Skocz do zawartości
marek.93

[MOVE 5] Smartfon samoczynnie instauje aplikacje, przy połączeniu się z internetem pojawiają się różnego typu reklamy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nie ma forum dla MOVE 5 więc zapytam tu. Dlaczego po połączeniu się z internetem,nie ważne czy wifi czy dane, wyskakują reklamy typu zaklady bukmacherskie czy jakieś ala play store? Na dodatek potrafi bez mojej wiedzy i potwierdzenia ściągnąć sobie aplikacje. Różne apki się ściągają. Co mogę z tym zrobić? Reklamować? Czy jest jakiś lek na to?

Edytowane przez Aleksandra
    Modyfikacja tytułu wątku niezgodnego z regulaminem forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mokry

Nainstalowałeś jakiś badziewi i co teraz chcesz odsyłać na gwarancje?

Winna jest jakaś zainstalowana aplikacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@marek.93 Spróbuj ustawienia fabryczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U dziewczyny wyskakiwalo, że zablokowane jest instalowanie Nie zaufanych aplikacji, co jakiś czas, samo. Włączyłem możliwość instalowania takich aplikacji i zakrualizowalo się "Search service", to tyle z samoonstalujacych się aplikacji. Reklam żadnych nie mam. 

Edit: Dzisiaj dziewczyna zgłosiła mi, że otwierają jej się same strony w przeglądarce. Rzeczywiście, odpalam Chrome, na dzień dobry otwiera mi się jakaś reklama gry, za drugim razem otwieram Chrome, przekierowywuje mnie do jakiejś aplikacji na Google Play. Zainstalowane aplikacje to standard, żadne chinole, tylko apki: Instagram, Facebook, Messenger, Instagram, Chrome, GO! SMS Pro. W nich chyba nie znajdę wirusa? Czyżby Android był z wirusem na dzień dobry?

Edytowane przez dodge52

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Wyłącz automatyczne aktualizacje w sklepie play to po pierwsze,w ustawieniach wyłącz instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł, ostateczność to ustawiania fabryczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Jedyną aplikację którą instalowałem "z nieznanych źródeł" to była ta aktualizacja "Search service", jakaś usługa. Sama aktualizacja. Usunąłem i aktualizację i tą usługę, reklamy są nadal po włączeniu przeglądarki. Co lepsze, dziewczyna mówi, że od samego początku to było, tylko myślała, że coś źle klika "bo nowy telefon". I co teraz? Nawet nie ma co usunąć, Facebook i Chrome chyba wirusów nie mają z Google Play? ;)

Edytowane przez mati888811
    Nie cytujemy w całości poprzedniego postu. Wystarczy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Raczej nie,pozostaje reset w takim razie,a tak swoją drogą,jak oceniasz telefon?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefonu nie kupiłem, dostałem w zamian za wysłanego na gwarancję Mista, który się nie nadawał już do użytku, a nie mieli części. Używa go dziewczyna. Wygląda ładnie, Android czysty (nie licząc wirusa?), na dzień dobry jakieś błędy z aktualizacją "search service", nie wiadomo co to i po co, co chwilę wyskakiwalo. Wyłączyłem aplikacje Hangouts, wyskakuje "niestety aplikacja Hangouts została zatrzymana", nie wiem czemu, jak ja wyłączyłem. Aparat słaby, w pokoju robi żółte zdjęcia, jak jest pochmurno to robi zdjęcia różowe. Nie zacina się. Aplikacje parę razy się wylaczyly. GPS działa jak trzeba. Jakość rozmów ładna, lepsza niż w Drive. W ciągu dwóch dni dwa razy sam się wyłączył. Bateria przy używaniu nie wytrzyma całego dnia, co dla mnie jest nie do wytrzymania. Sam mam Drive 1, więc u mnie trzyma dłużej. Guziki nie skrzypia, mam czarna obudowę. Jest jeszcze biała, ale nie brałem, bo miałem białego Mista i cały zzolkl. Pisałem do Kruger Matz i na razie nie ma dostępnych żadnych etui, a co lepsze powiedzieli, że w najbliższym czasie nie mają zamiaru nawet zacząć sprzedaży etui. W razie pytań pisz. Telefon jak wszystkie od nich, miałem 3 i nie kupię więcej,nie polecę. W każdym coś było nie w porządku.

Edytowane przez dodge52

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@marek.93 mam identyczny problem. Telefon kupiony 2 miesiące temu. Przez pierwszy miesiąc było ok, a teraz tragedia. Non stop reklamy, obojętnie czy mam chroma, firefoxa, delphi zawsze są. I to bardzo natrętne. Apki też się same instalują. Nie wiem jakim cudem, Robiłem hard reseta, przez 4 dni było dobrze a dalej znowu to samo. Próbowałem chyba wszystkiego. Pomocy :(

Edytowane przez bednar93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowaliście przeglądarki Ghostery Privacy Browser albo apki Adguard Premium ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi