie pomógł ( jaka kolwiek próba zmiany CID w UMT konczy się błędem :kwasny: )

Podziękowania dla wszystkich kolegów próbujących pomóc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Musisz mieć Downgrade do 1.32 + Root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz wykonać root-a programem Advanced Ace Hack Kit (tu masz opis jak to wykonać http://forum.android.com.pl/f224/tool-advanced-ace-hack-kit-updated-13-09-2011-a-96143/ ) następnie pobierasz rom (tu do wyboru oficjalny , lub "odchudzony") i cieszysz sie andkiem 2.3.5 z sense 3.0. Jeśli potrzebujesz dokładniej to pisz postaram sie pomóc

Edytowane przez czysty76
    punkt regulaminu 4.6 albo wystarczy odnieść sie do danego niku usera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    premek

Panowie a czy ktoś dał rade tym progsem zrobić downgrade z 2.3.5 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem orginalny rom z andkiem 2.3.5. Teraz chciałbym wrócić do jakiegoś customa, ale mam problem z najnowszym aahk-12122011. Jak uruchomie program mam komunikat:

STOP WATCHING TV

READ THE EFFEN MANUAL

ENTER THE PASS KEY

Nie znam angielskiego, ale z tego co doczytałem na xda przy pomocy translatora hasło jest zawarte w Effen manual. Czy ktoś mógłby podać to hasło. Próbowałem też robić downgrade Ultimate Multi Tool, ale się nieda. Orginalny rom od HTC to tragedia bateria ginie w oczach. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dod6

Podanie hasła nic Ci nie da, bo zmienia się z każdym uruchomieniem programu. Szukaj w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy ktoś mógłby podać to hasło.

Po uruchomieniu skryptu hasła szukaj w \aahk\tools\txt\CAJUN.txt

Po kazdym uruchomieniu generowane jest nowe. Takie zabezpieczenie a własciwie zmuszacz do czytania manuala. Ja zamiast czytać sprawdziłem sobie co robi skrypt i znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sprawdzić czy hboot wgrał się poprawnie? Mam SHIP S-OFF, CMW Recovery ale nie jak sprawdzić czy hboot jest poprawnie wgrany? Używałem oczywiście tego "programu".

W bootloaderze mam hboot-0.85.0024 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi